Aktualności

Renesans. Lubię to!
Komunikat archiwalny 2018-10-12

W niedzielę, 14 października zapraszamy na „Muzyczną niedzielę” w Willi Decjusza oraz zwiedzanie zespołu pałacowego w ramach dnia otwartego. Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny.

„Zgody 7” – nowe miejsce spotkań na mapie Nowej Huty

„Zgody 7” to miejsce spotkań, które powstaje specjalnie z myślą o wszystkich mieszkańcach Nowej Huty. W tym pierwszym przeznaczonym głównie dla mieszkańców punkcie InfoKraków można będzie znaleźć informacje o wydarzeniach kulturalnych Krakowa, w tym przede wszystkim o tym, co dzieje się w Nowej Hucie. Docelowo ma to być także przestrzeń dla warsztatów, spotkań i innych lokalnych wydarzeń okołokulturalnych. Uroczyste otwarcie odbędzie się w czwartek, 18 października, o godzinie 13.00.

Monodram „6 sekund” Beaty Malczewskiej
Komunikat archiwalny 2018-10-11

W sobotę, 13 października, o godz. 18:00 Krakowskie Forum Kultury zaprasza na kolejną odsłonę cyklu „Scena Monodramu KFK”. Tym razem zaprezentujemy wzbogaconą o elementy tańca, śpiewu i pantomimy opowieść o współczesnej aktorce, która po latach pracy postanawia nieoczekiwanie całkowicie odmienić swój wizerunek zawodowy.

Przed nami 63. Krakowskie Zaduszki Jazzowe

Od 2 do 10 listopada Kraków stanie się stolicą jazzu. Przed nami 63. Krakowskie Zaduszki Jazzowe, na scenie zobaczymy m.in. Krzysztofa Ścierańskiego, Macieja Kądziela i Mariannę Wróblewską.     

Czwartek w krakowskiej kulturze
Komunikat archiwalny 2018-10-11

Spacer krakowskimi uliczkami, odwiedziny w Bośni, Nepalu, a także na Plutonie. Do tego spojrzenie na życie i twórczość Heleny Modrzejewskiej i Wolfganga Amadeusza Mozarta. A na koniec muzyczne uniesienia podczas koncertów Piotra Rubika i Anity Lipnickiej - oto kulturalny czwartek w telegraficznym skrócie. Zachęcamy do zapoznania się z najciekawszymi wydarzeniami kulturalnymi w naszym mieście.

Akademia Małego Odkrywcy w MHK
Komunikat archiwalny 2018-10-10

W niedzielę, 14 października, o godz. 11.00 Muzeum Historyczne Miasta Krakowa zaprasza dzieci w wieku 6-9 lat do Pałacu Krzyszysztofory na warsztaty „Kolaż, czyli historia wielu wycinków” w ramach Muzeomanii z cyklu Akademia Małego Odkrywcy.

VII edycja Targów Vintage i Retro Kogel Mogel
Komunikat archiwalny 2018-10-10

13 października, w godz. 12.00-18.00, po raz drugi spotkamy się w niepowtarzalnym, klimatycznym Retro Młynie! Oldschoolowe "miasto w mieście" Dolne Młyny zamieni się na jeden dzień w stolicę retro i vintage stylu.

Otwarcie klubu Zakole w Kantorowicach

W niedzielę, 14 października, do użytku krakowian, mieszkańców Kantorowic, został oddany do użytku klub kultury Zakole.

Słowiańskie wyzwanie z Martą Krajewską
Komunikat archiwalny 2018-10-10

Centrum Kultury Podgórza zaprasza na promocję książki Marty Krajewskiej „Świt między dobrym i złym”, której towarzyszyć będzie gra miejska „Słowiańskie wyzwanie”. Jej uczestnicy zmierzą się z podobnymi zadaniami co Bratmił, bohater cyklu, którego akcja rozgrywa się w Wilczej Dolinie. Spotkanie z autorką rozpocznie się w sobotę, 13 października o godz. 12.00, a gra wystartuje o 13.00.

Festiwal Conrada – wydarzenia dla dzieci i młodzieży

Festiwal Conrada to nie tylko jedno z najbardziej prestiżowych wydarzeń przygotowanych z myślą o miłośnikach literatury. To także wyjątkowa okazja, by tę literaturę przybliżać młodzieży i najmłodszym, by zapraszać ich do niezwykłego świata opowieści, mitów, baśni i ilustracji. Pasmo młodzieżowo-dziecięce to spotkania z polskimi i zagranicznymi autorami, rozwijające wyobraźnię i kreatywność warsztaty, a także film i wystawa.