Tutaj mówimy po angielsku

Krakowskie restauracje, kawiarnie, sklepy i wszystkie pozostałe punkty handlowo – usługowe  oferujące fachową obsługę w języku angielskim mogą przyłączyć się do zainicjonowanej przez Magistrat akcji „We do speak english here". Dzięki temu otrzymają naklejkę  certyfikującą oraz bezpłatną wizytówkę na stronach Miejskiej Platformy Internetowej „Magiczny Kraków".

Tutaj mówimy po angielsku
Fot. Magiczny Kraków

Kraków odwiedza rocznie blisko 9 milionów turystów w tym ponad 2,5 miliona osób z zagranicy. Naklejka „We do speak english here" to jasny sygnał dla takich gości, że bez bariery językowej uzyskają fachową obsługę na przykład w restauracji, sklepie, cukierni, aptece, wypożyczalni rowerów, u fryzjera a nawet ... u dentysty.

Oznacza to, że do akcji może przyłączyć się przedsiębiorca oferujący dowolne usługi. Warunek jest jeden: język angielski nie jest mu obcy.

Zgłoszenie można przesyłać na adres: magiczny.krakow@um.krakow.pl podając nazwę firmy, adres siedziby, telefon i kategorię świadczonych usług, wybierając spośród dostępnych: tj. galerie, hotele, muzea, restauracje, sieci taksówkarskie, turystyka, pozostałe. W temacie wiadomości należy wpisać „We do speak english here". Naklejki po wcześniejszym uzgodnieniu mailowym, można odebrać w siedzibie redakcji Miejskiej Platformy Internetowej (pl. Wszystkich Świętych 3-4).

Miejsca, które zgłosiły się do akcji zagraniczny turysta znajdzie pod adresem: www.krakow.pl/english/18121,artykul,we_do_speak_english_here.html

Pokaż metkę
Autor: KINGA SADOWSKA
Osoba publikująca: KATARZYNA CZUBERNAT
Podmiot publikujący: Wydział Informacji, Turystyki i Promocji Miasta
Zobacz także