Nasze Miasto rozwiń menu

Ukryte piękno świata owadów na Uniwersytecie Rolniczym

Żywe kolekcje egzotycznych owadów, prezentacje uli z pszczołami, warsztaty dla dzieci i rodzin oraz fascynujące spotkania z entomologią – tak zapowiadają się XIV Ogólnopolskie Dni Owada, które odbędą się w dniach 29–31 maja na Wydziale Leśnym Uniwersytetu Rolniczego. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Fot. materiały prasowe

W dniach 29–31 maja Wydział Leśny Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie zamieni się w centrum fascynującego świata owadów. Tegoroczna, XIV edycja Ogólnopolskich Dni Owada odbędzie się pod hasłem „Ukryte piękno świata owadów” i pokaże uczestnikom, jak niezwykłe, różnorodne i zaskakujące potrafią być stworzenia żyjące na sześciu nogach.

Przez trzy dni, w godz. od 10.00 do 16.00, odwiedzający będą mogli zobaczyć żywe kolekcje owadów krajowych i egzotycznych, w tym szkodniki, drapieżniki, owady wodne, społeczne, leśne czy koprofagi. Organizatorzy przygotowali także prezentację uli z pszczołami, ekspozycje roślin i zwierząt owadożernych, fotografie entomologiczne oraz filmy malowane piaskiem opowiadające o życiu owadów.

Wydarzenie skierowane jest zarówno do pasjonatów przyrody, jak i rodzin z dziećmi. Najmłodsi uczestnicy będą mogli wziąć udział w warsztatach plastycznych, interaktywnych zabawach edukacyjnych oraz grze terenowej pełnej przygód.

Przez cały czas trwania wydarzenia dostępny będzie również kiermasz produktów pszczelich i sprzętu pszczelarskiego, a także stoiska z unikalną biżuterią inspirowaną światem owadów.

XIV Ogólnopolskie Dni Owada odbędą się na Wydziale Leśnym Uniwersytetu Rolniczego przy al. 29 Listopada 46. Wstęp na wydarzenie jest wolny.

pokaż metkę
Podmiot publikujący: Referat Mediów Miejskich
Data publikacji: 2026-05-15
Data aktualizacji: 2026-05-15
Powrót

Zobacz także

Znajdź