Komunikat archiwalny

Do Europy z Krakowa

W Krakowie ruszyły nowe połączenia lotnicze. Polskie linie Eurolot rozbudowały siatkę rejsów międzynarodowych z Małopolski o osiem nowych połączeń. Od dziś (12.06) z Krakowa można latać bezpośrednio do Zurichu i Hamburga. Od 6 czerwca samoloty Eurolotu startują z Kraków Airport do Amsterdamu, Florencji, Wilna i chorwackiego Dubrownika. Na piątek (15.06) w rozkładzie lotów przewoźnika zaplanowano pierwszy rejs do niemieckiego Heringsdorfu koło Świnoujścia.

Do Europy z Krakowa
Fot. www.krakow.pl

Przewoźnik zwiększył liczbę i częstotliwość połączeń z Krakowa. Od maja samoloty Eurolotu wożą pasażerów do Lwowa. W czerwcu wprowadzono kolejne siedem tras międzynarodowych. W rozbudowanej siatce lotów podróżni odnajdą ciekawe kierunki wakacyjne, rejsy dostosowane do rozgrywek Euro 2012, jak również połączenia typowo biznesowe. Łącznie w tym sezonie uruchamiono szesnaście nowych połączeń z Europą. Połowę z nich obsługiwać będzie krakowski port lotniczy. Kraków Airport jest ważnym partnerem przewoźnika i linie planują zwiększać oferowanie z Krakowa także w przyszłych sezonach.

Na większości uruchomionych tras latają już będą nowe Bombardiery Q400NextGen, zakupione przez przewoźnika w maju tego roku. Samoloty są szybkie i komfortowe. Podróżni mogą spodziewać się wygodnych foteli, większych schowków na bagaż podręczny i przyjaznego oświetlenia ledowego.

Nowymi turbośmigłowcami Eurolotu można wybrać się na weekend do Toskanii – samoloty latają do Florencji w czwartki i niedziele, do Amsterdamu, dokąd z Krakowa będzie można teraz polecieć bezpośrednio aż cztery razy w tygodniu, a także – od dziś (12.06) - do Zurichu i Hamburga.

Kolejne dwa kierunki z Krakowa to połączenia sezonowe. Od ubiegłej soboty pasażerowie latają do Dubrownika, w piątek (15.06) samolot Eurolotu poleci na niemieckie lotnisko Heringsdorf na Wyspie Uznam – skąd w kilkanaście minut można dotrzeć do Świnoujścia. (KS)

Tagi: kraków

Pokaż metkę
Osoba publikująca: ANNA WAŚKOWSKA
Podmiot publikujący: Redakcja MPI
Zobacz także