Komunikat archiwalny

Jazzowa bezsenność w Krakowie

Bezpłatne koncerty w kilkunastu krakowskich klubach i na miejskich placach, występny znanych i cenionych jazzmanów to najlepsza rekomendacja, aby wziąć udział w dziewiątej już edycji krakowskiej Nocy Jazzu, która odbędzie się już dzisiaj (18 lipca). Gościem specjalnym tegorocznej Nocy będzie Michał Urbaniak.

Jazzowa bezsenność w Krakowie
Fot. Magiczny Kraków

Noc Jazu to impreza organizowana w ramach cyklu „Krakowskie Noce”. Zainaugurowana została w 2007 roku podczas jubileuszu 750-lecia lokacji Krakowa. W trakcie tej szczególnej Nocy prezentowane są różne gatunki jazzu w wykonaniu wybitnych artystów z całego świata. Koncerty odbywają się w miejscach dobieranych indywidualnie do charakteru muzycznych przedsięwzięć.

Spotkania z melomanami w klubach trwają do późnych godzin nocnych.

Podczas tegorocznej, IX edycji Nocy Jazzu, koncerty zostaną zaprezentowane tradycyjnie na Małym Rynku a także: w Nowohuckim Centrum Kultury, Centrum Kultury Rotunda, w wielu klubach i kawiarniach krakowskich, m.in. Piwnicy Pod Baranami, Harris Piano, Klubie Dziennikarzy „Pod Gruszką”, Alchemii, Piec Art i wielu innych. Po raz pierwszy odbędzie się koncert w Radiu Kraków.

Fani wysłuchają w sumie 22 koncertów.

Wystąpią m.in. na Małym Rynku: Vladislav Adzik Sendecki, Kuba Badach, Electro Deluxe Show z Francji, a w NCK: Karen Edwards z USA.
Ponadto wielu znanych artystów zagra w tę niepowtarzalną Noc w klubach jazzowych.

Szczegółowy program wydarzenia dostępny jest na stronie krakowskienoce.pl.

plakat

Pokaż metkę
Autor: DOMINIKA BIESIADA
Osoba publikująca: PAWEŁ KRAWCZYK
Podmiot publikujący: Redakcja MPI
Zobacz także