Aktualności

Kraków wesprze młodą przedsiębiorczość ulgą podatkową

Na sesji, która odbyła się 4 lipca, Rada Miasta Krakowa jednogłośnie uchwaliła nowe zwolnienie z podatku od nieruchomości – mogą je uzyskać mali przedsiębiorcy oraz mikroprzedsiębiorcy, którzy chcą rozwijać swoją działalność w naszym mieście. Kraków, będący jednym z głównych centrów startupowych w Polsce, chce w ten sposób zachęcić młodych, ambitnych, często innowacyjnych przedsiębiorców do zakładania własnych firm. Miasto nie tylko inwestuje w rozwój przedsiębiorczości, ale od wielu lat stara się budować przyjazne jej otoczenie, chociażby stale rozwijając ofertę Punktu Obsługi Przedsiębiorcy (POP).

Kluby Rodziców z dziećmi do lat 3 - otwarty konkurs ofert

Do 10 lipca można zgłaszać oferty w ramach otwartego konkursu ofert oraz naboru na członków komisji konkursowej na realizację w formie wsparcia zadania publicznego w zakresie działalności na rzecz rodziny, macierzyństwa, upowszechniania i ochrony praw dziecka pn. „Kluby Rodziców z dziećmi do lat 3”. Termin realizacji zadania rozpoczyna się 1 września 2018 roku a kończy 30 kwietnia 2019 roku.

Zapoznaj się z „Czarną księgą nieruchomości krakowskich”

Po „Białej księdze nieruchomości krakowskich” przedstawiamy „Czarną księgę nieruchomości krakowskich”. Znajdziecie w niej Państwo informacje o nieruchomościach, których pomimo wieloletnich starań, nie przejęto lub utracono.

Szósta edycja Auli Polskiej Kraków
Komunikat archiwalny 2018-07-04

Dziś, w środę, 4 lipca, odbędzie się szósta edycja Auli Polskiej Kraków. Tematem spotkania będzie „Zaskakujący Customer Experience”. Początek o godz. 19.00 w Orange Office Park przy ul. Klimeckiego 1.

Nowy punkt konsultacyjny w Punkcie Obsługi Przedsiębiorcy

Od wtorku, 26 czerwca, osoby odwiedzające Punkt Obsługi Przedsiębiorcy Urzędu Miasta Krakowa przy ul. Wielickiej 28a mają kolejną możliwość poszerzenia swojej wiedzy z zakresu prowadzenia własnej działalności gospodarczej.

Nowa aplikacja Skorowidz Działek
Komunikat archiwalny 2018-06-28

Wydział Geodezji Urzędu Miasta Krakowa informuje, iż  działająca dotychczas aplikacja Skorowidz Działek zostaje wycofana z użycia w lipcu 2018 r. Obecnie ta aplikacja nie jest już aktualizowana o nowe dane. Funkcjonalność oraz dane z SK zostały przeniesione do aplikacji ZSOZ MAPA OŚRODEK EMUiA.

Niepubliczne żłobki z dofinansowaniem
Komunikat archiwalny 2018-06-28

Prywatne żłobki, kluby dziecięce i dzienni opiekunowie otrzymają dofinansowanie z budżetu miasta pozwalające na wydłużenie okresu udzielania dotacji do 31 grudnia 2018 r. Uchwałę w tej sprawie przyjęli radni na sesji 27 czerwca. Z budżetu miasta na ten cel zostanie przeznaczonych 8,5 mln zł. Aneksy przedłużające umowy o udzielenie dotacji będą podpisywane z poszczególnymi placówkami w miesiącu lipcu.

Wyróżnienia dla najlepszych w Krakowie stacji kontroli pojazdów

Prezydent Jacek Majchrowski wręczył dyplomy dla przedsiębiorców prowadzących w Krakowie najlepsze stacje kontroli pojazdów, docenione za rzetelność wykonywania badań technicznych pojazdów i wkład w poprawę jakości powietrza oraz bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Lodołamacze - konkurs dla pracodawców wrażliwych społecznie

Już po raz trzynasty kapituła konkursu Lodołamacze wybierze firmy, instytucje i osoby najbardziej angażujące się w rozwiązywanie problemów osób niepełnosprawnych. Tworzą dla nich miejsca pracy i pokazują, że takie osoby mogą być doskonałymi pracownikami.

Kraków miastem przyjaznym firmom
Komunikat archiwalny 2018-06-23

Miasto Kraków zostało wyróżnione przez Instytut Europejskiego Biznesu w XI edycji konkursu „Samorząd Przyjazny Firmom” i zdobyło tytuł „Miasta Przyjaznego Firmom 2017”. Kraków znalazł się w czołówce, zaraz za Warszawą i Wrocławiem.