40. Jubileuszowe Targi Sztuki Ludowej w Krakowie - 2016 r.

Międzynarodowe Targi Sztuki Ludowej organizowane są już od 40 lat na Rynku Głównym przy Ratuszu w Krakowie. To coroczne wydarzenie może pochwalić się długą, sięgającą 1973 roku tradycją. Wtedy bowiem odbyły się pierwsze, wówczas jeszcze nie Międzynarodowe, lecz Ogólnopolskie, Targi Sztuki Ludowej. W tym roku Targi mają dla nas ogromne znaczenie – obchodzimy Jubileusz 40-lecia Targów.
40. Jubileuszowe Targi Sztuki Ludowej w Krakowie - 2016 r.
Fot. www.krakow.pl

 

W dniach 11 – 28 sierpnia 2016 roku Kraków będzie gościł około 800 twórców ludowych, rzemieślników i artystów z Polski, ale także i Europy. Będą oni prezentować sztukę ludową i rękodzieło artystyczne. Jest to największe w kraju wydarzenie tego typu. Targi są szansą pokazania bogatej tradycji i niepowtarzalnego piękna ludowej twórczości. Jest to również szansa promocji Krakowa i Małopolski.

Co roku Międzynarodowe Targi Sztuki Ludowej gromadzą tysiące osób, które przybyły oglądać występy artystyczne oraz zaznajamiać się z ofertą handlowo – promocyjną Uczestników Targów. Na Rynku Głównym w Krakowie będzie można zobaczyć garncarzy, koronczarki, tkaczy, hafciarki, rzeźbiarzy, artystów malujących na szkle, kowali, ceramików i jubilerów. Będzie też okazja do spróbowania kulinarnych przysmaków z różnych regionów. Dzięki atrakcyjnej, 18 – dniowej formie i imprezom towarzyszącym Targom do Krakowa przybywają rzesze zainteresowanych. Wystąpią zespoły pieśni i tańca, zespoły regionalne i kapele. Codziennie zaprezentuje się inna gmina, miasto, czy też sąsiednie kraje pokazując swoje piękno, folklor, kulturę i tradycję.

Międzynarodowe Targi Sztuki Ludowej organizowane są przez Fundację „Cepelia”. Już od pierwszych chwil istnienia „Cepelii” jej powinnością stała się troska o ginące piękno. „Cepelia” wspiera twórców ludowych, artystów i rękodzielników, dzięki jej działalności mogą być organizowane kolejne Międzynarodowe Targi Sztuki Ludowej, które stały się Jej wizytówką.

Tak bogaty program przyciąga turystów z Polski i zza granicy, Mieszkańców Krakowa, zainteresowanie Targami i eksponowanymi tu wyrobami rzemiosła i sztuki ludowej jest ogromne. Podczas tych 18 dni na krakowskim Rynku zabrzmi muzyka, pieśni ludowe, na estradzie będzie można oglądać tańce, a na barwnych straganach Goście będą mogli znaleźć dla siebie pamiątkę.

Serdecznie Państwa zapraszamy!

 

Więcej informacji można znaleźć na stronie www.cepeliakrakow.pl

Termin:
11-28 sierpnia 2016 r.

Organizator:

Fundacja "Cepelia" Polska Sztuka i Rękodzieło