XIV Małopolski Konkurs Literacki i Plastyczny 'Ziemio Ojczysta'

Ziemio Ojczysta, błyszcząca rosą o poranku, pachnąca skoszoną trawą w południowym słońcu, szeleszcząca sitowiem o zmierzchu, zdobywana w trudzie i znoju, zniewolona i odrodzona, opiewana w poematach… Jak Cię na nowo opisać?

 

A oto zadanie dla Ciebie: Napisz lub namaluj pracę, która będzie wyrazem Twojego patriotyzmu - przywiązania do polskiej ziemi, tradycji, obyczajów, historii oraz do naszej współczesności.

Szkoła Podstawowa Nr 101 im. Hansa Christiana Andersena w Krakowie zaprasza uczniów małopolskich szkół podstawowych do udziału w XIV Małopolskim Konkursie Literackim i Plastycznym „Ziemio Ojczysta” POD PATRONATEM NARODOWYM PREZYDENTA RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ ANDRZEJA DUDY W STULECIE ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI 1918–2018.

XIV Małopolski Konkurs Literacki i Plastyczny 'Ziemio Ojczysta'
Fot. www.krakow.pl

W Stulecie Odzyskania Niepodległości  pragniemy włączyć dzieci i młodzież w sztafetę pokoleń „Ziemi ojców, dziadów, pradziadów” i oddać im głos  jako przyszłości Polskiego Narodu. Celem konkursu jest kształtowanie postaw patriotycznych, umacnianie świadomości narodowej i poczucia dumy z bycia Polakiem poprzez inspirowanie uczniów do pracy twórczej rozwijającej wrażliwość na piękno i dziedzictwo narodowe naszej Ojczyzny.

Konkurs zostanie rozstrzygnięty w dwóch kategoriach: literackiej - dowolna forma literacka i plastycznej - praca plastyczna wykonana w dowolnej technice w  formacie nie większym niż A2.

Prace należy nadsyłać do dnia 16 kwietnia 2018 roku na adres:

Szkoła Podstawowa Nr 101, os. Jagiellońskie 9

31–832 Kraków   z dopiskiem KONKURS.                                                                                                                              

Uroczysty finał konkursu odbędzie się w Sali Miedzianej Muzeum Historycznego Miasta Krakowa. O terminie finału laureaci zostaną powiadomieni telefonicznie. Informacje związane z konkursem dostępne są w sekretariacie SP 101 pod numerem telefonu 12 6482103 oraz na stronie internetowej SP101:  www.sp101.republika.pl, a od 30 marca 2018 r.: www.sp101krakow.edupage.org.

 

Termin – maj 2018

Organizator  Szkoła Podstawowa Nr 101 im. Hansa Christiana Andersena w Krakowie

Termin:
luty-maj 2018 r.

Organizator:

Szkoła Podstawowa nr 101 im. Hansa Christiana Andersena
Data: 2018-03-06 Pokaż metkę
Osoba publikująca: EDYTA MARKIEWICZ
Podmiot publikujący: