Aktualności

Komputerowe warsztaty dla seniorów
Komunikat archiwalny 2018-03-08

Już w czwartek, 15 marca, o godz. 12:00 w klubie Kuźnia na os. Złotego Wieku 14 rozpoczną się dwugodzinne otwarte spotkanie w pracowni komputerowej dla młodszych i starszych seniorów, którzy chcą poszerzyć swoje kompetencje w zakresie obsługi komputera.

Policjanci uczą seniorów technik samoobrony
Komunikat archiwalny 2018-03-07

Do kwietnia w każdą środę o godz. 16.00 w Szkole Podstawowej nr 10 przy ul. Blachnickiego 1 będą odbywać się bezpłatne zajęcia z samoobrony. Warsztaty przeznaczone są dla kobiet i osób starszych. Inicjatywę wspiera Rada Dzielnicy II Grzegórzki.

Kraków kształci fachowców - poznaj szkoły zawodowe i dokonaj wyboru!

Czy wiesz, że w krakowskich szkołach samorządowych prowadzących kształcenie zawodowe można się nauczyć aż 80 zawodów? Do najbardziej popularnych kierunków należą m.in. te związane z geodezją, energetyką odnawialną i logistyką. Młodzież coraz częściej wybiera kształcenie zawodowe, bo postrzega je jako atrakcyjną alternatywę dla nauki w liceum ogólnokształcącym. W tym roku  szkolnym w szkołach zawodowych dla młodzieży kształci się 11 831 osób, czyli 46,65% ogółu uczniów samorządowych szkół ponadgimnazjalnych i ponadpodstawowych dla młodzieży w Krakowie.

Prezydent Krakowa spotkał się z profesorami
Komunikat archiwalny 2018-03-07

We wtorek, 6 marca, prezydent Krakowa Jacek Majchrowski spotkał się w Podziemiach Rynku z profesorami krakowskich uczelni i placówek naukowych, którzy otrzymali akty nominacyjne w 2017 r.

Biblioteki dla przedszkoli. Kraków rozkręca czytanie wśród najmłodszych!

W marcu w Krakowie rusza nowy program promujący czytelnictwo, który połączy pokolenia. W ramach pilotażowego projektu edukacyjnego Krakowa Miasta Literatury UNESCO, pod nazwą „Biblioteka Przedszkolaka”, do wszystkich samorządowych przedszkoli w mieście trafią specjalne kuferki, wypełnione starannie dobranymi i pięknie ilustrowanymi książkami. Ich czytaniu towarzyszyć będą zajęcia plastyczno-typograficzne. „Biblioteka Przedszkolaka” uzupełnia strategię edukacji literackiej Krakowa Miasta Literatury UNESCO, która docelowo obejmie działania na rzecz promocji czytelnictwa, skierowane do wszystkich grup wiekowych.Organizatorem projektu jest Krakowskie Biuro Festiwalowe.

Co różni Krakowiaka od Górala? – finał konkursu

W tym roku uczniowie szkół podstawowych po raz czternasty zgłębiają kulturę materialną, duchową i społeczną Krakowiaków i Górali Podhalańskich, uczestnicząc w konkursie organizowanym przez Centrum Młodzieży im. dr. H. Jordana. Poznają doroczne obrzędy i zwyczaje rodzinne, domy, wnętrza, stroje, zajęcia rolnicze i pozarolnicze, sztukę ludową i rzemiosło artystyczne, a także zwyczaje krakowskie. Zgromadzoną wiedzą wykażą się w finale 12 marca o godz. 10.00 w sali teatralnej Centrum Młodzieży na ul. Krupniczej 38.

Świetlana przyszłość innowacji na Dniu Wynalazków

Po obejrzeniu pomysłów z Politechniki Krakowskiej można być pewnym: innowacje mają i będą miały się dobrze. Zorganizowany przez INTECH PK Dzień Wynalazków 2018 potwierdził wielki potencjał tkwiący w młodych twórcach krakowskiej uczelni.

60-lecie Samorządowego Przedszkola nr 80 w Krakowie

Samorządowe Przedszkole nr 80 w Krakowie jest jedną z najstarszych tego typu placówek w naszym mieście – w tym roku obchodzi 60-lecie istnienia. Grono pedagogiczne wraz z rodzicami i przyjaciółmi placówki organizuje 3-dniowe obchody tego jubileuszu.

Zapraszamy na II Nowohucki Festiwal Sportu
Komunikat archiwalny 2018-03-05

„Postaw na sport” – zachęca Szkoła Podstawowa nr 91 i zaprasza na II Nowohucki Festiwal Sportu, który odbędzie się 9 marca w godz. 17:00–19:00.

Praska 52 - nowy Klub Rodziców zaprasza
Komunikat archiwalny 2018-03-05

Od stycznia 2018 r. w Teatrze Praska 52 funkcjonuje Klub Rodziców, który w obecnej formule oferuje przede wszystkim zajęcia fitness dla mam z dziećmi oraz kobiet w ciąży (poniżej szczegółowa oferta na marzec 2018 r.).