Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Kąpielisko Solvay i zasoby mieszkaniowe miasta

Sprawy przejęcia i zagospodarowania terenów kąpieliska Solvay/Borek Fałęcki, upamiętnienia Bitwy pod Komarowem, odzyskiwania lokali mieszkalnych w wyniku naturalnego ruchu ludności i sytuacji budynku przy Rynku Podgórskim 3 oraz finansowania wydarzenia Campus Polska Przyszłości poruszyli w swoich interpelacjach radni Bogusław Kośmider, Tomasz Leśniak i Aleksandra Owca.

Fot. materiały UMK

Radny Bogusław Kośmider składa do Prezydenta dwie interpelacje. Pierwsza dotyczy dalszych działań w zakresie przejęcia i zagospodarowania terenów kąpieliska Solvay /Borek Fałęcki i prosi m.in. o przekazanie informacji, czy planowane jest wprowadzenie środków na zakup terenów w najbliższym projekcie budżetu czy też rozłożenie na kilka lat. Radny pyta również czy zrezygnowano już z projektu Zarządu Infrastruktury Sportowej dotyczącego tego terenu i czy planuje się ewentualne wykorzystanie tego terenu na większe kąpielisko, w tym na basen olimpijski. W swojej kolejnej interpelacji radny Kośmider pisze do Prezydenta w sprawie upamiętnienia Bitwy pod Komarowem i udziału w niej krakowskiego 8 Pułku Ułanów. Radny prosi Prezydenta m.in. o rozważenie uhonorowania bohaterów tej bitwy nazwą ulicy oraz nazwania imieniem ówczesnego dowódcy pułku Rotmistrza Kornela Krzeczunowicza ulicy lub miejsca blisko ulicy 8 Pułku Ułanów. Radny wnioskuje też o przeprowadzenie krótkiej kampanii promocyjnej w 2025 roku, upamiętniającym bitwę i rolę w niej krakowskiego pułku ułanów.

Interpelacja złożona przez radną Aleksandrę Owcę porusza sprawę finansowania wydarzenia Campus Polska Przyszłości. Radna pyta m.in. jaka kwota ze środków miasta została przekazana na organizację wydarzenia Campus Polska Przyszłości i jakiemu podmiotowi została przekazana oraz jaka jest wysokość wydatków poniesionych ze środków miasta Krakowa na udział w tym wydarzeniu. Radna prosi także o udostepnienie umów zawartych przez miasto Kraków z organizatorami Campus Polska Przyszłości oraz o wskazanie jakie konkretnie działania promocyjne były podejmowane w ramach obecności przedstawicieli miasta na ww. wydarzeniu.

Radny Tomasz Leśniak złożył do Prezydenta Miasta Krakowa dwie interpelacje. W pierwszej porusza sprawę odzyskiwania lokali mieszkalnych będących w zasobie Gminy Miejskiej Kraków w wyniku naturalnego ruchu ludności. Radny prosi o szczegółową informacje jaka liczba lokali mieszkalnych będących w zasobie Gminy Miejskiej Kraków była odzyskiwana do ponownego zasiedlenia w latach 2014-2024 (z podziałem na lata) w wyniku naturalnego ruchu ludności, czy gromadzone przez Gminę dane obejmują wyłącznie zgony czy też inne rodzaje zdarzeń oraz ile razy w latach 2014-2024 Gmina Miejska Kraków nie odzyskała lokalu, ponieważ doszło do wstąpienia w stosunek najmu po zmarłym najemcy. Kolejna interpelacja radego Leśniaka dotyczy nieruchomości zlokalizowanej przy Rynku Podgórskim 3. Radny pyta, czy wskazana nieruchomość podlega komunalizacji w trybie ustawy Przepisy wprowadzające ustawę o samorządzie terytorialnym i kto aktualnie sprawuje zarząd. Radny prosi także o informację dlaczego Zarząd Budynków Komunalnych nie przejął do tej pory zarządu nad wskazaną nieruchomością i z czyjej inicjatywy prowadzone są obecnie postępowania administracyjne lub sądowe w celu podważenia wpisu Skarbu Państwa w księdze wieczystej wskazanej nieruchomości.

Pełna treść interpelacji jest dostępna TUTAJ.

pokaż metkę
Autor: Agnieszka Biernacka-Szpunar
Osoba publikująca: Joanna Górska
Podmiot publikujący: Kancelaria Rady Miasta Krakowa
Data publikacji: 2024-09-04
Data aktualizacji: 2024-09-04
Powrót

Zobacz także

Znajdź