Aktualności

Eksperci dzielili się wiedzą w Miejskim Centrum Dialogu

Przez cały październik w Miejskim Centrum Dialogu, Krakowskim Parku Technologicznym, Uniwersytecie Dzieci oraz Jagiellońskim Centrum Innowacji dwunastu ekspertów z firmy IBM pracowało nad przygotowaniem rekomendacji pozwalających na wykorzystanie najnowszych technologii i najlepszych praktyk w prowadzeniu projektów, realizowanych przez te organizacje. Przedsięwzięcie odbyło się w ramach realizowanego przez IBM bezpłatnego programu „IBM Corporate Service Corps”.

Konkurs „Mój pierwszy biznes” rozstrzygnięty

Biznesplan na aplikację modową „T-Out” autorstwa Agnieszki Pałki i Daniela Miki z Zespołu Szkół Łączności zwyciężył w konkursie dla krakowskich szkół ponadgimnazjalnych „Mój pierwszy biznes”. Drugie miejsce zajął biznesplan na hodowlę larw Lucila, a trzecie – na aplikację dla osób z niepełnosprawnością ruchową „Wheely Navigator”. Finał konkursu został przeprowadzony 27 października w magistracie.

W Krakowie powstaje nowa podatkowa grupa kapitałowa

1 stycznia 2018 roku kończy działalność dotychczasowa grupa podatkowa utworzona z miejskich spółek komunalnych skupionych w portfelu Krakowskiego Holdingu Komunalnego SA i rozpocznie działalność nowa podatkowa grupa kapitałowa działająca w oparciu o nowe przepisy podatkowe i poszerzona o spółkę ARM SA. Umowę o jej utworzeniu podpisały wszystkie Spółki wchodzące w skład Krakowskiego Holdingu Komunalnego SA, a więc: MPWiK SA, MPK SA, MPEC SA, KHK SA i ARM SA. W dniu 20 października 2017 roku Naczelnik MUS wydał decyzję o rejestracji nowej PGK i potwierdził, że umowa spełnia wszystkie wymogi określone prawem.

Krakowski Tydzień Startupów: plan na weekend
Komunikat archiwalny 2017-10-27

To będzie weekend naszpikowany wydarzeniami dla startupów i aspirujących przedsiębiorców. W sobotnim i niedzielnym programie Krakowskiego Tygodnia Startupów znajdziemy m.in. warsztaty „Jakie pytania musisz sobie zadać zanim zaczniesz promować swój startup”, spotkanie dla programistów i przedsiębiorców „Jak nie zbankrutować z powodu długu technicznego”, warsztaty „Nowoczesny event marketing a startupy” oraz największy stacjonarny hackathon w Europie HackYeah.

Krakowski Tydzień Startupów: piątek pełen wydarzeń

W głowie kiełkuje ci oryginalny pomysł? Chcesz założyć startup, ale nie wiesz, jak się za to zabrać? A może już prowadzisz własną firmę? Jeśli tak, koniecznie skorzystaj z bogatej oferty wydarzeń, w ramach Krakowskiego Tygodnia Startupów. W planie na piątek, 27 października: gala finałowa Start KRK Up – „Visioning The Future Of Krakow Tech”, spotkanie „Zarządzanie Zespołem – Retro – zrób to lepiej!, szkolenie „ABC prawa” w startupie i warsztaty „Web Development – JavaScript”.

Grodzki Urząd Pracy wspiera przedsiębiorców
Komunikat archiwalny 2017-10-25

W ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości (13–19 listopada) w Grodzkim Urzędzie Pracy zorganizowana zostanie seria szkoleń skierowanych do przedsiębiorców i osób zamierzających założyć działalność gospodarczą. Zapisy już się rozpoczęły.

Krakowski Tydzień Startupów: propozycje na czwartek

Program na czwartek, 26 października, w ramach Krakowskiego Tygodnia Startupów zapowiada się bardzo obiecująco. Spotkanie Czwartek Social Media - startup edition, Wawel Dragons Cave Pitch – Win 10k – StartKRKUp, Krakow Innotech Summit, Warsztaty Przedsiębiorczości XLX i StartUp Mixer Kraków – wszystkie te wydarzenia przygotowali dla przedsiębiorców i młodych ludzi z nieszablonowymi pomysłami na biznes Miasto Kraków i krakowskie środowisko startupowe.

Krakowski Tydzień Startupów: plan na środę
Komunikat archiwalny 2017-10-24

Spotkanie krakowskich przedsiębiorców branży kreatywnej Entrepreneur Club: Innovation In The Arts – StartKRKUp, wydarzenie dla studentów przybliżające im tematykę innowacji KRK InnoTech Student PK oraz warsztat multimedialny: Szkoła Pitchowania – tak zapowiada się program Krakowskiego Tygodnia Startupów na środę, 25 października.

HackYeah, czyli programowanie na rekord
Komunikat archiwalny 2017-10-24

Czy w najbliższy weekend w TAURON Arenie Kraków padnie rekord świata w liczbie uczestników hackatonu? To bardzo możliwe, bo zapisy na organizowany w ramach Krakowskiego Tygodnia Startupów hackaton HackYeah cały czas trwają. Pewne jest już jednak to, że będzie to największe wydarzenie tego typu w Europie. Celem jest zebranie zgłoszeń od ponad dwóch tysięcy programistów z całego kontynentu.

Metropolie rządzą światem, a w Polsce?
Komunikat archiwalny 2017-10-23

Jaki potencjał mają wielkie miasta, jaki kierunek ich rozwoju jest najlepszy, jaką metropolitalną karierę ma przed sobą Kraków – odpowiedzi na te pytania szukali uczestnicy posiedzenia plenarnego Komitetu Przestrzennego Zagospodarowania Kraju PAN „Rola wielkich miast w rozwoju społeczno-gospodarczym Polski”, które odbyło się w poniedziałek, 23 października w magistracie.