Komunikat archiwalny

Cały Kraków rusza do biegu!

Dzisiaj (22 czerwca) kolejne krakowskie święto wszystkich biegaczy, VII ProTouch Cracovia INTERRUN. To impreza, która już na stałe wpisała się w krakowski kalendarz imprez sportowych skierowanych do mieszkańców. Biorą w niej udział zarówno zawodowcy jak i amatorzy, dzieci i dorośli.

Cały Kraków rusza do biegu!
Fot. interrun.pl

Biegacze rywalizują na czterech trasach o dystansach 100 m, 1,1 km, 5 km i 10 km. Start i meta każdej z nich już tradycyjnie umiejscowiona jest na Rynku Głównym. Swój udział w imprezie zadeklarowało także sporo znanych osobistości ze świata sportu, kultury i polityki.

W tym roku, podobnie jak w poprzedniej edycji, w biegu głównym mogą wziąć udział doświadczeni biegacze, którzy będą mogli zmierzyć się z dystansem 10 km na atestowanej przez PZLA trasie. Zwycięzcy w kategoriach open na 5 i 10 km otrzymają atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Chcąc zachęcić najmłodszych do aktywności fizycznej organizatorzy tradycyjnie przygotowali biegi dla przedszkolaków oraz dzieci i młodzieży szkolnej. Na szkoły, które zgłoszą najwięcej zawodników, czekają specjalne nagrody w postaci kart podarunkowych INTERSPORT. Wszyscy uczestnicy biegu dla szkół otrzymają darmowe pakiety startowe oraz medale na mecie. Realizując cel imprezy, organizatorzy przygotowali również niecodzienny bieg dla rodzin popularyzujący wspólne i aktywne spędzanie czasu. Dla uczestników zgłaszających się wspólnie (minimum dwóch opiekunów i dziecko) przygotowano dedykowane pakiety startowe w promocyjnych cenach, a także specjalne nagrody dla tych rodzin, które w całości ukończą bieg.

Organizatorzy siódmego ProTouch Cracovia INTERRUN (firma INTERSPORT Polska SA oraz Urząd Miasta Krakowa) zachęcają wszystkich uczestników do wspólnego trenowania i przygotowywania się do biegu. Wystarczy założyć buty i znaleźć wolną chwilę. Tylko tyle potrzeba, aby przygotować się do biegu i skorzystać ze wszystkich dobrodziejstw, jakie umożliwia bieganie.

Pokaż metkę
Autor: KATARZYNA FIEDOROWICZ-RAZMUS
Osoba publikująca: PAWEŁ KRAWCZYK
Podmiot publikujący: Redakcja MPI
Zobacz także