Kultura rozwiń menu
Fotografia wydarzenia
  • Data:

    2026-04-15

  • Miejsce:

    Arteteka Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej, ul. Rajska 12

  • Kategoria:

    Spotkania i wykłady literackie

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie zaprasza na spotkanie z cyklu Powrót do przeszłości pt. Konfederacja barska w Małopolsce - szlak bojowy Kazimierza Pułaskiego - bohatera dwóch narodów, które odbędzie się 15 kwietnia 2026 r. o godz. 17.00 w Artetece WBP w Krakowie (ul.Rajska 12, wejście od ul. Szujskiego).

Państwa i naszymi gośćmi będą Ryszard Pagacz, Wicemarszałek Województwa Małopolskiego oraz Konrad Meus, doktor habilitowany nauk humanistycznych, profesor Uniwersytetu Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie oraz Dyrektor Instytutu Historii i Archiwistyki. 

Prowadzenie: Maciej Okołowicz
 
Spotkanie odbędzie się na żywo w Artetece WBP w Krakowie oraz na kanale YouTube biblioteki. Zachęcamy do zadawania pytań naszemu gościowi.
 
Powrót do przeszłości to cykl spotkań z osobami zawodowo lub hobbystycznie zajmującymi się historią – autorami książek naukowych i popularnonaukowych.