Aktualności

Krakowski Żaczek skończył 50 lat
Komunikat archiwalny 2018-07-02

Samorządowe Przedszkole nr 36 na Prokocimiu, mające za patrona krakowskiego żaka, obchodziło 20 czerwca jubileusz 50-lecia działalności.

Poradnie pomagają uczniom także w wakacje

Rozpoznać, wspierać, rozwijać – to główne zadania poradni psychologiczno-pedagogicznych. Pomagają one dzieciom i młodzieży w podejmowaniu wyzwań edukacyjnych, wspierając zarówno uczniów uzdolnionych, jak i tych, którzy z różnych powodów mają trudności w nauce. Miasto Kraków prowadzi 8 poradni, w tym 4 rejonowe i 4 specjalistyczne. Warto pamiętać, że z konsultacji i dyżurów w tych miejskich placówkach rodzice i uczniowie mogą korzystać także w wakacje. Pomoc udzielana jest nieodpłatnie.

Bezpłatne szkolenia profilaktyczne w wakacje

Bezpieczeństwo w sieci, sposoby radzenia sobie ze stresem, trening asertywności czy mądry nastolatek - to tylko niektóre tematy szkoleń profilaktycznych organizowanych przez Miejskie Centrum Profilaktyki Uzależnień w Krakowie. Wszystkie warsztaty odbywają się podczas wakacji, są przeznaczone dla uczniów, rodziców i nauczycieli.

17. Letnia Szkoła Wyszehradzka
Komunikat archiwalny 2018-07-02

Wykładem „Miejsce młodych w świecie globalnej destabilizacji” i debata dyplomatów krajów Grupy Wyszehradzkiej „Dyplomacja kulturalna w ramach Grupy Wyszehradzkiej i regionu” – wygłoszonym 2 lipca, wystartowała 17. edycja Letniej Szkoły Wyszehradzkiej.

Program „Dobry start” - gdzie złożyć wniosek w Krakowie?

W niedzielę, 1 lipca rozpoczęło się przyjmowanie wniosków o przyznanie świadczenia „Dobry start”. Celem programu jest wsparcie rodzin z dziećmi w ponoszeniu wydatków związanych z rozpoczęciem roku szkolnego. Wsparcie to polegać będzie na przyznaniu raz w roku świadczenia w wysokości 300 zł na każde dziecko w wieku szkolnym, niezależnie od wysokości dochodów uzyskiwanych przez rodzinę.

Zjazd oświaty polonijnej w Krakowie
Komunikat archiwalny 2018-06-30

W piątek, 29 czerwca do Krakowa przyjechali przedstawiciele oświatowych środowisk polonijnych i polskich działających za granicą, by wziąć udział w III Zjeździe Kongresu Oświaty Polonijnej, który potrwa do 2 lipca. Zjazd otworzyła zastępca prezydenta Krakowa ds. edukacji i sportu Katarzyna Król. Uczestnicy spróbują podsumować pracę dotychczasowych władz organizacji, a także ocenić stan nauczania polskiej młodzieży na obczyźnie.

Dyrektorzy szkół odebrali akty powierzenia
Komunikat archiwalny 2018-06-29

W piątek, 29 czerwca, w sali obrad Rady Miasta Krakowa prezydent Jacek Majchrowski wręczył akty powierzenia stanowisk osobom, które wygrały konkurs na stanowisko dyrektora szkoły, placówki lub przedszkola i 1 września obejmą tę funkcję. Zgodnie z przepisami kadencja dyrektora szkoły trwa pięć lat.

Wakacje na boisku i strzelnicy

Zarząd Miejski Ligi Obrony Kraju zaprasza dzieci i młodzież na bezpłatne zajęcia sportowe oraz zawody strzeleckie. Będą się one odbywały w lipcu i sierpniu w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 14 w Czyżynach. Są organizowane w ramach projektu „Aktywny Kraków”, współfinansowanego przez miasto.

Z krakowskich szkół na Kresy

Pięć krakowskich szkół wzięło udział w małopolskim projekcie edukacyjnym „Dziedzictwo Kresów Wschodnich Rzeczypospolitej”, w ramach którego uczniowie odwiedzili najważniejsze miejsca i zabytki związane z dziejami i kulturą dawnej Rzeczypospolitej, dziś znajdujące się w granicach Ukrainy i Litwy. Środki na realizację projektu zamknęły się w kwocie 140 tys. zł i pochodziły niemal po połowie z budżetu województwa małopolskiego oraz budżetu miasta.

Niepubliczne żłobki z dofinansowaniem

Prywatne żłobki, kluby dziecięce i dzienni opiekunowie otrzymają dofinansowanie z budżetu miasta pozwalające na wydłużenie okresu udzielania dotacji do 31 grudnia 2018 r. Uchwałę w tej sprawie przyjęli radni na sesji 27 czerwca. Z budżetu miasta na ten cel zostanie przeznaczonych 8,5 mln zł. Aneksy przedłużające umowy o udzielenie dotacji będą podpisywane z poszczególnymi placówkami w miesiącu lipcu.