X Jubileuszowy Koncert Chórów Projektu 'Akademia Chóralna Śpiewająca Polska'

X Jubileuszowy Małopolski Koncert Chórów Projektu Akademia Chóralna Śpiewająca Polska to przedsięwzięcie realizowane wspólnie przez Młodzieżowy Dom Kultury „Dom Harcerza”, ul. Reymonta 18 w Krakowie i Narodowe Forum Muzyki we Wrocławiu.

Uczestniczące w koncercie - projekcie chóry reprezentują Małopolskę: Tarnów, Rudka, Jodłówka Wałki, Jordanów, Kraków, Kozłów, Rabka Zdrój, Rzuchowa, Dobczyce, Królówka, Szczucin. W sumie na estradzie pojawi się łącznie ok. 330 chórzystów. Chórzyści to uczniowie szkół oświatowych począwszy od chórów szkół podstawowych, przez młodzież gimnazjalną i ponadgimnazjalną.

Projekt Akademia Chóralna stanowi platformę rozwoju polskiej chóralistyki.

Celem nadrzędnym przedsięwzięcia Akademia Chóralna jest rozpowszechnienie śpiewu jako dobra bezdyskusyjnego poprzez stworzenie spójnego programu rozwoju chórów od szkoły podstawowej do zespołu zawodowego. Dbałość o obecność śpiewu w życiu każdego człowieka od najmłodszych lat to misja projektu, który wychodzi naprzeciw oczekiwaniom zmieniającym się w zależności od wieku – różne
są potrzeby dzieci, dorosłych, amatorów, zawodowych śpiewaków. A że właśnie śpiew zespołowy jest najlepszą formą obecności śpiewu w życiu, dającą korzyści artystyczne, jak i psychologiczne oraz społeczne – to właśnie chóry są sposobem na realizację tej misji.

W każdym roku istnienia projektu realizowany jest temat przewodni. Tematem edycji 2016 Akademii Chóralnej jest Improwizacja i ruch w śpiewie.

Projekt Akademia Chóralna Śpiewająca Polska istnieje już 10 lat dzięki wsparciu finansowemu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W regionie Małopolskim w tym roku uczestniczy w nim 13 zespołów. Tyle też wystąpi tego dnia na koncercie. Chóry wspólnie wykonają też piosenki. To zawsze bardzo emocjonujący moment dla słuchaczy – 330 serc śpiewających  wspólnie!

Serdecznie zapraszamy do udziału w naszym koncercie 26 listopada o godzinie 12.00, w Młodzieżowym Domu Kultury „Dom Harcerza”, ul. Reymonta 18.

Termin:
26 listopada 2016 r.
Email:
biuro@mdk-dh.krakow.pl

Organizator:

Młodziezowy Dom Kultury Dom Harcerza
Data: 2016-11-16 Pokaż metkę
Osoba publikująca: JUSTYNA ZINKIEWICZ-GROCHOT
Podmiot publikujący: