Czwarty charytatywny koncert 'Kolędy do Nieba'

Od czterech lat realizowany jest projekt charytatywnego Koncertu "Kolędy do Nieba" na rzecz Klinki Kardiochirurgii Dziecięcej USD, kierowanej przez wybitnego kardiochirurga, lekarza o nieocenionych zasługach w leczeniu dzieci z ciężkimi wadami serca - prof. Janusza Skalskiego.

Jest to ważne wydarzenie dzięki, któremu Fundacja 'Schola Cordis' pozyskuje finansowe wsparcie dla potrzeb związanych z zakupem koniecznego chirurgicznego sprzętu dla Kliniki Kardiochirurgii Dziecięcej Szpitala w Prokocimiu.

Czwarty charytatywny koncert 'Kolędy do Nieba'
Fot. www.krakow.pl

Do udziału w Koncercie "Kolędy do Nieba" inicjatorka i autorka projektu Jolanta Janus zaprasza wszystkich wybitnych artystów, którzy pragną wziąć w nim udział bez względu na rodzaj wykonywanej muzyki i proponowanych utworów. W ten sposób krakowska publiczność (i nie tylko krakowska!) ma możliwość spotkać swoich ulubieńców i cieszyć się artystycznymi wrażeniami z wysłuchanych dzieł. Zazwyczaj łączone są w tym Projekcie arcydzieła muzyki klasycznej i współczesnej z tradycyjnymi kolędami i pastorałkami zachwycającymi swoim pięknem i kojarzące się z ciepłem i bliskością osób, których brakuje przy stole wigilijnym,a które są zawsze obecne w naszej pamięci. Stąd tytuł Kolędy do Nieba.....

W tym roku "Kolędy do Nieba" odbędą się 28 stycznia o godzinie 14.00 w Kościele O. Bernardynów w Krakowie z udziałem wybitnych polskich artystów - gwiazd sceny operowej, filharmonicznej i estradowej takich jak: Orkiestra Akademii Beethovenowskiej, Przemysław Firek, Iwona Socha, Piotr Orzechowski i Dorota Miskiewicz, Renata Żełobowska - Orzechowska i Dorota Imiłowska, Maja i Andrzej Sikorowscy, Andrzej i Jacek Zielińscy liderzy Zespołu Skaldowie z Rodziną, oraz artyści Piwnicy Pod Baranami: Tamara  Kalinowska, Ewa Wnuk – Krzyżanowska, Kamila Klimczak, Leszek Wójtowicz, Marek Michalak.

Koncert "Kolędy do Nieba" nie jest biletowany, podczas koncertu jest prowadzona kwesta, a artyści występują charytatywnie zrzekając się swoich honorariów na rzecz szlachetnej idei wydarzenia. W tym roku podczas imprezy będą zbierane pieniądze do puszek przez młodzież 25. Liceum Wojskowego w Bieżanowie.

W poprzednich edycjach Koncertu współpracowali z organizatorami tak wybitni artyści jak: Zbigniew Wodecki, Alicja Majewska, Olga Bończyk i Włodek Korcz.

Wydarzenie to w tym roku będzie dedykowane pamięci Zbigniewa Wodeckiego i niedawno zmarłego poety Leszka Moczulskiego współpracującego m. in. z Zespołem Skaldowie.

Termin:
luty 2018 r.

Organizator:

Jolanta Janus; Fundacja 'Schola Cordis'
Data: 2018-01-25 Pokaż metkę
Osoba publikująca: EDYTA MARKIEWICZ
Podmiot publikujący: