Aktualności

Projekt „Aktywni – Efektywni”: płatne staże z możliwością zatrudnienia

Jeśli jesteś osobą bezrobotną, masz szansę na znalezienie wymarzonego zajęcia. Ruszył nabór do projektu „Aktywni - Efektywni”, stanowiącego wsparcie dla osób pozostających bez zatrudnienia na regionalnym rynku pracy. Udział w projekcie jest całkowicie bezpłatny! Trwa rekrutacja do projektu – liczba miejsc ograniczona.

Zakończenie Dukatów Decjusza 2017

Tegoroczna edycja programu Dukaty Decjusza dobiegła końca. Uczestnikami akcji byli uczniowie i nauczyciele ze szkół podstawowych z województwa małopolskiego. Udział w programie dał możliwość pogłębienia wiedzy uczniów o ekonomii, numizmatyce i historii epoki renesansu. Tematami zajęć były wybrane zagadnienia związane z historią pieniądza, jego wartością i rolą oraz polityką monetarną. Dukaty Decjusza odbywały się w renesansowej Willi Decjusza i połączone były ze zwiedzaniem budynku i noclegiem, w tym wyjątkowym miejscu.

Nowa Huta Przyszłości w Chinach

Od 21 do 22 listopada przedstawiciele Kraków Nowa Huta Przyszłości SA uczestniczyli w 9. targach COFAIR w Pekinie (China Overseas Investment Fair), prezentując możliwości inwestycyjne oraz promując potencjał gospodarczy Województwa Małopolskiego. COFAIR to jedna z dwóch najważniejszych w Chinach imprez targowych o tematyce inwestycyjnej. Targi odwiedzane były głównie przez przedstawicieli małych i średnich chińskich przedsiębiorstw  różnych branż, poszukujących partnerów biznesowych w Europie. Wyjazd odbywał się w ramach projektu „Power up your business in Małopolska”.

Na UJ wystartował program współpracy studentów z biznesem

Nieumiejętność wykorzystania zdobytej wiedzy w praktyce oraz powiązania teorii z praktyką rynkową to kwestie, na które najczęściej narzekają zarówno absolwenci kierunków społecznych i humanistycznych, jak i pracodawcy. Wygląda na to, że ich oczekiwania doczekały się wreszcie konkretnej odpowiedzi. Uniwersytet Jagielloński uruchomił pilotażowy program współpracy studentów z biznesem, który przyniesie wymierne korzyści zarówno absolwentom, jak i firmom.

Straciłeś pracę? Zamień to na plus

Grodzki Urząd Pracy w Krakowie zaprasza osoby, które straciły zatrudnienie lub są zagrożone zwolnieniem, do udziału w projekcie „Zmiana na PLUS”, realizowanym przez Instytut Organizacji Przedsiębiorstw i Technik Informacyjnych InBIT. Na uczestników czekają bezpłatne kursy i szkolenia, dodatek relokacyjny, staże i praktyki zawodowe. Rekrutacja trwa.

Już po raz trzeci Aula Polska zawita do Krakowa
Komunikat archiwalny 2017-12-09

We wtorek 12 grudnia w Wyższej Szkole Europejskiej odbędzie się trzecie już spotkanie z cyklu krakowskiej „Auli Polskiej”. Będzie to kontynuacja poprzedniego tematu związanego ze skuteczną promocją i reklamą. Wydarzenie jest bezpłatne.

Nagrody dla wzorowych przedsiębiorców
Komunikat archiwalny 2017-12-01

Osoby i firmy, które przyczyniają się do rozwoju gospodarczego regionu, promują postawy przedsiębiorcze, innowacyjność oraz wysoki poziom oferowanych produktów i usług, zostaną dziś uhonorowane pamiątkowymi statuetkami podczas gali nagrody Małopolskiego Związku Pracodawców Lewiatan „Małopolski Dąb 2017”. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 16.30 w sali obrad Rady Miasta Krakowa. Honorowy patronat nad galą objął prezydent Krakowa Jacek Majchrowski.

Weź udział w BEST Automatics & IT Festival
Komunikat archiwalny 2017-11-25

Już dziś, 25 listopada rusza ostatnia część projektu BEST Automatics & IT Festival, organizowanego przez Stowarzyszenie Studentów BEST AGH Kraków. Jest to 24-godzinny maraton programowania, w trakcie którego uczestnicy mają za zadanie stworzyć prototyp rozwiązania technologicznego oraz opracować plan biznesowy i pomysł na dalszy rozwój. Aby wystartować wystarczy zebrać maksymalnie czteroosobową drużynę lub zapisać się indywidualnie - na miejscu organizatorzy znajdą dla Ciebie resztę ekipy.

Kolejny kongres Open Eyes Economy Summit uwieńczony sukcesem

14 i 15 listopada w ICE Kraków  odbyła się kolejna edycja Open Eyes Economy Summit. Ponad 200 prelegentów z całego świata opowiadało o szeroko pojętej ekonomii wartości i gospodarce otwartych oczu. W tym roku w wydarzeniu uczestniczyło niemal 2000 osób. Open Eyes Economy rośnie i wciąż rozwija błękitną rewolucję.

Nowe centrum rozwoju szansą dla studentów
Komunikat archiwalny 2017-11-21

Kraków przyciągnął kolejnego inwestora, który zdecydował się otworzyć w naszym mieście centrum rozwoju w zakresie mechaniki, optyki i elektroniki. Dziś w magistracie przedstawiciele firmy Varroc, firmy CADM Automotive, Akademii Górniczo-Hutniczej oraz Politechniki Krakowskiej podpisali list intencyjny o współpracy.