Aktualności

Balonowe show, czyli interaktywne widowisko dla całej rodziny

Czy znacie miejsce, w którym spełniają się najpiękniejsze sny, a marzenia najmłodszych stają się rzeczywistością? W magicznej Balonolandii dzieją się rzeczy niezwykłe, a radość nie schodzi z dziecięcych twarzy! We wtorek, 26 marca zapraszamy do Kijów.Centrum na „Funny Balls Show”, czyli bajeczne widowisko teatralne, z udziałem ponad 3 000 balonów w wyjątkowych kolorach i niespotykanych dotąd kształtach.

Międzynarodowy Festiwal Piosenki Żeglarskiej „Shanties 2019”

Kraków znów stanie się żeglarską stolicą Polski. W dniach od 21 do 24 lutego 2019 r. odbędzie się XXXVIII Międzynarodowy Festiwal Piosenki Żeglarskiej „Shanties”. Hasłem tegorocznej edycji są „Oceany Marzeń”. Na czterech scenach, w trakcie piętnastu koncertów wystąpi blisko dwustu wykonawców z Polski, Norwegii, Wielkiej Brytanii. Koncertom towarzyszyć będą wystawy, kiermasz żeglarski, happening i wiele innych.

Studenci wyremontują kącik literacki dla dzieci

Już trzeci rok z rzędu studenci Uniwersytetu Jagiellońskiego organizują charytatywny projekt crowdfundingowy. Tym razem wyremontują świetlicę w placówce wsparcia dziennego Towarzystwa Przyjaciół Dzieci „Chatka Puchatka” na krakowskich Azorach.

 

Teatr Bagatela ma 100 lat

Teatr Bagatela skończył 100 lat. Swój sukces zawdzięcza spektakularnym przedstawieniom, lokalizacji i wielopokoleniowej widowni. Z okazji urodzin na scenie zobaczymy m.in. „Po latach o tej samej porze” Bernarda Slade’a, w reżyserii Henryka J. Schoena i „Życie jest snem” Pedra Calderóna de la Barki, w reżyserii Gintarasa Varnasa.

Kulturalny plan na udaną środę
Komunikat archiwalny 2019-01-23

Dziś w Krakowie najmłodsi nie będą się nudzić. Na brak propozycji nie mogą narzekać również starsi. Oto, co ciekawego czeka na nas w ofercie kulturalnej Krakowa na tę środę.

O Wisławie Szymborskiej w Krakowskim Forum Kultury

Krakowskie Forum Kultury zaprasza na cykl wydarzeń poświęconych pamięci Wisławy Szymborskiej, zatytułowany „Portrety z pamięci”. Ma on na celu przybliżenie nie tylko samej postaci noblistki oraz jej twórczości, ale także ważnych osób z otoczenia, które miały wpływ na jej poetyckie życie. W ramach cyklu zaplanowane zostały wystawa fotografii, pokaz filmu oraz wieczór poetycki. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

MCK i MNK –  zwiedź dwie wystawy, za drugą zapłacisz tylko złotówkę!

W weekend 26 i 27 stycznia, Międzynarodowe Centrum Kultury i Muzeum Narodowe w Krakowie zapraszają na dwie jubileuszowe wystawy zorganizowane z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

Marcin Wicha gościem w Salonie Literackim Biblioteki Kraków

Biblioteka Kraków zaprasza w najbliższy czwartek, 24 stycznia, o godz. 18.00 do Salonu Literackiego w Klubie Dziennikarzy „Pod Gruszką”, na spotkanie z Marcinem Wichą - laureatem prestiżowej nagrody literackiej Nike 2018 za książkę „Rzeczy, których nie wyrzuciłem”.

Opera Rara ze smakiem

Gdy jemy w czyimś towarzystwie, posiłek niepostrzeżenie staje się rytuałem, który podlega wielu regułom, ustalającym choćby kolejność dań. W ramach cyklu Opera Rara ze smakiem o związkach sztuki, muzyki i kuchni porozmawiają m.in. Aga Kozak, Michał Rusinek, Robert Makłowicz, Bartek Kieżun, Maciej Nowicki i Bogusław Deptuła. Pierwsze spotkanie już 5 lutego! Zachęcamy i zapraszamy: otwórzmy się wspólnie na nowe doznania.

Od słowa po muzykę, czyli paleta wrażeń w Filharmonii Krakowskiej

Najbliższy koncert w Filharmonii Krakowskiej – w piątek, 25 stycznia, o godz. 19.30 – to nie tylko spotkanie z muzyką symfoniczną, ale także kameralistyką – przez wzgląd na zaproszony do wykonawstwa utworu Schönberga Kwartet Śląski, kulturą słowa – za sprawą gościa specjalnego Anny Polony, która części muzycznej doda waloru czytanej poezji, a także literaturą. Piątkowy koncert poprzedzi bowiem spotkanie z Marią Wilczek-Krupą, autorką wydanej przed miesiącem pierwszej pełnej biografii Henryka Mikołaja Góreckiego.