Aktualności

Konferencja technologiczna CodeteCON

CodeteCON to cykliczna konferencja technologiczna dedykowana społeczności IT. Wydarzenie odbędzie się 11 października w Krakowie. Prelekcje, warsztaty, otwarta scena lightning talks oraz after party to główne punkty programu CodeteCON.

Ruszyła druga edycja programu „Minigranty”
Komunikat archiwalny 2018-07-13

IKEA Kraków ogłosiła drugą edycję programu grantowego skierowanego do lokalnych instytucji. „Minigranty” otrzymają wybrane organizacje realizujące projekty społeczne w zakresie edukacji i rozwoju dzieci lub wsparcia osób zagrożonych wykluczeniem społecznym. Zgłoszenia przyjmowane są do 20 lipca.

Kolejna edycja MeetUp w Krakowie

MeetUp® to największe spotkanie youtuberów z fanami w kraju. Na uczestników wydarzenia, które odbędzie się 1 września w TAURON Arenie Kraków czekać będzie ponad 100 twórców i tysiące internetowych przyjaciół z całej Polski. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny od godziny 13.00, ale organizatorzy przewidzieli różne opcje dla osób poszukujących dodatkowych atrakcji - specjalne bilety zamówić można na www.biletin.pl.

Konferencja Life Science Open Space 2018

Klaster LifeScience Kraków wraz z Partnerami zapraszają na konferencję Life Science Open Space, która odbędzie się 11 października, w Centrum Kongresowym ICE w Krakowie.

Kraków wesprze młodą przedsiębiorczość ulgą podatkową

Na sesji, która odbyła się 4 lipca, Rada Miasta Krakowa jednogłośnie uchwaliła nowe zwolnienie z podatku od nieruchomości – mogą je uzyskać mali przedsiębiorcy oraz mikroprzedsiębiorcy, którzy chcą rozwijać swoją działalność w naszym mieście. Kraków, będący jednym z głównych centrów startupowych w Polsce, chce w ten sposób zachęcić młodych, ambitnych, często innowacyjnych przedsiębiorców do zakładania własnych firm. Miasto nie tylko inwestuje w rozwój przedsiębiorczości, ale od wielu lat stara się budować przyjazne jej otoczenie, chociażby stale rozwijając ofertę Punktu Obsługi Przedsiębiorcy (POP).

Kluby Rodziców z dziećmi do lat 3 - otwarty konkurs ofert

Do 10 lipca można zgłaszać oferty w ramach otwartego konkursu ofert oraz naboru na członków komisji konkursowej na realizację w formie wsparcia zadania publicznego w zakresie działalności na rzecz rodziny, macierzyństwa, upowszechniania i ochrony praw dziecka pn. „Kluby Rodziców z dziećmi do lat 3”. Termin realizacji zadania rozpoczyna się 1 września 2018 roku a kończy 30 kwietnia 2019 roku.

Zapoznaj się z „Czarną księgą nieruchomości krakowskich”

Po „Białej księdze nieruchomości krakowskich” przedstawiamy „Czarną księgę nieruchomości krakowskich”. Znajdziecie w niej Państwo informacje o nieruchomościach, których pomimo wieloletnich starań, nie przejęto lub utracono.

Szósta edycja Auli Polskiej Kraków
Komunikat archiwalny 2018-07-04

Dziś, w środę, 4 lipca, odbędzie się szósta edycja Auli Polskiej Kraków. Tematem spotkania będzie „Zaskakujący Customer Experience”. Początek o godz. 19.00 w Orange Office Park przy ul. Klimeckiego 1.

Nowy punkt konsultacyjny w Punkcie Obsługi Przedsiębiorcy

Od wtorku, 26 czerwca, osoby odwiedzające Punkt Obsługi Przedsiębiorcy Urzędu Miasta Krakowa przy ul. Wielickiej 28a mają kolejną możliwość poszerzenia swojej wiedzy z zakresu prowadzenia własnej działalności gospodarczej.

Nowa aplikacja Skorowidz Działek

Wydział Geodezji Urzędu Miasta Krakowa informuje, iż  działająca dotychczas aplikacja Skorowidz Działek (SK) zostaje wycofana z użycia w lipcu 2018 r. Obecnie ta aplikacja nie jest już aktualizowana o nowe dane. Funkcjonalność oraz dane z SK zostały przeniesione do aplikacji ZSOZ MAPA OŚRODEK EMUiA.