Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Jest wykonawca hali w Czyżynach

Zakończył się przetarg na budowę hali widowiskowo-sportowej w Czyżynach. Najbardziej atrakcyjną ofertę z postępowaniu rozpisanym przez Agencję Rozwoju Miasta SA złożyło polsko-hiszpańskie konsorcjum firm z Mostostal Warszawa SA na czele.

Zwycięski oferent, konsorcjum w składzie Mostostal Warszawa SA, Acciona Infraestructuras SA, Mostostal Puławy SA i Asseco Systems SA, za budowę hali widowiskowo-sportowej w Czyżynach zaproponował kwotę 363 358 630,73 zł brutto. Drugie z konsorcjów, które przedstawiło ofertę, za realizację inwestycji zaproponowało kwotę większą o około 80 milionów złotych. „Teraz czekamy, czy przegrany oferent złoży protest do Urzędu Zamówień Publicznych. W zależności od kwestii proceduralnych, rozpoczęcie inwestycji powinno nastąpić w ciągu kilku miesięcy” – informuje Bartłomiej Cieciak, prezes ARM SA.

Równolegle Agencja Rozwoju Miasta prowadzi zaawansowane rozmowy z potencjalnymi bankami, które sfinansują inwestycję. W przetargu zgłosiły się dwa konsorcja. Ostatecznie do drugiego etapu rozmów zakwalifikowano ofertę polskich banków PKO SA, PKO BP SA i BRE BANK SA. „Liczę, w ciągu miesiąca uda nam się wyłonić jednostkę finansującą” – zaznacza prezes Cieciak. Dodaje też, trwają też rozmowy z potencjalnymi operatorami wielofunkcyjnej hali w Czyżynach.

Przypomnijmy, że już wiosną przygotowany został plac pod budowę obiektu. Na zlecenie Agencji Rozwoju Miasta, na przełomie lutego i marca wycięto około 230 drzew w miejscu, gdzie ma stanąć hala oraz na drogach dojazdowych. Na finiszu jest też budowa ulicy Lema, która ma być główną drogą dojazdową do czyżyńskiej areny.

Miasto posiada wszelkie dokumenty pozwalające na rozpoczęcie budowy Hali. Autorem projektu jest konsorcjum firm Perbo Projekt z Krakowa i Modern Construction Systems z Poznania – zwycięzca zakończonego w 2008 roku międzynarodowego konkursu architektonicznego. Projekt posiada 14 pozytywnych opinii polskich związków sportowych, przeszedł pozytywne symulacje przeciwpożarowe, akustyczne i oświetleniowe. Oznacza to, że w obiekcie będzie można organizować imprezy sportowe o randze międzynarodowej, a także wydarzenia kulturalne. Służyć do tego będą stałe i ruchome trybuny na 15 tys. widzów. W przypadku organizacji koncertów, gdy scena ustawiona będzie na dolnej arenie, hala maksymalnie pomieści 18 tysięcy osób. Przestrzeń sportowa o powierzchni 5500 m² umożliwi przeprowadzenie zarówno zawodów lekkoatletycznych, hokejowych jak i innych dyscyplin halowych (futsal, piłka ręczna, siatkówka, koszykówka, tenis, gimnastyka artystyczna, jazda figurowa na lodzie, sporty walki i innych).

W hali będzie się także znajdować obszerna przestrzeń wystawienniczo-targowa. Znajdą się tam też tak zwane skyboxy – miejsca wynajmowane przez firmy na organizację różnych przedsięwzięć biznesowych. Projektanci nie zapomnieli też o specjalnych kącikach dla najmłodszych. W hali działać też będzie centrum odnowy biologicznej i zaplecze restauracyjne. (M)

pokaż metkę
Osoba publikująca: MARCIN FABER - Redakcja MPI
Podmiot publikujący: Kancelaria Prezydenta
Data publikacji: 10-07-28
Data aktualizacji: 2010-07-28
Powrót

Zobacz także

Znajdź