Aktualności

Poznaj Krakowską Książkę Miesiąca

Jury Nagrody „Krakowska Książka Miesiąca” jednogłośnie przyznało tytuł „Krakowska Książka Miesiąca Września” książce „Powiedziane po krakowsku. Słownik regionalizmów krakowskich”, nagradzając Donatę Ochmann i Renatę Przybylską.

Jutro i w czwartek polecisz boeningiem do Bagateli

„Boeing, boeing – odlotowe narzeczone”, jedną z najzabawniejszych teatralnych komedii ostatniego półwiecza w nowym przekładzie i adaptacji niezrównanego Bartosza Wierzbięty, znowu możemy zobaczyć na deskach Bagateli. Najbliższe spektakle już jutro i w czwartek, 26 i 27 września!

Nowa sala na nowy sezon w NCK

Przez trzy miesiące sala teatralna w Nowohuckim Centrum Kultury była nieczynna. Pomieszczenie zostało zmodernizowane; zakres prac był bardzo szeroki. Co się zmieniło i co czeka na nas w najbliższych tygodniach?  

Kulturalny wtorek – sprawdź, co się dziś dzieje w mieście

Wtorek to doskonały dzień, żeby wybrać się na spektakl teatralny! Zwłaszcza, że oferta krakowskich teatrów jest dziś wyjątkowo bogata i każdy znajdzie coś dla siebie. Zapraszamy do kulturalnego rozkładu jazdy.

Kino ukraińskie podczas Dni Kijowa w Krakowie

Od 5 do 7 października 2018 r. odbędą się Dni Kijowa w Krakowie. W programie kulturalnym wydarzenia znalazły się m.in. Dni Kina Ukraińskiego w Kinie Pod Baranami. Pokazy będą odbywać się o godz. 18.00 i 20.00. Wstęp wolny! Wejście na seanse - na podstawie darmowych wejściówek dostępnych w kasie Kina w dniu seansu. Zapraszamy!

Dni Kijowa w Krakowie już w październiku

Prawdziwa gratka dla miłośników kina, poezji, sztuk wizualnych oraz… tropicieli historycznych ciekawostek! Z okazji 25-lecia współpracy partnerskiej Krakowa i Kijowa, po kilkunastu latach przerwy, stolica Ukrainy powraca do serca Małopolski z projektem wielkoformatowej miejskiej prezentacji. Dni Kijowa w Krakowie odbędą się od 5 do 7 października 2018 r.

Mieszkańcy zwiedzą Kraków z przewodnikiem

W niedzielę, 30 września mieszkańcy Krakowa będą mogli wybrać się na bezpłatną wycieczkę „Szlaki Jana Matejki”. A to wszystko z okazji Światowego Dnia Przewodnika Turystycznego. Start o godzinie 10.00 pod Akademią Sztuk Pięknych (pl. Jana Matejki 13).

Poniedziałek w Krakowie – sprawdź, co dziś słychać w kulturze!

Początek kalendarzowej jesieni przywitał nas chłodem i deszczem. Na rozgrzanie i pozytywne wprowadzenie w ostatni tydzień września mamy dla Was kilka kulturalnych propozycji. Zapraszamy do naszego rozkładu jazdy!

Weekend w kulturze
Komunikat archiwalny 2018-09-23

Można śmiało powiedzieć – rozpoczynamy w Krakowie jesienny sezon kulturalny! Coraz więcej teatrów budzi się z letniej przerwy i pokazuje ciekawe premiery! Więcej w naszym weekendowym rozkładzie jazdy!

Zajrzyj do Nowej Huty
Komunikat archiwalny 2018-09-23

„Zajrzyj do Huty” to inicjatywa, która od dekady wpisuje się w kalendarz kulturalnych imprez nowohuckich, a w jej organizację zaangażowanych jest kilkadziesiąt instytucji z Nowej Huty. W tym roku, już po raz dziesiąty, małych i dużych, nowohucian i krakowian, organizatorzy zapraszają na wspólne odkrywanie nowohuckich tajemnic i przemierzania tej młodej, lecz bogatej w dziedzictwo historyczne, części Krakowa. Tegoroczne „Zajrzyj do Huty” odbywa się w dniach 22–23 września.