Aktualności

Jackie Kennedy w Dojrzałym Kinie

Kino Pod Baranami zaprasza seniorów na dyskusję i pokaz filmu „Jackie” w reżyserii Pablo Larraína, z nominowaną do Oscara Natalie Portman w roli głównej. Spotkanie odbędzie się w ramach projektu Dojrzałe Kino w środę 22 lutego o godz. 11.00.

Shanties 2017: złapiemy muzykę w żagle

„Pora w morze nam”, „Z Guciem na oceany”, „Mazurscy Kolumbowie”, „Pod żaglami Zawiszy” – od 23 do 26 lutego Kraków znów zabrzmi pieśnią żeglarską. Wszystko dzięki kolejnej edycji Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Żeglarskiej „Wisłą na oceany”. Na 4 scenach podczas 14 koncertów wystąpi blisko 200 wykonawców z Polski, Norwegii i Wielkiej Brytanii. Koncertom towarzyszyć będą wystawy fotograficzne, kiermasz żeglarski, prezentacje, tematyczne gry miejskie i wiele innych.

Muzyczne trzęsienie ziemi na festiwalu Misteria Paschalia

Dwa kolejne koncerty 14. edycji Festiwalu Misteria Paschalia w ramach pasma VANITAS przyniosą wielkie emocje. Zapewnią je dwa różne religijne dzieła barokowe, napisane przez kompozytorów z Włoch i Niemiec, które usłyszymy w Wielką Środę i Wielki Czwartek.

W Krakowie trwa festiwal Materia Prima

W teatrze nie ma rzeczy niemożliwych. Dziesięć niezwykłych i różnorodnych przedstawień wyselekcjonowanych z wielu słynnych wydarzeń teatralnych całego świata - 4. edycja Międzynarodowego Festiwalu Teatru Formy Materia Prima trwa właśnie w Krakowie!

Niepełnosprawni piszą wiersze

17 marca mija termin nadsyłania wierszy do 8. edycji Ogólnopolskiego Konkursu Poezji Osób Niepełnosprawnych „Słowa, dobrze, że jesteście”. Organizatorem konkursu jest Fundacja Anny Dymnej „Mimo Wszystko”.

Kulturalny wtorek w Krakowie - sprawdź nasze propozycje!

Rozdanie Oscarów w najbliższą niedzielę - już widać to w krakowskich kinach! Możecie nadrabiać zaległości chociażby w kinie Ars. Poza tym polecamy Wam "Lot nad kukułczym gniazdem" w Bagateli i opowieści o podróżach w Nowej Hucie. Sprawdźcie nasz wtorkowy rozkład jazdy!

MHK zaprasza na prezentację najnowszego numeru zeszytów naukowych „Krzysztofory”

Muzeum Historyczne Miasta Krakowa zaprasza na spotkanie promujące 34 numer "Krzysztoforów". Prezentacja odbędzie się już 28 lutego o godz. 18:00 w oddziale MHk "Rynek Podziemny" na Rynku Głównym 1 i będzie częścią spotkania z cyklu "Salon Książki Krakowskiej". Wstęp wolny.

Szansa dla młodych talentów

„Spotkania z piosenką aktorską” to konkurs dla młodych artystów w wieku 14–24 lat, organizowany po raz pierwszy przez Centrum Młodzieży im. dr. H. Jordana. Zadaniem uczestników jest przygotowanie interpretacji jednej piosenki aktorskiej, chętni mogą też wykonać drugi utwór – nowy lub w nowej aranżacji.

Alicja Majewska wystąpi w Krakowie!

Alicja Majewska, jeden z najpiękniejszych głosów polskiej piosenki, po dziewiętnastu latach przerwy wydaje płytę z premierowymi utworami, zatytułowaną: „Wszystko może się stać”. Dlaczego wcześniej się na to nie zdecydowała? Ma duży repertuar, więc koncertowała, śpiewała swoje przeboje, oratoria i muzykę sakralną, odnosiła wielkie sukcesy na festiwalach opolskich w koncertach wspomnieniowych. Te ostatnie sprawiły, że fani zaczęli domagać się nowych piosenek, zwłaszcza, że artystka, mimo upływu lat jest w coraz lepszej formie wokalnej. Najbliższy koncert artystki w Krakowie zaplanowany jest na 18 marca w Kinie Kijów.

Rusza IX Konkurs na Wspieranie Produkcji Filmowej!

Filmowcy do dzieła! Rusza IX edycja Konkursu na Wspieranie Produkcji Filmowej! Jak co roku, wspierana będzie realizacja nagrodzonych produkcji nie tylko finansowo, ale także logistycznie. Organizatorami konkursu są: Miasto Kraków, województwo małopolskie oraz Krakowskie Biuro Festiwalowe – operator Regionalnego Funduszu Filmowego w Krakowie. Zachęcamy do udziału! Zgłoszenia można składać do 10 marca 2017 r.

Kalendarz kulturalny
2017-02-21