VI Bieg Charytatywny Fundacji Tesco

Biegnij na ratunek! – trwają zapisy na 6. Bieg Charytatywny Fundacji Tesco

Czy wiesz o tym, że dzięki biegowi możesz pomóc uratować zdrowie i życie niemowlaka? Już po raz 6. w Krakowie odbędzie się Bieg Charytatywny Fundacji Tesco, z którego dochód zostanie przeznaczony na pomoc małym pacjentom Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie. Celem tegorocznego biegu jest zebranie środków na zakup karetki neonatologicznej „N”, dla najmłodszych pacjentów z Małopolski. Atrakcje przewidziane podczas wydarzenia to m. in. bieg na dystansie 3, 5 i 10 km, bieg na szpilkach oraz bieg dla dzieci.  Zapisz się już dziś!

26 sierpnia na krakowskich Błoniach odbędzie się 6. Bieg Charytatywny Fundacji Tesco. Będzie on nie lada wydarzeniem zarówno dla wytrawnych biegaczy jak również dla ich rodzin i przyjaciół. Wystartować będzie można w biegach na dystansie 3,5 i 10 km, biegu na szpilkach i biegach dla dzieci. Również najmłodsze maluchy będą mogły spróbować swoich sił – dla nich zostanie zorganizowany specjalny bieg bobasa! W programie wydarzenia znajdą się również liczne warsztaty, konkursy  i atrakcje promujące zdrowy tryb życia.  Zapisy na bieg prowadzone są w systemie internetowym, na stronie  http://zapisy.sts-timing.pl/189/

- Każdego roku ratujemy życie i zdrowie około 400 noworodkom, także tym najmniejszym, ważącym mniej niż 500 gram. 80% naszych pacjentów to wcześniaki lub dzieci urodzone o czasie, ale obciążone ciężkimi wadami rozwojowymi lub poważnymi infekcjami. Karetka „N” naszego szpitala musi być  w gotowości całą dobę, 7 dni w tygodniu, przez cały rok – mówi dr Mateusz Jagła, neonatolog, szef Zespołu Transportowego Oddziału Patologii i Intensywnej Terapii Noworodka USD w Krakowie.

Karetka neonatologiczna „N” to specjalna karetka wyposażona w zestaw transportowy, tzn. inkubator, respirator, przenośne USG, leki. Zespół ratunkowy złożony z neonatologa, pielęgniarki neonatologicznej oraz kierowcy-sanitariusza rozpoczyna leczenie pacjenta natychmiast po dotarciu na miejsce – dzięki takiej karetce lekarze wielokrotnie ratują zdrowie i życie najmłodszych pacjentów.

Dzięki pięciu poprzednim edycjom Biegu Charytatywnego Fundacja Tesco przekazała już 612 000 zł na rzecz Uniwersyteckiego Szpitala w Krakowie. Gdyby nie zaangażowanie ponad 7 000 osób w poprzednich edycjach biegu, niemożliwe byłoby wyremontowanie oraz doposażenie w sprzęt medyczny i rehabilitacyjny takich jednostek szpitala, jak: Zakładu Fizjoterapii, Szpitalnego Oddziału Ratunkowego, Kliniki Onkologii i Hematologii oraz Kliniki Neurologii Dziecięcej.

Zapraszamy wszystkich, którym leży na sercu zdrowie i życie maluszków z Małopolski, aby przyłączali się do naszego biegu. Pragniemy, aby 26-go sierpnia na krakowskich Błoniach było z nami jak najwięcej biegaczy, którzy swoją obecnością zamanifestują poparcie do naszej inicjatywy i pomogą nam w zakupie karetki - mówi Katarzyna Michalska-Miszczyk, prezes Fundacji Tesco.

Nie możesz biec? Wesprzyj zakup karetki dowolną kwotą na konto Fundacji Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie  "O ZDROWIE DZIECKA" (Bank Pekao SA: 31 1240 4533 1111 0010 6171 7063).  dopiskiem "DAROWIZNA KARETKA"

 

Termin:
26 sierpnia 2017 r.

Organizator:

Fundacja Tesco Dzieciom
Data: 2017-07-31 Pokaż metkę
Osoba publikująca: JUSTYNA ZINKIEWICZ-GROCHOT
Podmiot publikujący: