Konkurs Konstrukcji Studenckich KOKOS 2019

9-10 maja na kampusie Akademii Górniczo Hutniczej w Krakowie odbędzie się finał piątej edycji Konkursu Konstrukcji Studenckich KOKOS. Jest to ogólnopolski projekt realizowany przez Niezależne Zrzeszenie Studentów, którego celem jest wyłonienie najbardziej utalentowanych konstruktorów spośród studentów najlepszych polskich uczelni.

Konkurs Konstrukcji Studenckich KOKOS 2019
Fot. www.krakow.pl

Konkurs Konstrukcji Studenckich to wydarzenie pozwalające obiecującym konstruktorom zaprezentować swoją pracę i pozyskać inwestorów. Konkurs ma prestiżowych partnerów – jest objęty patronatem honorowym Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego a głównym partnerem są Polskie Koleje Państwowe S.A. W czasie przygotowań do konkursu uczestnicy mieli możliwość spotkania z przedstawicielami biznesu a także wziąć udział w cennych szkoleniach. Odbyły się między innymi warsztaty z projektowania metodą design thinking czy przemówień publicznych.

 

Za nami 4 edycje KOKOSa w których do tej pory brało udział ok. 80 zespołów. Wśród laureatów konkursu można wymienić m.in. Piotra Psyllosa, uznanego przez amerykańskiego Forbesa za jednego z 30 najlepszych europejskich innowatorów, laureata New Europe 100 – listy liderów innowacji w Europie Środkowo – Wschodniej. W poprzednich edycjach zostały nagrodzone również takie konstrukcje jak miniaturowy satelita Cansat autorstwa koła AGH Space Systems czy Lekki Motocykl Elektryczny LEM Koła Naukowego Pojazdów i Robotów Mobilnych z Politechniki Wrocławskiej.

 

Uczestnikami konkursu są często członkowie renomowanych kół naukowych. Rywalizują oni w sześciu różnych kategoriach:

Lifescience – konstrukcje mające na celu pomoc osobom niepełnosprawnym;

Smart Robots – kategoria dla zespołów zajmujących się tworzeniem robotów;

Vehicle – różnego typu pojazdy, często bolidy i motory;

Ecology – konstrukcje wykorzystujące alternatywne źródła energii oraz urządzenia pomagające dbać o środowisko;

Joker – urządzenia niepasujące do pozostałych kategorii;

Railway – kategoria specjalna pod patronatem PKP S.A., konstrukcje usprawniające przejazdy koleją, unowocześniające dworce kolejowe a także służące pomocą ludziom starszym i osobom z niepełnosprawnością podróżującym tym środkiem transportu.


Konkurs Konstrukcji Studenckich daje uczestnikom możliwość zaprezentowania swoich umiejętności i może stanowić początek spektakularnej kariery. Dzięki konkursowi wynalazki uczestników mogą zostać docenione i zauważone przez świat biznesu.

10 maja na Miasteczku Studenckim AGH odbędzie się wystawa konstrukcji, na którą serdecznie zapraszamy. Więcej informacji w wydarzeniu: TUTAJ

Termin:
9-10 maja 2019 r.

Organizator:

Niezależne Zrzeszenie Studentów AGH
Data: 2019-04-25 Pokaż metkę
Osoba publikująca: Justyna Zinkiewicz-Grochot
Podmiot publikujący: