Informacja archiwalna

XIV Integracyjny Turniej Piłki Nożnej 'Na Zielonej Murawie'

W dniach 18 i 25 czerwca 2019 roku na obiekcie Zwierzynieckiego Klubu Sportowego w Krakowie odbędzie się XIV Integracyjny Turniej Piłki Nożnej NA ZIELONEJ MURAWIE. W tegorocznej edycji turnieju weźmie udział 16 zespołów z ośrodków zajmujących się rehabilitacją i terapią osób niepełnosprawnych. Wzorem lat poprzednich Patronami honorowymi turnieju będą Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski i Wojewoda Małopolski Piotr Ćwik, patronat obejmie również Rada Dzielnicy VII Miasta Krakowa Zwierzyniec. Patronat medialny nad turniejem tradycyjnie obejmą Telewizja Polska Oddział Kraków i Radio Kraków, a patronat sportowy Małopolski Związek Piłki Nożnej, Cracovia i Wisła Kraków S.A.

XIV Integracyjny Turniej Piłki Nożnej 'Na Zielonej Murawie'
Fot. www.krakow.pl

1. ROZGRYWKI GRUPOWE - 18 czerwca 2019 roku w godz. 9.00 - 15.00

Pierwszego dnia turnieju na Stadionie K.S. Zwierzyniecki w Krakowie rozegrane zostaną mecze w grupach (cztery grupy po cztery zespoły), po których z turnieju nie odpadnie jednak żadna drużyna - wszystkie zespoły wezmą również udział w drugim dniu turnieju (25 czerwca br.). Podczas eliminacji oprócz rozgrywania meczów planujemy cathering dla zawodników i kibiców oraz gry i zabawy dla osób niepełnosprawnych w trakcie rozgrywek.

2. FINAŁY - 25 czerwca 2019 roku w godz. 9.00 - 15.00

Na stadionie K.S. Zwierzyniecki rozegrane zostaną finały XIV edycji Turnieju, w których udział weźmie każdy z szesnastu zespołów i będzie miał możliwość rozegrania trzech meczów. Jak co roku wśród wszystkich zawodników biorących udział w turnieju rozlosowane będą gadżety z autografami znanych sportowców. Dodatkowo w dniu finałów planujemy różne atrakcje, np. występ Andrzeja Kukli – żonglera, który w przeszłości kilkukrotnie wpisywał się do Księgi Rekordów Guinessa, a pomiędzy meczami gry i zabawy dla osób niepełnosprawnych. Podczas finałów zapewniony będzie oczywiście cathering dla zawodników i kibiców. Na zakończenie turnieju odbędzie się wręczanie pucharów, medali i nagród (dla wszystkich zawodników biorących udział w turnieju!)

Integracyjny Turniej Piłki Nożnej NA ZIELONEJ MURAWIE organizowany jest od 2006 roku dla osób z różnym stopniem i rodzajem niepełnosprawności, m.in. po kryzysach psychicznych oraz z niepełnosprawnością intelektualną. W turnieju biorą udział instytucje z terenu nie tylko województwa małopolskiego, ale również z województw sąsiadujących zajmujące się rehabilitacją i terapią zajęciową osób niepełnosprawnych. W nazwie turnieju występuje słowo „integracyjny”, co oznacza, że w drużynach występują zarówno uczestnicy, jak i opiekunowie, mężczyźni i kobiety. Organizatorem turnieju jest Warsztat Terapii Zajęciowej Stowarzyszenia Pomocy Socjalnej Gaudium et Spes z ul. Królowej Jadwigi 81 w Krakowie, a pomysłodawcą Jakub Pławny - terapeuta zajęciowy z WTZ. Podczas organizacji i w trakcie obsługi całego przedsięwzięcia biorą udział wszyscy pracownicy i uczestnicy Warsztatu.


Celem naszego turnieju jest stworzenie osobom niepełnosprawnym możliwości rozwijania pasji sportowych, które stymulują ich rozwój fizyczny oraz wzmacniają poczucie własnej wartości. Udział w rozgrywkach daje zawodnikom wiele satysfakcji i pozwala na zaprezentowanie swoich możliwości i umiejętności przed szerszym gronem kibiców. Poprzez wspólne działanie uczy też współzawodnictwa opartego na zasadach fair play. Podczas rozgrywek podkreślany jest fakt, iż już sam udział w nich, niezależnie od osiągniętego wyniku, jest sukcesem wszystkich uczestników. Bardzo ważne jest też, że każda z osób, zarówno aktywnie biorąca udział w rozgrywkach, jak i wspierająca osoby grające w roli kibica, ma w trakcie turnieju okazję do doświadczenia radości z osiąganych sukcesów, jak też nauczenia się radzenia sobie z porażką oraz zrozumienia i szacunku dla przeciwnika. Istotnym celem turnieju jest też popularyzacja piłki nożnej wśród osób niepełnosprawnych, w szerszym kontekście popularyzacja ruchu na świeżym powietrzu oraz integracja różnych środowisk wokół wspólnej idei.

Wszelkie dodatkowe informacje o nas i naszym turnieju na www.nazielonejmurawie.wtz81.pl oraz www.facebook.com/ZielonaMurawa

Termin:
25 czerwca 2019 r.
Osoba kontaktowa:
12 425 19 53

Organizator:

Stowarzyszenie Pomocy Socjalnej Gaudim et Spes Warsztat Terapii Zajęciowej
Data: 2019-06-17 Pokaż metkę
Osoba publikująca: MAŁGORZATA JURCZYK
Podmiot publikujący: