Aktualności

Sąd rozstrzygnął na korzyść miasta

Sąd przyjął argumentację miasta i oddalił dziś, 21 marca, wniosek Związku Legionistów Polskich o zasiedzenie Oleandrów. Gdy decyzja  się uprawomocni, miasto wystąpi do sądu z wnioskiem o wydanie nieruchomości. – Jeżeli w ciągu najbliższych tygodni udałoby nam się rozpocząć remont budynku, zdążylibyśmy ze wszystkimi pracami przed uroczystościami jubileuszu odzyskania niepodległości – zapewnia prezydent Jacek Majchrowski.

„Dziady” - wernisaż malarstwa Pawła Królika w Dworku Białopradnickim

Dworek Białoprądnicki zaprasza w piątek, 23 marca, o godz. 19.00, na wernisaż wystawy "Dziady”. To cykl obrazów Pawła Królika w technice olejnej. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

„Czas literatury” – nowy magazyn literacki

Biblioteka Kraków przy wsparciu Krakowskiego Biura Festiwalowego, wprowadziła na rynek nowy magazyn literacki „Czas literatury”. W piśmie publikować będą pisarze, poeci, reporterzy, tłumacze oraz krytycy. W pierwszym wydaniu znajdziemy wywiad z Ryszardem Koziołkiem, esej Jacka Bocheńskiego, wiersze m.in. Beaty Bronakowskiej, Aldony Kopkiewicz i Zygmunta Ficka, a także tekst Anny Marchewki o książce „Zapiski z domu wariatów” Christine Lavant. Redaktorem naczelnym tytułu jest Jacek Hajduk.

Dzień Frankofonii w Dworku Białoprądnickim

Dworek Białoprądnicki zaprasza w sobotę, 24 marca, o godz. 15.00 na wyjątkowe warsztaty, dzięki którym uczestnicy będą odkrywać kulturę krajów z całego świata, posługujących się językiem francuskim.

Tydzień z Internetem w Bibliotece Kraków

Trwa „Tydzień z Internetem” w Bibliotece Kraków. Jest to ogólnoeuropejska kampania koordynowana przez organizację pozarządową All Digital. Motywem przewodnim tegorocznej akcji jest krytyczne myślenie.

Środa w Krakowie – sprawdź, co dziś słychać w kulturze

Choć trudno w to uwierzyć – naprawdę mamy już wiosnę, a przy okazji półmetek tygodnia. To doskonałe powody, żeby w dobrym nastroju spędzić wolne chwile na przykład w klubie z dobrą muzyką albo w kinie. W naszym dzisiejszym rozkładzie jazdy znajdziecie tylko inspirujące adresy, sprawdźcie!

Jubileusz zespołu Bajm w TAURON Arenie Kraków

Cztery dekady działalności, setki koncertów i mnóstwo ponadczasowych hitów. Grupa Bajm obchodzi w tym roku 40. rocznicę działalności i te wyjątkowe urodziny zamierza świętować wraz z fanami podczas jubileuszowej trasy koncertowej. 9 listopada zespół wystąpi w TAURON Arenie Kraków.

Jak będą wyglądać nowe stoiska z pamiątkami i obwarzankami?

Urząd Miasta Krakowa ogłasza konkurs na projekty stoisk handlowych z obwarzankami i pamiątkami na terenie parku kulturowego Stare Miasto. Koncepcje należy wysyłać do 17 kwietnia, po wcześniejszej rejestracji, na adres mailowy: kd.umk@um.krakow.pl.

Kulturalny wtorek – sprawdź, co się dziś dzieje w mieście!

Co by tu zrobić z wolnym czasem, kiedy do weekendu daleko, a pogoda raczej zniechęca do jakiejkolwiek aktywności? Specjalnie dla Was przejrzeliśmy kalendarz kulturalny i wybraliśmy na wtorek kilka ciekawych punktów programu. Zapraszamy do korzystania!

Festiwal Misteria Paschalia - oto wydarzenia towarzyszące

Po co w klasztorze karcer? Dlaczego pochodzący z XIV wieku kościół św. Katarzyny Aleksandryjskiej wciąż pozostaje nieukończony? Co na protestanckim dworze Elżbiety I robił katolicki kompozytor William Byrd? Co wspólnego miały ze sobą dwory w Londynie, Rzymie i Krakowie? Po co lutni tyle strun i  w jak doszło do powstania muzyki wokalno-instrumentalnej? Odpowiedzi na te i wiele innych intrygujących pytań poznamy już wkrótce podczas wydarzeń towarzyszących Festiwalowi Misteria Paschalia.