Komunikat archiwalny

Tony Blair w Krakowie

Tony Blair, jeden z najbardziej wpływowych światowych przywódców i premier Wielkiej Brytanii w latach 1997-2007, w czerwcu przyjedzie do Krakowa! Brytyjski polityk będzie gościem VI Konferencji ABSL, która odbędzie się w dniach 16-17 czerwca.

Tony Blair w Krakowie
Fot. materiały prasowe

Konferencja ABSL na stałe wpisała się w kalendarz wydarzeń biznesowych w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej, gromadząc co roku kilkuset uczestników, w tym liderów globalnego i polskiego biznesu, przedstawicieli rządu, władz lokalnych a także instytucji finansowych. W tym roku, miejscem Konferencji będzie stolica Małopolski. – Kraków to lider na mapie sektora usług w Polsce. Według danych z 2014 roku w centrach usług z kapitałem zagranicznym pracowało już ponad 33 tys. osób – tłumaczy Marek Grodziński, dyrektor Europejskiej Sieci Centrów BPO Capgemini, wiceprezes ABSL.

Małą tradycją Konferencji ABSL jest zaangażowanie w dyskusję gościa specjalnego. W zeszłym roku była to Madeleine Albright, sekretarz stanu Stanów Zjednoczonych podczas prezydentury Billa Clintona, natomiast gośćmi poprzednich edycji wydarzenia byli m.in. Lech Wałęsa, Jerzy Buzek, Jan Krzysztof Bielecki i Marek Belka. Gość specjalny tegorocznej konferencji, Tony Blair, weźmie udział w dyskusji o tym, jak Polska może kontynuować umacnianie swojej politycznej i gospodarczej pozycji na arenie międzynarodowej.

W latach 1997-2007 Tony Blair pełnił funkcję premiera Wielkiej Brytanii, a w latach 2004-2007 stał na czele brytyjskiej Partii Pracy. Polityk wspierał powiększenie Unii Europejskiej w 2004 r. i wejście Polski do NATO w 1999. Swego czasu, według ankiety The Sun Blair był najpopularniejszym zagranicznym politykiem w Polsce. 25% ankietowanych przyznało, że chciałoby widzieć go na stanowisku premiera naszego kraju, nazywając go przy tym „nadzwyczajnym mężem stanu".

Pokaż metkę
Autor: KATARZYNA KRASOŃ
Osoba publikująca: KATARZYNA CZUBERNAT
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także