Aktualności

Obchody 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości

Wystawy, koncerty, konferencje naukowe i wydarzenia sportowe. To wszystko wpisuje się w obchody 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Program rocznicowy o ogólnomiejskim, ale także bardzo lokalnym charakterze, adresowany jest do wszystkich mieszkańców Krakowa.

Monarsze występki od średniowiecza do współczesności

Od wieków postępowanie członków rodzin królewskich z powodu ich wysokiej pozycji społecznej nie było sprawą prywatną, ale wagi państwowej. Właściwe zachowanie stanowiło monarszy obowiązek. W świecie, w którym rywalizacja między rodzeństwem nie znała granic, a zazdrość, żądza i zdrada popychały krewnych do walki o najwyższe stawki, arystokratyczne komnaty zamieszkiwali najzuchwalsi i najokrutniejsi szubrawcy. Opowiada o tym Leslie Carroll w pasjonującej książce „Zbrodnie i skandale na królewskich dworach”. Polskie wydanie przygotowało wydawnictwo Muza SA; na półkach księgarskich dostępna jest od 17 stycznia.

Pokaz filmu o Brunonie Schulzu w Centrum Kultury Żydowskiej

Centrum Kultury Żydowskiej zaprasza na pokaz filmu „Odnaleźć obrazy” Benjamina Geisslera o Brunonie Schulzu. Projekcja odbędzie się w czwartek, 25 stycznia, o godz. 18:00 w siedzibie CKŻ na ul. Meiselsa 17.

Halina Kunicka zaśpiewa w Dworku Białoprądnickim

W najbliższy czwartek, 18 stycznia, w Dworku Białoprądnickim wystąpi gwiazda polskiej piosenki - Halina Kunicka. Koncert artystki będzie inauguracją nowego cyklu  muzycznego pt. „Sentymentalny świat”. Początek o godz. 18.00.

Wtorek w Krakowie – sprawdź, co dziś słychać w kulturze

Teatr? Kino? Koncert? A może jednak jakiś klub? Na co się zdecydować w dzisiejszy wieczór? Czytajcie nasze kulturalne podpowiedzi na wtorek. A przy okazji zachęcamy do zapisania się do naszego newslettera! Mamy już za sobą 200 numerów najświeższych informacji o weekendowych wydarzeniach! Każdy z Was, kto się zapisze, co tydzień ma szansę wygrania książki, biletów do teatru, filharmonii i na festiwale. Wystarczy kliknąć TUTAJ.

Iron Maiden dwukrotnie zagra w Krakowie
Komunikat archiwalny 2018-01-15

Grupa Iron Maiden potwierdza drugi koncert w Krakowie. Muzycy wystąpią w piątek, 27 lipca, a także w sobotę, 28 lipca. Gościem specjalnym będzie zespół Tremonti, który dołączy do Iron Maiden także we Francji, Włoszech, Szwajcarii, Portugalii, Hiszpanii i Chorwacji.

Kulturalny poniedziałek – sprawdź, co dziś słychać w kulturze!

Za nami energetyczny weekendowy finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, a przed nami nowy tydzień. Okazji jest mnóstwo, a wiele satysfakcji i pozytywnych emocji może przynieść kontakt z kulturą.

Koncerty Marii Sławek w Filharmonii Krakowskiej

Inaugurując 73. sezon artystyczny Filharmonia Krakowska przystąpiła do projektu Instytutu Muzyki i Tańca „Artysta-rezydent”. Program ma na celu wsparcie promocyjne oraz prezentację młodych polskich wykonawców, którzy dzięki rezydencjom staną się bardziej rozpoznawalni w życiu muzycznym i zyskają szansę na zintensyfikowanie swojej działalności koncertowej. Artystą-rezydentem Filharmonii Krakowskiej została znakomita skrzypaczka młodego pokolenia, Maria Sławek, która wystąpi jako solistka najbliższych koncertów w piątek ,19 stycznia, o godz. 19.30 i w sobotę, 20 stycznia, o godz. 18.00. Orkiestrę Filharmonii Krakowskiej poprowadzi Łukasz Borowicz.

Jazz w Akademii - zapraszamy na wyjątkowy koncert

W środku tegorocznego karnawału Akademia Muzyczna w Krakowie przygotowała dla wszystkich jej sympatyków wieczór z nieco „lżejszą” muzyką. W różnorodnym i bogatym artystycznie programie zaprezentuje się m.in. Big Band pod kierunkiem znakomitego jazzmena i jednocześnie pedagoga, Wojciecha Groborza.

Weekendowy kulturalny rozkład jazdy
Komunikat archiwalny 2018-01-14

Ten weekend będzie stał pod znakiem kolejnego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy! Już po raz 26. na ulice wyjdą dziś nie tylko wolontariusze z puszkami, ale i muzycy, którzy zagrają charytatywne koncerty. Poza tym polecamy Wam wizytę w Teatrze KTO oraz Łaźni Nowej, a dla kinomanów mamy kilka ciekawych propozycji na spędzenie czasu w wygodnym fotelu i przy dobrym filmie. Więcej szczegółów znajdziecie w kulturalnym rozkładzie jazdy!