Aktualności

Budda, Mars i jeleń. Wystawa w Bunkrze Sztuki

Skąd wiemy, że to, co widzimy, istnieje naprawdę? Jak uchwycić nieuchwytne i opisać pełnię naszych doświadczeń? Te egzystencjalne pytania wyłaniają się z prac Piotra Lutyńskiego. Zostaną one zaprezentowane na wystawie w Galerii Sztuki Współczesnej Bunkier Sztuki.

Nadchodzi Wielka Parada Smoków!

„Smoki 75-lecia Teatru Groteska” – to motyw przewodni tegorocznej parady smoków. W tym roku Teatr Groteska, oprócz jubileuszu smoczego święta, będzie obchodził także swoje 75. urodziny.

Zdobądź licencję maszynisty… w Muzeum Podgórza!

Muzeum Podgórza zaprasza wszystkich miłośników kolei na warsztaty edukacyjne. 1 i 2 lutego odbędą się tam profesjonalne szkolenia teoretyczne i praktyczne maszynistów kolejowych na symulatorze współczesnej lokomotywy elektrycznej serii ET22.

Kulturalny poniedziałek w Krakowie. Sprawdź, co słychać!

Początek tygodnia warto zainaugurować zastrzykiem kultury! Kalendarium przynosi szereg propozycji, które zainteresują zarówno małych, jak i dużych widzów. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami!

Sprawdź, jakie atrakcje na ferie przygotowało miasto!

Rozpoczęły się ferie zimowe w Małopolsce. Dzieci, które spędzają ten czas w Krakowie, nie mogą narzekać na nudę – warsztaty, zajęcia sportowe, plastyczne, wycieczki i aktywne spędzanie czasu na lodowisku i w Parku Wodnym. Z takich atrakcji skorzysta kilkadziesiąt tysięcy uczniów w Krakowie.

Sprawdź program ferii zimowych w Muzeum Inżynierii Miejskiej

Jak powinno wyglądać miasto idealne? Jak będzie wyglądało życie na Ziemi za 100 lat? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań dzieci będą mogły poszukać podczas warsztatów w Muzeum Inżynierii Miejskiej.

Ferie zimowe w Muzeum Krakowa

Spędzasz ferie zimowe w Krakowie? Muzeum Krakowa przygotowało atrakcyjny program dedykowany każdej grupie wiekowej. Warsztaty, zajęcia plastyczne i wykłady – to ciekawe propozycje na pożyteczne spędzenie zimowej kanikuły w muzealnych placówkach położonych w różnych lokalizacjach Krakowa.

Z nami połaź! Pan Tadeusz oprowadza po Nowej Hucie

W niedzielę, 26 stycznia ci, którym chłód niestraszny, mogli wziąć udział w wycieczce po Nowej Hucie z niezwykłym przewodnikiem. Pan Tadeusz Filipowski na własnej skórze odczuł, co to brak dachu nad głową. Postanowił jednak wziąć sprawy w swoje ręce – zaczął oprowadzać po dzielnicy, w której mieszka już 60 lat. Spacer z panem Tadeuszem to część cyklu „Z nami połaź” – projektu aktywizującego osoby w kryzysie bezdomności. Projekt jest dofinansowany ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich, Gminy Miejskiej Kraków i Województwa Małopolskiego.

Janusz Drzewucki odebrał Nagrodę im. Kazimierza Wyki

Janusz Drzewucki – krytyk literacki, poeta, wydawca, dziennikarz, został tegorocznym laureatem Nagrody im. Kazimierza Wyki. Uroczystość wręczenia nagrody odbyła się w teatrze im. Juliusza Słowackiego.

„Mała msza uroczysta”, czyli uroczyste zwieńczenie stycznia

Na zakończenie pierwszego miesiąca koncertowego nowego roku w repertuarze Filharmonii Krakowskiej znalazła się „Mała msza uroczysta” Gioacchino Rossiniego, którą wykona Chór Filharmonii pod dyrekcją Teresy Majki-Pacanek. Koncert odbędzie się w piątek, 31 stycznia, o godz. 19.30 w szkole muzycznej im. Karłowicza na os. Centrum E nr 2.