Komunikat archiwalny

Zielone światło dla Szkieletora

Jest zielone światło dla Szkieletora - miasto wydało pozwolenie na przebudowę wieżowca przy Rondzie Mogilskim. Jeśli decyzja się uprawomocni, inwestor wkrótce może rozpocząć prace, które sprawią, że Szkieletor zamieni się w nowoczesny biurowiec.

Zielone światło dla Szkieletora
Fot. Magiczny Kraków

Przypomnijmy, że wydanie decyzji było możliwe dzięki opracowaniu i przyjęciu miejscowego planu zagospodarowania dla tego obszaru. Plan zakłada możliwość nadbudowy wieżowca do wysokości 102,5 metra, a więc takiej, na którą zgodził się Wojewódzki Konserwator Zabytków. Obok „Szkieletora" może stanąć kilka budynków o maksymalnej wysokości 40 m.

Przed wieżowcem powinien powstać ogólnodostępny plac, otwarty od strony ul. Lubomirskiego. Zaprojektowano też ciągi piesze, m.in. ciąg  łączący wieżowiec i znajdujące się koło niego budynki z Akademią Ekonomiczną i ul. Lubomirskiego.

W budynku „Szkieletora" – na określonych w planie zasadach - będą mogły powstać biura, sale konferencyjne, a nawet apartamenty. Na ostatnich kondygnacjach planiści przewidzieli funkcje gastronomiczne i wystawiennicze.

Pokaż metkę
Autor: KINGA SADOWSKA
Osoba publikująca: KATARZYNA CZUBERNAT
Podmiot publikujący: Wydział Informacji, Turystyki i Promocji Miasta
Zobacz także