Aktualności

„Mural na 100-lecie AGH” - weź udział w głosowaniu

Zakończył się trwający od 16 września do 16 listopada pierwszy etap konkursu „Mural na 100-lecie AGH”. Spośród 30 nadesłanych projektów jury wybrało do drugiego etapu 8 najlepszych prac.

Wtorek w krakowskiej kulturze

Zapraszamy do zapoznania się z kulturalnymi propozycjami na wtorkowy wieczór. Do wyboru spektakle teatralne, pokazy filmowe, koncerty i wiele innych. Jest w czym wybierać!

W „Rydlówce” osadzą chochoła

Taniec dzieci wokół chochoła i recytacja wierszy Lucjana Rydla – to atrakcje Święta Osadzania Chochoła w Regionalnym Muzeum Młodej Polski „Rydlówka”. W tym roku wydarzenie zostało połączone z ponownym otwarciem „Rydlówki” i odbędzie się we wtorek, 20 listopada, o godz. 14.00.  

Przed nami cuda i widy, czyli Festiwal Literatury dla Dzieci w Krakowie

Pod hasłem „Cuda i widy” rozpoczyna się święto młodych miłośników literatury – 5. edycja Festiwalu Literatury dla Dzieci w Krakowie. Na najmłodszych czekają inspirujące spotkania, ciekawe warsztaty, kreatywne zabawy z literaturą.

25. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Etiuda&Anima

136 filmów konkursowych – 35 etiud studenckich z 15 krajów, 61 filmów animowanych i 40 produkcji polskich. Już we wtorek, 20 listopada rozpoczyna się 25. edycja Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Etiuda & Anima.

Wzór na stół – warsztaty w ramach „Sztuka do rzeczy”

Do niedzieli, 2 grudnia Dworek Białoprądnicki wraz z Klubami Kultury „Wena”, „Paleta” oraz „Mydlniki” zapraszają na cykl wykładów i warsztatów realizowanych w ramach miejskiego projektu „Sztuka do rzeczy” – design w Krakowie. Udział w zajęciach jest bezpłatny.

Rod Stewart w TAURON Arenie Kraków

Rod Stewart w 2019 roku wyruszy w trasę koncertową promującą 30. studyjny album Artysty pt. „Blood Red Roses”. Koncert w Polsce odbędzie się 21 czerwca w TAURON Arenie Kraków.

Poniedziałek w kulturze. Sprawdź co się dzieje w Krakowie

Nowy tydzień, nowe kulturalne wyzwania. Za oknem pierwszy śnieg i pierwsze mrozy – warto więc się nieco rozgrzać przy dźwiękach muzyki lub w pełnej różnorodnych emocji teatralnej lub filmowej sali. Zerknijcie do naszego rozkładu jazdy – dziś sporo się dzieje w Krakowie!

Spotkanie z Ryszardem Horowitzem
Komunikat archiwalny 2018-11-19

Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK zaprasza, w poniedziałek, 19 listopada, o godz. 18.00 na spotkanie z Ryszardem Horowitzem, znanym artystą i twórcą metaforycznych kolaży fotograficznych. Wstęp wolny.

Kulturalny rozkład jazdy
Komunikat archiwalny 2018-11-18

Kultura lubi jesień, szczególnie tę krakowską! Weekend zapowiada się świetnie, zerknijcie do naszego rozkładu i zaplanujcie wszystko odpowiednio wcześniej. Wśród barwnego i szerokiego wachlarza kulturalnych propozycji znajdują się m. in. Festiwal Filmu Niemieckiego, koncert Bokki, Audio Art Festival oraz prawdziwa uczta dla wszystkich miłośników designu!