Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

O budowie Ośrodka Rehabilitacji Dzikich Zwierząt

Interpelacje do Prezydenta Miasta Krakowa złożyli radni: Michał Starobrat, Edward Porębski, Wojciech Krzysztonek i Łukasz Sęk. Pytają w nich m.in. o: pływalnię przy szkole, kładkę na rzece Dłubnia, czy odmalowanie pasów na przejściu dla pieszych.

Fot. Pixabay

Radny Michał Starobrat interpeluje w imieniu mieszkańców oraz własnym w sprawie odmalowania pasów na przejściach dla pieszych w okolicy pętli Soboniowice. - Kilka dni temu została wprowadzona zmiana w organizacji ruchu polegająca m.in. na pomalowaniu czerwonych pasów wibracyjnoakustycznych przed przejściami dla pieszych. Niestety same pasy na przejściach są niemal niewidoczne – zwraca uwagę radny i prosi o ich pilne odmalowanie.

Radny Edward Porębski złożył dwie interpelacje. Pierwsza z nich dotyczy wykonania kładki na korycie wodnym rzeki Dłubnia, z uwagi na zwiększającą się liczbę mieszkańców ulic Wańkowicza i Smorawińskiego. Przejście przez Park Matejki, a następnie przez kładkę na Dłubni to najkrótsza droga do komunikacji miejskiej i znaczne ułatwienie dla pieszych – pisze radny prosząc o budowę kładki. Druga interpelacja radnego dotyczy przygotowania projektu na budowę skrzyżowania aleja Solidarności – ul. Wańkowicza. Przy ul. Wańkowicza zostało wybudowane osiedle budynków wielorodzinnych, wciąż budowane są nowe co powoduje duże natężenie ruchu i utrudnienia podczas wyjazdu. Jest przygotowywana dokumentacja projektowa na przebudowę al. Solidarności na odcinku Placu Centralnego do ul. Bulwarowej. Mam nadzieję, że zaplanowana zostanie również przebudowa na odcinku od ul. Bulwarowej w stronę ul. Ujastek z uwzględnieniem propozycji budowy skrzyżowania z ul. Wańkowicza – pisze radny.

Radny Wojciech Krzysztonek  złożył dwie interpelacje. Pierwsza z nich dotyczy wprowadzonych ograniczeń godzin obsługi mieszkańców w Urzędzie Miasta Krakowa. - Otwarcie Urzędu do godz. 18:00 dawało możliwość załatwienia wielu urzędowych spraw mieszkańcom kończącym pracę po godz. 15:30. Rozumiejąc konieczność szukania oszczędności i doceniając funkcjonowanie Punktów Obsługi Mieszkańców w galeriach handlowych w godz. 10:00 – 18:00, pragnę zaznaczyć, że ta decyzja narusza – w moim przekonaniu – fundamentalna zasadę, zgodnie z którą władze samorządowe powinny w pierwszej kolejności służyć mieszkańcom – pisze radny, dodając, iż miasto finansuje wiele przedsięwzięć, które nie wydają się być sprawami priorytetowymi dla mieszkańców. Radny prosi o ponowne rozważenie podjętej decyzji.

Druga interpelacja dotyczy budowy w Krakowie Ośrodka Rehabilitacji Dzikich Zwierząt. Radny pyta, kto personalnie i na jakiej podstawie podjął decyzję o tym, by wstrzymać ogłoszenie zamówienie publicznego na opracowanie dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem decyzji o pozwoleniu na budowę dla tej inwestycji?

Radny Łukasz Sęk złożył interpelację w sprawie pływalni przy szkole na os. Handlowym. Nowoczesny budynek pływalni oddany został do użytku 6 lat temu. Od dłuższego czasu nie działają zamontowane tam suszarki, a prywatnych nie można używać. Radny zwraca uwagę w imieniu rodziców, że dzieci wychodzą po basenie bez możliwości wysuszenia włosów, co szczególnie przy obecnej aurze skutkuje przeziębieniami i problemami ze zdrowiem. Radny Sęk prosi o informację z czego wynikają powyższe problemy oraz o podjęcie działań w celu rozwiązania tej sytuacji.

pokaż metkę
Autor: Karolina Tomczyk
Osoba publikująca: Joanna Górska
Podmiot publikujący: Kancelaria Rady Miasta Krakowa
Data publikacji: 2022-12-09
Data aktualizacji: 2022-12-09
Powrót

Zobacz także

Znajdź