Aktualności

W niedzielę premiera książki „Kino-ja. Życie w kadrach filmowych”

Już w najbliższą niedzielę, 27 sierpnia, odbędzie się premiera książki „Kino-ja. Życie w kadrach filmowych” Mariana Marzyńskiego – emigranta, znanego reżysera filmowego i telewizyjnego, dokumentalisty, twórcy popularnego w czasach PRL „Turnieju miast”. Spotkanie promocyjne rozpocznie się o godz. 17:00 w JCC Kraków na ul. Miodowej 24.

Chór sierot w Cricotece!

Widzowie Teatru KTO przeniosą się w hermetyczny świat sierocińca. Spektakle inspirowane powieścią Guy’a Croussy’ego pt. „Bławatki” już 25 i 26 sierpnia o godz. 20 w Cricotece.

Na skrzydłach zaczarowanych gołębi – spacer z mapą Kids in Kraków

29 sierpnia zapraszamy na odlotowe zakończenie wakacji z mapą Kids in Kraków. Zwiedzimy Stare Miasto, podróżując na skrzydłach zaczarowanych gołębi. Obiegniemy Barbakan, stojąc pod kościołem Mariackim, spróbujemy dojrzeć Hejnalistę w okienku Wieży Mariackiej, potuptamy po Rynku Głównym, zatrzymamy się – a jak! – na ul. Gołębiej oraz poszukamy tajemniczego wejścia do zaginionego miasta! Organizatorem spaceru jest Krakowskie Biuro Festiwalowe.

Przyjdź na Roof Party i pomóż zwierzętom

Już 26 sierpnia w hotelu Poleski odbędzie się Roof Party. W trakcie imprezy zbierane będą datki na rzecz Krakowskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami.

Kulturalny wtorek w Krakowie - sprawdź, co dzieje się w mieście!

Emocje na dużym ekranie, a także doznania literackie i muzyczne - to wszystko czeka na nas w Krakowie. Oto kulturalny rozkład jazdy.

Poznaj park przy ul. Klasztornej

Dziś odbędzie się spacer po parku przy ul. Klasztornej, organizowany przez Pracownię Animacji Ekologicznej Ośrodka Kultury Norwida, wydawcę serii monografii pn. „Parki Krakowa”. Zbiórka przy kościele św. Bartłomieja na ul. Klasztorna 11 o godz. 17.00.

Krakowska krata oficjalnie w Szkockim Rejestrze Tartanów

Krakowski tartan, wybrany przez mieszkańców Krakowa w czerwcowym głosowaniu, został oficjalnie zarejestrowany w Szkockim Rejestrze Tartanów. Krakowska krata jest obecnie tkana w Edynburgu w jednej z ostatnich tradycyjnych tkalni, a film z procesu produkcji będziemy mieli okazję zobaczyć 30 września w Krakowie w czasie Festiwalu Szkockiej Kraty na Małym Rynku. 1 października o godz. 13:30 na Rynku Głównym odbędzie się oficjalne przekazanie kuponu krakowskiego tartanu Prezydentowi Miasta Krakowa przez Lorda Provosta Edynburga.

Cztery miesiące... i tyle pikników w Nowej Hucie

Mieszkańcy Nowej Huty spotkają się 10 września na czwartym pikniku organizowanym dzięki środkom z III edycji budżetu obywatelskiego Krakowa. Organizator wydarzenia, Program Aktywności Lokalnej „Na Skarpie”, zaprasza wszystkich, którzy chcą spędzić niedzielne popołudnie w plenerze do parku Ratuszowego przy alei Róż, w godz. od 15 do 18.

Poniedziałek w Krakowie – sprawdź, co dzieje się w mieście

Muzyka, teatr i książka – to główne punkty poniedziałkowego przewodnika kulturalnego. Mimo kapryśnej pogody warto wyjść z domu i spędzić aktywnie czas.

Zakończył się Festiwal Muzyki Niezwykłej
Komunikat archiwalny 2017-08-20

Zwieńczeniem Festiwalu Muzyki Niezwykłej był sobotni koncert Divny Ljubojević i zespołu Melódi. We wcześniejsze wieczory wielbiciele muzyki dawnej mogli usłyszeć zespoły Alamire, Floripari, Perfugium, Graindelavoix oraz Linnamuusikud. Niedziela jest z kolei dniem zakończenia Warsztatów Muzyki Niezwykłej, w których wzięło udział ponad 350 osób.

Kalendarz kulturalny
2017-08-22