Aktualności

Certyfikat ekoinnowacyjności dla biznesu
Komunikat archiwalny 2018-01-07

Prezydent Krakowa postanowił cyklicznie wyróżniać te firmy, które wykazują się szczególną aktywnością i kreatywnością w budowaniu marki i reputacji prawdziwie ekoinnowacyjnego biznesu.

Student, absolwent, specjalista – weź udział w projekcie!

Student, absolwent, bezrobotny – przecież nie tak widziałeś swoją ścieżkę zawodową! Potrzeba stabilności, bezpieczeństwa i samorozwoju zaraz po otrzymaniu dyplomu wydaje Ci się nieosiągalna. To jest rzeczywistość wielu absolwentów, ale jeśli jesteś absolwentem niepełnosprawnym, wejście na rynek pracy jest jak wyprawa na K2. Jeśli chcesz zwiększyć swoje szanse na dobry start, chcesz postawić krok ku samodzielności, zdobyć doświadczenie i znaleźć zatrudnienie – dołącz do projektu „Student, absolwent, specjalista – zintegrowany program wsparcia osób niepełnosprawnych na otwartym rynku pracy” realizowanego przez Fundację Sustinae.

Projekt „Aktywni – efektywni”: płatne staże z możliwością zatrudnienia

Jeśli jesteś osobą bezrobotną, masz szansę na znalezienie wymarzonego zajęcia. Ruszył nabór do projektu „Aktywni – efektywni”, stanowiącego wsparcie dla osób pozostających bez zatrudnienia na regionalnym rynku pracy. Udział w projekcie jest całkowicie bezpłatny! Trwa rekrutacja do projektu – liczba miejsc ograniczona.

Zakończenie Dukatów Decjusza 2017
Komunikat archiwalny 2018-01-07

Zakończyła się edycja programu Dukaty Decjusza za rok 2017. Uczestnikami akcji byli uczniowie i nauczyciele ze szkół podstawowych z województwa małopolskiego. Udział w programie dał możliwość pogłębienia wiedzy uczniów o ekonomii, numizmatyce i historii epoki renesansu. Tematami zajęć były wybrane zagadnienia związane z historią pieniądza, jego wartością i rolą oraz polityką monetarną. Dukaty Decjusza odbywały się w renesansowej Willi Decjusza i połączone były ze zwiedzaniem budynku i noclegiem, w tym wyjątkowym miejscu.

Na UJ wystartował program współpracy studentów z biznesem

Nieumiejętność wykorzystania zdobytej wiedzy w praktyce oraz powiązania teorii z praktyką rynkową to kwestie, na które najczęściej narzekają zarówno absolwenci kierunków społecznych i humanistycznych, jak i pracodawcy. Wygląda na to, że ich oczekiwania doczekały się wreszcie konkretnej odpowiedzi. Uniwersytet Jagielloński uruchomił pilotażowy program współpracy studentów z biznesem, który przyniesie wymierne korzyści absolwentom i firmom.

Straciłeś pracę? Zamień to na plus
Komunikat archiwalny 2017-12-31

Grodzki Urząd Pracy w Krakowie zaprasza osoby, które straciły zatrudnienie lub są zagrożone zwolnieniem, do udziału w projekcie „Zmiana na PLUS”, realizowanym przez Instytut Organizacji Przedsiębiorstw i Technik Informacyjnych InBIT. Na uczestników czekają bezpłatne kursy i szkolenia, dodatek relokacyjny, staże i praktyki zawodowe. Rekrutacja trwa.

Nowa Huta Przyszłości w Chinach
Komunikat archiwalny 2017-12-09

Od 21 do 22 listopada przedstawiciele Kraków Nowa Huta Przyszłości SA uczestniczyli w 9. targach COFAIR w Pekinie (China Overseas Investment Fair), prezentując możliwości inwestycyjne oraz promując potencjał gospodarczy Województwa Małopolskiego. COFAIR to jedna z dwóch najważniejszych w Chinach imprez targowych o tematyce inwestycyjnej. Targi odwiedzane były głównie przez przedstawicieli małych i średnich chińskich przedsiębiorstw  różnych branż, poszukujących partnerów biznesowych w Europie. Wyjazd odbywał się w ramach projektu „Power up your business in Małopolska”.

Już po raz trzeci Aula Polska zawita do Krakowa
Komunikat archiwalny 2017-12-09

We wtorek 12 grudnia w Wyższej Szkole Europejskiej odbędzie się trzecie już spotkanie z cyklu krakowskiej „Auli Polskiej”. Będzie to kontynuacja poprzedniego tematu związanego ze skuteczną promocją i reklamą. Wydarzenie jest bezpłatne.

Nagrody dla wzorowych przedsiębiorców
Komunikat archiwalny 2017-12-01

Osoby i firmy, które przyczyniają się do rozwoju gospodarczego regionu, promują postawy przedsiębiorcze, innowacyjność oraz wysoki poziom oferowanych produktów i usług, zostaną dziś uhonorowane pamiątkowymi statuetkami podczas gali nagrody Małopolskiego Związku Pracodawców Lewiatan „Małopolski Dąb 2017”. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 16.30 w sali obrad Rady Miasta Krakowa. Honorowy patronat nad galą objął prezydent Krakowa Jacek Majchrowski.

Weź udział w BEST Automatics & IT Festival
Komunikat archiwalny 2017-11-25

Już dziś, 25 listopada rusza ostatnia część projektu BEST Automatics & IT Festival, organizowanego przez Stowarzyszenie Studentów BEST AGH Kraków. Jest to 24-godzinny maraton programowania, w trakcie którego uczestnicy mają za zadanie stworzyć prototyp rozwiązania technologicznego oraz opracować plan biznesowy i pomysł na dalszy rozwój. Aby wystartować wystarczy zebrać maksymalnie czteroosobową drużynę lub zapisać się indywidualnie - na miejscu organizatorzy znajdą dla Ciebie resztę ekipy.