Komunikat archiwalny

Darmowe owoce i warzywa mogą trafić do krakowskich uczniów

Agencja Rynku Rolnego uruchomiła program, w ramach którego szkoły mogą się ubiegać o darmowe warzywa i owoce. Wystarczy wypełnić wniosek dostępny na stronie ARR, a z chętnymi dyrektorami szkół skontaktują się bezpośrednio zainteresowani dostawcy żywności. Program nie generuje kosztów, którymi mogłyby zostać obciążone szkoły, za transport płaci bowiem Agencja.

Darmowe owoce i warzywa mogą trafić do krakowskich uczniów
Fot. Magiczny Kraków

- Ja chętnie przygarnę te wszystkie warzywa i owoce dla krakowskich szkół, ale nie mogę tego zrobić sama. To dyrektorzy placówek muszą przesłać odpowiedni wniosek, który jest naprawdę prosty do wypełnienia. Dlatego wysyłam pismo do dyrektorów placówek oświatowych – szkół, przedszkoli i żłobków, z apelem aby zgłaszali się po owoce i warzywa – mówi Katarzyna Cięciak, Zastępca Prezydenta Krakowa ds. Edukacji i Sportu.

Na Portalu Edukacyjnym Miasta Krakowa został także zamieszczony list Katarzyny Cięciak zachęcający do skorzystania z programu.

Z programu ARR poza placówkami oświatowymi mogą skorzystać zakłady penitencjarne, szpitale i ZOZ – y, placówki opiekuńczo wychowawcze, placówki pomocy społecznej (MOPS, GOPS, domy pomocy społecznej), koła łowieckie, ogrody zoologiczne oraz organizacje charytatywne.

Wniosek można znaleźć na stronie Agencji Rynku Rolnego: www.arr.gov.pl

Pokaż metkę
Osoba publikująca: KATARZYNA CZUBERNAT
Podmiot publikujący:
Zobacz także