Aktualności

Przetarg na dorożki konne na Rynku Głównym

26 kwietnia 2019 r. Wydział Spraw Administracyjnych Urzędu Miasta Krakowa przeprowadzi przetarg, którego zwycięzcy uzyskają prawo wjazdu oraz korzystania z postoju dla dorożek konnych na Rynku Głównym. Do rozdysponowania są 3 uprawnienia, które będą obowiązywać od początku czerwca 2019 r. do końca roku 2021, czyli przez ponad dwa i pół roku.

Międzynarodowy Dzień Teatru

Tradycja Międzynarodowego Dnia Teatru sięga 1961 roku. Wówczas, podczas 9. Światowego Kongresu Międzynarodowego Instytutu Teatralnego w Helsinkach, dzień 27 marca ustanowiono Międzynarodowym Dniem Teatru.

Najpiękniejsze drzewko emausowe – konkurs Muzeum Krakowa

Muzeum Krakowa już po raz szósty zaprasza do wzięcia udziału w konkursie na najpiękniejsze drzewko emausowe. Nawiązuje ono do tradycyjnych drzewek życia, które można było znaleźć w drugi dzień Świąt Wielkanocnych na straganach dorocznego kiermaszu odpustowego koło klasztoru norbertanek na Zwierzyńcu.

„Muzeum w mieście. Miasto w muzeum” – wykład Janet Dugdale

Muzeum Krakowa zaprasza do udziału w trzecim wykładzie z cyklu „Muzeum w mieście. Miasto w muzeum”. W środę, 3 kwietnia, o godz. 17.00 w Pałacu Krzysztofory na Rynku Głównym rozpocznie się wykład Janet Dugdale - historyczki, absolwentki studiów muzealniczych na Uniwersytecie w Leicester, dyrektor wykonawczej Narodowego Muzeum Liverpoolu, pt. „Liczy się JAK... Zaangażowanie i współpraca w Muzeum Liverpoolu“.

„Zdrowia, szczęścia. Niech się darzy...” - wkrótce Święto Rękawki!

Ponad 1000-letnia tradycja, około 300 wojów i białek, starcie dwóch wielkich armii i jeden kopiec – takie atrakcje przygotowano na tegoroczne obchody Święta Rękawki na kopcu Krakusa. 23 kwietnia, w godz. 11.30–18.00, poza rekonstrukcjami wydarzeń i zwyczajów średniowiecznych, uczestnicy będą mogli poznać tajniki wczesnośredniowiecznej medycyny i nauk magicznych. Hasłem przewodnim jest „Zdrowia, szczęścia. Niech się darzy…”. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Prawdziwie podróżnicza rozgrzewka przed nowym sezonem!

Nowohuckie Centrum Kultury zaprasza na prawdziwie podróżniczą rozgrzewkę przed nowym sezonem. Już w ten weekend odbędzie się tam Navigator Festival. W programie m.in. warsztaty, spotkania z podróżnikami, pokazy filmowe i koncert.

Zmarł Marian Cebulski

24 marca odszedł w wieku 95 lat Marian Cebulski, nestor Teatru im. Juliusza Słowackiego, jeden z najpopularniejszych aktorów Krakowa. Występował na scenie od roku 1947, zagrał ponad 150 ról.

Casting dla dzieci do spektaklu baletowego „Brzydkie kaczątko”

Krakowskie Forum Kultury zaprasza dzieci w wieku 9–12 lat na casting do spektaklu baletowego „Brzydkie kaczątko”, który odbędzie się 30 marca, o godz. 12.30 na ul. Mikołajskiej 2.

Filharmonia Krakowska uczci swojego patrona

W dniach od 26 do 30 marca Filharmonia im. Karola Szymanowskiego organizuje pierwszą pełną edycję Festiwalu SZYMANOWSKI / POLSKA / ŚWIAT, mającego na celu ukazanie wyjątkowości i wielkości dzieła tego polskiego kompozytora, pianisty, pedagoga i pisarza w szerokim artystycznym odniesieniu.

Kraków śmieje się z PAKĄ po raz 35!

Wielkimi krokami zbliża się jubileuszowy, 35. Przegląd Kabaretów PAKA. Wystąpią m.in. Kabaret Koń Polski, Czesuaf, FiFa-RaFa, będą też pojedynki stand-upowe i niecodzienna premiera filmowa! Na tegorocznej gali po raz pierwszy wręczone zostaną pakowskie statuetki – Złote Suchary 2019!

POLECAMY
TELEWIZJA.KRAKOW.PL
PRZEJRZYSTE FINANSE
OTO FOTOKRONIKA MIASTA