Aktualności

Twój Wyspiański w Dworku Białoprądnickim

Dworek Białoprądnicki zaprasza na dwudniowy plener malarki „Złap swojego Wyspiańskiego” dla amatorów i zawodowców, oparty na twórczości Stanisława Wyspiańskiego. Wykłady otwierające poprowadzi Artur Wabik. Zajęcia odbędą się 21 i 22 lipca, w godz. 13.00-16.00.

Kulturalny wtorek – sprawdź, co się dziś dzieje w mieście

Wtorek wprawdzie nie rozpieszcza nas pogodowo, ale na pocieszenie mamy wakacyjny urodzaj rozmaitości kulturalnych. Co więc wybrać? Zajrzyjcie do naszego codziennego rozkładu!

Kent Nagano w ICE Kraków
Komunikat archiwalny 2018-07-16

Już w najbliższą środę, w Centrum Kongresowym ICE Kraków wielkie muzyczne wydarzenie. Na jednej scenie wystąpią: zdobywca trzech nagród Grammy – Kent Nagano, soliści – gwiazdy Metropolitan Opera oraz słynna kanadyjska Orchestre symphonique de Montréal. A wszystko to w ramach ostatniego w tym roku koncertu z cyklu ICE Classic!

Kraków pamięta o Powstaniu Warszawskim

W tym roku obchodzimy 74. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego i Akcji „Burza”. W środę 1 sierpnia o godz. 17.00, w godzinie „W”, zawyją syreny. Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej Okręg Małopolska, Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski oraz Muzeum Armii Krajowej w Krakowie, zapraszają do udziału w uroczystościach upamiętniających rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego i Akcji „Burza”. Prezydent Krakowa apeluje także o udekorowanie w tym dniu domów biało-czerwonymi flagami.

Warsztaty dla najmłodszych

Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK zaprasza w sobotę, 21 lipca, w godzinach 11–15 na plażę nad Wisłą na Dzień ze Sztuką. Będzie to pierwsza odsłona działań edukacyjno-artystycznych w ramach akcji PrzyStań na plaży.

Spotkanie z twórcami projektu Muzeum Nowej Huty

We wtorek, 17 lipca, o godz. 20.30, Muzeum Historyczne Miasta Krakowa, Muzeum PRL-u i Bulwar(t) Sztuki zapraszają nad Zalew Nowohucki na spotkanie z twórcami projektu Muzeum Nowej Huty.

Poniedziałek w Krakowie – sprawdź, co dziś słychać w kulturze!

Mundialowe emocje za nami, zaczynamy nowy tydzień. Pogoda jest wprawdzie trochę w kratkę, ale nadal mamy lato i wakacje! Zachęcamy więc do maksymalnego korzystania z kulturalnego urodzaju, jakie właśnie panuje. Jest w czym wybierać – zobaczcie nasze propozycje na poniedziałek.

Kulturalny rozkład jazdy na weekend
Komunikat archiwalny 2018-07-15

Lato trwa! A z nim wiele stałych punktów na kulturalnej mapie Krakowa – nowohucki Bulwar(t) Sztuki czy Letnie Tanie Kinobranie. Poza tym w ten weekend czeka nas koncert ekipy Rolland Merguez w Alchemii! Nie będziecie się nudzić, a to dzięki naszemu rozkładowi jazdy na najbliższe dni!

Poczuj klimat Paryża
Komunikat archiwalny 2018-07-15

Dzisiejszy niedzielny wieczór, 15 lipca, o godz. 18.00 warto spędzić uczestnicząc w kolejnej odsłonie Sceny Letniej – za sprawą artystów publiczność przeniesie się do pięknego, pełnego magii Paryża. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Ruszył cykl „Podgórskich Letnich Koncertów”

Najpiękniejsze arie i pieśni sakralne z całego świata, najbardziej znane utwory muzyki włoskiej i hiszpańskiej i inne wspaniałe kompozycje najsłynniejszych twórców muzyki klasycznej – tak zapowiada się tegoroczna edycja „Podgórskich Letnich Koncertów” w kościele św. Józefa. Koncerty będą odbywały się w każdą wakacyjną niedzielę o godz. 16.00. Wstęp na wszystkie koncerty, w ramach cyklu, jest wolny.