Aktualności

Kulturalny wtorek w Krakowie – sprawdź co się dzieje

Niektórzy z nas wrzesień uważają za najpiękniejszy miesiąc w roku, inni z nostalgią spoglądają na minione lato. Bez względu jednak na to, czy jesteśmy typem jesiennego spacerowicza, czy nie warto wybrać się do teatru, kina, na koncert. To zawsze dobry pomysł. Zajrzyjcie do naszego kulturalnego rozkładu jazdy!

Krakowski Salon Sztuki już w październiku!

Już za niespełna miesiąc rozpocznie się Krakowski Salon Sztuki: wystawa w Pałacu Sztuki, na której swoje prace zaprezentuje 116 krakowskich artystek i artystów. W trakcie Salonu jury wybierze laureatów nagród (łączna pula to 50 tysięcy złotych), a całość wydarzenia zwieńczy sobotnia aukcja umożliwiająca zakup prezentowanych dzieł.

Emocjonalna przyjemność – arcydzieło na Sacrum Profanum

Ten projekt to smutna historia, choć z happy endem. Na koncert, którego tematem był pieniądz w sztuce, zabrakło funduszy na innym festiwalu, nie udało się też zebrać nawet połowy potrzebnej sumy metodą crowdfundingu. Festiwal Sacrum Profanum postanowił go jednak doprowadzić do końca. Był to pieczołowicie zakomponowany spektakl – całkiem świadomie używam tego słowa, bo „koncert” kojarzy nam się ciągle z czymś dużo mniej złożonym – relacjonuje Adam Suprynowicz, dziennikarz Polskiego Radia.

Startuje konkurs na mural z okazji 100-lecia AGH w Krakowie

Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie ogłasza konkurs „Mural na 100-lecie AGH”. Zwycięski projekt ozdobi jedną ze ścian akademika na terenie Miasteczka Studenckiego.

Poniedziałek w Krakowie – sprawdź, co dziś słychać w kulturze!

Połowa września już za nami. A przed nami kolejny, ciepły i słoneczny tydzień. Na dobry początek tygodnia mamy dla Was kilka kulturalnych propozycji. Kino, teatr, koncert? Na co macie ochotę? Zajrzyjcie do naszego rozkładu jazdy!

Dożynki w Rodzinnym Ogrodzie Działkowym „Wisła”

W sobotę, 15 września, w Rodzinnym Ogrodzie Działkowym „Wisła” odbyły się uroczystości dożynkowe. W wydarzeniu połączonym m.in. odsłonięciem nazwy ulicy Stanisławy Dowgiałło, biegnącej od mostu Wandy wzdłuż ogródków działkowych oraz rzeki Wisły i dochodzącej do przystani kajakowo-jachtowej w Mogile, wziął udział prezydent Krakowa Jacek Majchrowski.

Sacrum Profanum: między klasyką, jazzem a muzyką komponowaną

W sobotę wahadło odchyliło się trochę mocniej w stronę jazzu, zwłaszcza za sprawą zespołu Zeitkratzer. Na program „The Shape Of Jazz To Come”, którego tytuł jest nawiązaniem do słynnego albumu Ornette’a Colemana, złożyły się jazzowe standardy, jak przystało na Sacrum Profanum, w nieoczywistych opracowaniach – taki pisze Adam Suprynowicz, dziennikarz Polskiego Radia, który relacjonuje festiwal dzień po dniu, specjalnie dla jego uczestników.

Wielkie otwarcie muzeum fotografii w budynku zabytkowej strzelnicy

W sobotę odbyło się wielkie otwarcie zabytkowej strzelnicy na Woli Justowskiej. Mieszkańcy i turyści przez cały weekend, 15-16 września, mogli za darmo zwiedzać tymczasową siedzibę Muzeum Historii Fotografii.

Weekendowy kulturalny rozkład jazdy
Komunikat archiwalny 2018-09-16

W ten weekend wybierzcie się na najlepszy zwiastun nadchodzącej jesieni – festiwal Sacrum Profanum! Awangardowa muzyka i niezwykłe doświadczenia gwarantowane! Z bardziej przyziemnych klimatów polecamy Wam rodzinny weekend z książką. A to tylko początek kulturalnych atrakcji, które wypatrzyliśmy dla Was do naszego weekendowego rozkładu jazdy!

Sąsiedzka Biesiada przed Teatrem Ludowym
Komunikat archiwalny 2018-09-16

W niedzielę, 16 września, Teatr Ludowy Biesiadą Nowohucką otworzył już po raz drugi „Sezon na Hutę”. W tym roku za program artystyczny odpowiedzialny był aktor Tadeusz Łomnicki, który wraz z koleżankami i kolegami z zespołu zadbał o dobry, swojski klimat.