Aktualności

Weekend z książką Krakowski Kiermasz Książki powraca!

Choć pąki na drzewach nie rozwinęły się jeszcze w liście, w Krakowie – Mieście Literatury UNESCO mamy już pierwsze oznaki literackiej wiosny! 22 i 23 kwietnia z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich na Placu Św. Marii Magdaleny odbędzie się Krakowski Kiermasz Książki – kameralny targ, na którym swoją ofertę zaprezentują antykwariusze i bukiniści z Krakowa oraz regionu. Na uczestników czekają warsztaty, wykłady i pokazy introligatorskie, a także kawa i przekąski. Swoje atrakcje na najbardziej literacki weekend wiosny szykuje również pobliski Instytut Cervantesa, a także krakowskie i małopolskie księgarnie oraz biblioteki. Zapraszamy!

The Kelly Family wystąpią w TAURON Arenie Kraków

Spełniło się marzenie milionów fanów na cały świecie – słynna grupa muzyczna The Kelly Family niedawno ogłosiła swój powrót na muzyczną scenę. Podczas europejskiej trasy koncertowej „We Got Love – LIVE 2018” odwiedzą także Polskę. 8 kwietnia 2018 r. wystąpią w TAURON Arenie Kraków.

Poruszający „Azyl” w Dojrzałym Kinie

Kino Pod Baranami zaprasza seniorów na kolejną filmową środę. 29 marca o godz. 11 na dużym ekranie będzie można zobaczyć „Azyl”, poruszającą opowieść o Antoninie Żabińskiej, żonie dyrektora warszawskiego zoo, która wspólnie z mężem ukrywała podczas II wojny światowej dziesiątki Żydów.

Jarmark Świętojański – trzy dni z historią w tle!

Od 16 do 18 czerwca, już po raz ósmy, mieszkańcy Krakowa i turyści odwiedzający Stolicę Małopolski odkryją czar minionych wieków. Jarmark Świętojański będzie trzydniowym świętem pełnym aromatycznego jedzenia, spektakli, pokazów, korowodów, a przede wszystkim okazją do obcowania z historią Polski i Europy.

W kwietniu rusza Wielka Zbiórka Książek

Masz niepotrzebne bajki dla dzieci lub ciekawe książki dla dorosłych? Oddaj je i stwórz bibliotekę w szpitalu dla pacjentów. 23 kwietnia w Krakowie rozpocznie się Wielka Zbiórka Książek, które mają trafić do pacjentów w szpitalach, domach dziecka i hospicjach. Akcja potrwa do 21 maja.

Zapisz się na Przegląd Filmów Psychologicznych WGLĄD

Już dziś zapisz się na VI edycję Przeglądu Filmów Psychologicznych WGLĄD! Wydarzenie ma charakter bezpłatny, wystarczy wypełnić formularz rejestracyjny dostępny na stronie internetowej organizatora. Podczas trzydniowych projekcji filmów, prelekcji ekspertów z dziedziny psychologii, ciekawych dyskusji oraz sesji warsztatowych uczestnicy będą mieli okazję do poszerzenia swej wiedzy na temat dojrzewania człowieka.

14. Festiwal Misteria Paschalia w telewizji i radiu!

W poniedziałek 10 kwietnia w Krakowie rozpocznie się jeden z najważniejszych europejskich festiwali poświęconych muzyce dawnej – Festiwal Misteria Paschalia. Program 2 Polskiego Radia, współorganizator przedsięwzięcia, zaprasza na wyjątkowe transmisje, a dzięki strategicznej współpracy Krakowskiego Biura Festiwalowego z francuską telewizją Mezzo, Festiwal zyska prawdziwie międzynarodowy rozgłos. Transmisje i retransmisje koncertów zaplanowano także we francuskiej telewizji katolickiej KTO oraz na platformie Culturebox.fr.

„Dziecko dla odważnych” - zapraszamy na spektakl

Miłośnicy dobrego teatru oraz prozy znanego felietonisty Leszka Talki będą mieli okazję obejrzeć wyjątkowy spektakl -  „Dziecko dla odważnych". Zapraszamy już w najbliższą niedzielę, 2 kwietnia o godzinie 16:00 na Scenie pod Ratuszem na Rynku Głównym 1.

Kulturalny wtorek w Krakowie - sprawdź, co dzieje się w mieście!

Dobry wtorek to kulturalny wtorek! Jak to dzisiaj zrobić? Wybierzcie się na koncert Julii Pietruchy do Variete albo spektakl z Ianem McKellenem do Multikina! Może chcecie zobaczyć "Jotę" słynnego hiszpańskiego reżysera Carlosa Saury albo powspominać Kabaret Starszych Panów w Nowohuckim Centrum Kultury? Zostańcie z naszym kulturalnym rozkładem jazdy i łapcie szczegóły wieczornych planów!

Złota Maska dla „Legalnej Blondynki”!

27 marca to Międzynarodowy Dzień Teatru. Dla teatru Variete to dzień jeszcze bardziej szczególny, ponieważ to dziś odbierze on Złotą Maskę dla „Legalnej Blondynki” w kategorii Najpopularniejszy Spektakl. „Legalna blondynka”, pierwszy spektakl Teatru Variété - a zarazem polska prapremiera tego musicalu, który powstał na podstawie filmu oraz powieści Amandy Brown o tym samym tytule - otrzymał nagrodę uzyskując 1137 głosów.