Aktualności

Zaplanuj kulturalną środę w Krakowie

Popołudnie z książką, samorozwój, a może koncert? Środa w Krakowie przynosi co najmniej kilka kulturalnych propozycji spędzenia wolnego czasu. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami!

Otwarcie odnowionej filii nr 51 Biblioteki Kraków

Zmieniony wystrój, nowe wyposażenie i ponad 32 tys. książek dla dzieci i dorosłych, w tym również gry planszowe – tak będzie wyglądała wyremontowana filia nr 51 Biblioteki Kraków, która zlokalizowana jest na os. Kalinowym 4. Oficjalne otwarcie odbędzie się w czwartek, 21 listopada, o godz. 12.00. 

Warsztaty dla dzieci w Aptece pod Orłem

Apteka pod Orłem zaprasza wszystkie dzieci na spotkanie warsztatowe z cyklu „Tajemniczy kufer”. W najbliższą niedzielę, 24 listopada, o godz. 10.30 tematem zajęć będą tabletki, syropy, zioła, napary, krople, maści i witaminy.

Wyjątkowy koncert filharmoników w Muzeum Lotnictwa Polskiego

W piątek, 22 listopada, o godz. 19.30 odbędzie się drugi w tym sezonie artystycznym koncert Filharmonii Krakowskiej w gościnnych progach Muzeum Lotnictwa Polskiego. Filharmoniczną orkiestrę poprowadzi Paweł Kapuła – absolwent krakowskiej Akademii Muzycznej, którego kariera nabrała wyraźnego przyspieszenia od momentu wygrania konkursu na asystenta dyrygenta (wówczas Jacka Kaspszyka) w Filharmonii Narodowej w 2016 roku. W charakterze solistów koncertu wystąpią członkowie Cracow Duo, czyli pianista Marek Szlezer i wiolonczelista Jan Kalinowski.

Jubileuszowy program Teatru Mumerus

W tym roku Teatr Mumerus obchodzi jubileusz 20-lecia swojego istnienia. W ramach uroczystości w Teatrze Zależnym PK przy ul. Kanoniczej 1 przez cały listopad będzie można wziąć udział w licznych spektaklach i koncercie jubileuszowym. Początek każdego wydarzenia o godz. 20.00.

Nowa wystawa prac Zdzisława Beksińskiego w NCK

Nowohuckie Centrum Kultury zaprasza na czasową wystawę 100 rysunków i 100 fotografii autorstwa Zdzisława Beksińskiego z kolekcji Anny i Piotra Dmochowskich. Prace będzie można oglądać już od 10 grudnia w Białej Galerii Centrum.

Przed nami koncert i gala akcji „Miejsce przyjazne seniorom”

Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski zaprasza w czwartek, 5 grudnia w samo południe do Centrum Kongresowego ICE Kraków na koncert dla seniorów. Wydarzenie, organizowane przez Urząd Miasta Krakowa w ramach Gminnego Programu Aktywności Społecznej i Integracji Osób Starszych PASIOS, skierowane jest do wszystkich krakowskich seniorów. Tegoroczny koncert będzie towarzyszył wręczeniu nagród w trzynastym małopolskim plebiscycie „Poza Stereotypem – Senior Roku 2018” oraz gali finałowej dziewiątej edycji akcji „Miejsce przyjazne seniorom”, prowadzonej wspólnie z samorządem wojewódzkim.

Bezpłatne zajęcia językowe w Dworku Białoprądnickim

Znasz język francuski i chciałbyś go doskonalić? Dworek Białoprądnicki zaprasza na kurs konwersacji językowych, które poprowadzi Mathilde Cot. Pierwsze zajęcia już w środę, 20 listopada, o godz. 17.00. Rejestracja jest bezpłatna.

Warsztaty literackie w Bibliotece Kraków

Biblioteka Kraków zaprasza w środę, 20 listopada, o godz. 17.30 do filii nr 3 na cykl miniwarsztatów literackich. W programie m.in. szlifowanie warsztatu, rozmowy o literaturze oraz spotkania z krakowskimi pisarzami. Zajęcia są otwarte, bezpłatne i bez ograniczeń wiekowych.

#ZłoteSpinacze - zagłosuj na przewodnik po kulinarnym Krakowie

Trwa głosowanie na Nagrodę Publiczności w konkursie Złote Spinacze. W tym roku nominowany został „Kraków - przewodnik społeczności Facebooka po Europejskiej Stolicy Kultury Gastronomicznej 2019”. Głosy można oddawać do 21 listopada.