Informacja archiwalna

Marsz Jamników

W niedzielę 9 września centrum Krakowa po raz kolejny opanują jamniki. A to za sprawą „Marszu jamników” Radia Kraków współorganizowanego przez Krakowskie Biuro Festiwalowe, który tradycyjnie w samo południe przemaszeruje spod Barbakanu na Rynek Główny w Krakowie.

W programie Marszu tradycyjnie nie zabraknie atrakcji. Dla wszystkich uczestników Radio Kraków jak co roku przygotowało jamniczy konkurs z atrakcyjnymi nagrodami (rozstrzygnięcie na scenie pod Ratuszem) i stoiska eksperckie, na których od  10.00 d0 14.00 będzie można zasięgnąć bezpłatnie porad psich specjalistów i skorzystać z różnorakich usług. Do dyspozycji czworonogów i ich właścicieli będą m.in. weterynarz, dietetyk zwierzęcy, behawiorysta, instruktor szkolenia psów, zoofizjoterapeuta i profesjonalny psi fryzjer. Na miejscu będzie można także zaczipować swojego pupila i zarejestrować go w Międzynarodowej Bazie Danych Safe-Animal. Marsz jamników to także okazja, aby zwrócić uwagę  na problemy związane z agresją wobec zwierząt - na stoiskach dyżurować będą policjanci Zielonej Strefy Małopolskiej Policji i wolontariusze Fundacji Psi Los, która niesie pomoc zwierzętom bezdomnym i pokrzywdzonym. Nie zapomnimy także o samotnych
i porzuconych psiakach. Na scenie swój finał będzie miała wielka akcja adopcyjna Radia Kraków „Pieskie Zycie zmieniamy na dobre”, a na jednym z 10 stoisk umiejscowionych wokół  sceny pod Ratuszem prowadzona będzie zbiórka karmy dla  psów z małopolskich schronisk i przytulisk. Liczymy na udział w zbiórce nie tylko właścicieli psów i uczestników Marszu, ale też wszystkich krakowian.

Organizator Marszu: Radio Kraków 

Współorganizator: Krakowskie Biuro Festiwalowe

 

Scenariusz Marszu Jamników 2018

 Godz. 11:45:  zbiórka pod Barbakanem i formowanie pochodu

            Godz. 12:00:  rozpoczęcie pochodu
            Godz. 12:20: Przybycie pochodu na Rynek Główny.

 

Na scenie pod Ratuszem:
- pomagamy: finał akcji adopcyjnej psów z małopolskich schronisk i przytulisk "Pieskie życie zmieniamy na dobre"

-  konkurs dla uczestników Marszu

Godz. 13.30:  ogłoszenie wyników konkursu i wręczenie nagród

 

Od godz. 10.00 do 14.00 na stoiskach w pobliżu sceny:

- zbiórka karmy dla psów z małopolskich przytulisk

- bezpłatne usługi dla psów i porady psich ekspertów

Termin:
9 września 2018 r.

Organizator:

Radio Kraków
Data: 2018-08-17 Pokaż metkę
Osoba publikująca: Justyna Zinkiewicz-Grochot
Podmiot publikujący: