Aktualności

Oprowadzanie kuratorskie po wystawie „Fotoreporterzy”

Muzeum Historii Fotografii zaprasza w sobotę, 16 września, o godz. 13 na oprowadzanie kuratorskie po wystawie "Fotoreporterzy". 

Nowa wystawa w Muzeum PRL-u
Komunikat archiwalny 2017-10-12

Muzeum PRL-u, Stowarzyszenie Solidarność i Fundacja Centrum Dokumentacji Czynu Niepodległościowego zapraszają w poniedziałek, 16 października, o godz. 18 na wernisaż wystawy „W kontrze. Solidarność Małopolska w stanie wojennym”. Wystawa będzie dostępna do 31 marca w siedzibie muzeum na os. Centrum E 1.

Filmy na Festiwalu Conrada

Tradycyjnie już, na czas Festiwalu Conrada, specjalne pasmo filmowe przygotowuje zaprzyjaźnione z Festiwalem Kino Pod Baranami. Od poniedziałku, 23 października do soboty, 28 października zapraszamy na sześć seansów powiązanych z programem największego literackiego wydarzenia jesieni. Nie będą to zwyczajne pokazy – w klimat każdego z nich publiczność wprowadzi wybrany festiwalowy gość. 

Czwartek w Krakowie – sprawdź, co dziś słychać w kulturze!

Dzisiaj mocny akcent, czyli koncert Stinga w TAURON Arenie Kraków, daje przedsmak wrażeń, w które będzie obfitować najbliższy weekend. Nie zabraknie strawy zarówno dla ciała – choćby w czasie biegów: Półmaratonu Królewskiego i „5 dla Kościuszki” – jak i dla ducha: na festiwalu Unsound czy Europejskim Dniu Kina Artystycznego. Nasze czwartkowe propozycje są więc świetną rozgrzewką przed tym trzydniowym maratonem wydarzeń. Gotowi? No to startujemy!

Tadeusz Kościuszko. Niepotrzebny przywódca czy potrzebny bohater?

Muzeum Historii Miasta Krakowa zaprasza na debatę „Tadeusz Kościuszko. Niepotrzebny przywódca czy potrzebny bohater?” z cyklu „Krakowskie kolokwium”. Spotkanie odbędzie się we wtorek, 17 października, o godz. 18 w sali Miedzianej Pałacu Krzysztofory.

Pamięci prof. Aleksandra Birkenmajera - wystawa w Bibliotece Jagiellońskiej

Biblioteka Jagiellońska zaprasza na wernisaż wystawy pt. „Pamięci prof. Aleksandra Birkenmajera 1890-1967”. Wydarzenie odbędzie się 14 października o godz. 13:00 w sali wystawowej BJ – wejście od ul. Oleandry 3.

Wielokulturowy Kraków – weź udział w festiwalu

20 października wystartuje IV edycja Festiwalu Wielokulturowego INTERKULTURALIA – tym razem będzie to część miejskiego programu społecznego „Otwarty Kraków”. Projekt jest współfinansowany z miejskiego budżetu i ma charakter zarówno integracyjny, jak i edukacyjny. Organizatorzy, czyli Stowarzyszenie Interkulturalni PL, chcą zwrócić uwagę krakowian na zagadnienia różnorodności kulturowej i konieczność zwalczania postaw rasistowskich i ksenofobicznych.

Spacer szlakiem modernizmu
Komunikat archiwalny 2017-10-11

Już w niedzielę, 15 października, o godz. 11 Muzeum Historyczne Miasta Krakowa zaprasza na kolejny spacer, w ramach programu „Mały wielki Kraków: Funkcja i forma - szlakiem modernizmu”. Wydarzenie przeznaczone jest dla dzieci w wieku 9–12 lat. 

Środa w Krakowie – sprawdź, co dziś słychać w kulturze!

Mokry i szarawy półmetek krakowskiego tygodnia to jeszcze nie powód do jesiennej chandry! W październiku dni stają się coraz krótsze, ale w zamian zyskujemy dłuższe wieczory. Możemy je przeznaczyć na dobry koncert, inspirujący spektakl albo zrelaksować się w kinie na filmie. To wszystko – i jeszcze więcej – znajdziecie w naszym dzisiejszym rozkładzie jazdy, sprawdźcie!

Zapraszamy na 10. Festiwal Twórczości Korowód

Fundacja Piosenkarnia zaprasza 3 grudnia o godz. 19 wszystkich miłośników polskiej piosenki, na prawdziwą muzyczną ucztę. W Centrum Kongresowym ICE zabrzmią najpiękniejsze utwory m.in. Wojciecha Młynarskiego, Agnieszki Osieckiej, Jeremiego Przybory, Jonasza Kofty, Marka Grechuty, Leszka Aleksandra Moczulskiego, Wojciecha Bellona, Andrzeja Poniedzielskiego, Jana Kantego-Pawluśkiewicza.