Aktualności

„Diabelski skrzypek“ zagra w TAURON Arenie Kraków

Choć echa jego spektakularnego występu w Polsce jeszcze nie wybrzmiały, David Garrett ogłosił właśnie trzy dodatkowe koncerty w naszym kraju. 25 października artysta zagra w TAURON Arenie Kraków w ramach trasy „EXPLOSIVE – LIVE”. Bilety są już dostępne portalu eventim.pl.

Jubileuszowy rok krakowskiego Teatru KTO

Rok 2017 będzie wyjątkowy dla krakowskiego Teatru KTO. To rok jubileuszowy – czeka nas świętowanie 40-lecia istnienia tej sceny oraz 30. edycja Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Ulicznych 30. Ulica. Z okazji tak ważnego jubileuszu teatr przygotował szereg atrakcji dla swoich widzów. Zapraszamy!

Świat pełen magii w TAURON Arenie Kraków

Po raz pierwszy w Polsce widzowie będą mieli okazję posłuchać pełnej ścieżki muzycznej w wykonaniu Czeskiej Narodowej Orkiestry Symfonicznej, do jednego z najbardziej lubianych filmów w historii - "Harry Potter i Kamień Filozoficzny". Koncert odbędzie się w TAURON Arenie Kraków 12 kwietnia.

Kulturalny wtorek w Krakowie - sprawdź nasze propozycje!

Spektakle w słynnej Bagateli, spotkanie z Janem Nowickim w MOS-ie czy może opowieści prosto z Australii? Opowiemy Wam dziś o kilku ciekawych wydarzeniach w Krakowie, warto wyjść z domu wieczorem. Polecamy nasz wtorkowy rozkład jazdy!

Próba otwarta „Fuck…” w Łaźni Nowej

W teatrze Łaźnia Nowa rozpoczynają się próby do spektaklu „Fuck...” w reżyserii Marcina Libera. Premiera planowana jest na 27 marca, ale już teraz teatr zaprasza na próbę otwartą rozpoczynającą pracę zespołu – odbędzie się ona dziś o godz. 19.00.

Noc Poezji 2017: Mój Wyspiański! - ruszył konkurs ofert

Już po raz siódmy odbędzie się w Krakowie Noc Poezji, wydarzenie stanowiące jeden z komponentów, konsekwentnie budowanej przez Miasto Kraków od ponad dekady marki Krakowskie Noce, znakomicie rozpoznawanej zarówno przez krakowian jak i mieszkańców innych miast. Wydarzenia Krakowskich Nocy co roku cieszą się dużym zainteresowaniem. Ruszył już konkurs na wydarzenia w ramach Nocy – zapraszamy do udziału organizacje pozarządowe działające w obszarze kultury.

Nowohuckie multi-kulti

Dziś o godz. 17.00 Maciej Miezian wygłosi wykład pt. „Nowohucka Wieża Babel: Polacy, Grecy i Francuzi”. Poruszy w nim ciekawy wątek historii Nowej Huty – niektórym być może zupełnie nieznany – opowie o ludziach, którzy z drugiego krańca Europy przyjeżdżali, aby budować nowe miasto, a później w nim zamieszkali.

Walentynkowy Koncert Charytatywny „Rock dla Tosi”

Już 17 lutego 2017 r. w Klubie Studenckim Żaczek o godz. 18.00 odbędzie się wyjątkowy koncert charytatywny "Rock dla Tosi". Zapowiada się wspaniała, magiczna atmosfera, która zjednoczy nas wokół jednego celu: wsparcia dla podopiecznej Fundacji Auxilium - Tosi Pióro.

Wiklinowe warsztaty dla dorosłych

Klub Herkules Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta zaprasza na kolejny warsztat dla dorosłych z cyklu Anty-nuda. Spotkanie rozpocznie się 26 stycznia o godz. 16.30, a tematem będzie papierowa wiklina.

Gwiazdy filmowe wczoraj i dziś - wykład dla seniorów

Nowohucka Akademia Seniora (os. Centrum A 6a) zaprasza dziś o godz. 15.00 na wykład poświęcony gwiazdom filmowym, który wygłosi Anita Piotrowska – krytyk filmowy, dziennikarka „Tygodnika Powszechnego”.

Kalendarz kulturalny
2017-01-24