Aktualności

Tak świętowaliśmy 70-lecie Nowej Huty

Warsztaty, spektakle, zabawy na świeżym powietrzu, sylwester, jarmark bożonarodzeniowy, specjalne wydawnictwo jubileuszowe z kalendarium wydarzeń i artykułami o Nowej Hucie oraz piknik z okazji Dnia Otwartego Magistratu przy budynku urzędu na os. Zgody – tak świętowaliśmy 70. urodziny Nowej Huty w 2019 roku.

To all Nations! Kraków kolędowym sercem świata

Wspólne kolędowanie, warsztaty wokalne oraz słodki poczęstunek – przed nami pierwsza edycja „To all Nations! Kraków – kolędowe serce świata”. Na scenie zobaczmy wykonawców z różnych stron świata, którzy zaśpiewają kolędy w różnych językach.

Otwarcie galerii Jerzego Dudy-Gracza w NCK

Był jednym z najbardziej rozchwytywanych polskich malarzy. Jego prace uwielbiano, ale z czasem zaczęto się ich bać i wstydzić. Czy nadszedł czas, aby odczytać go na nowo? Jerzy Duda-Gracz będzie miał w Krakowie własną galerię autorską w Nowohuckim Centrum Kultury.

Porozmawiajmy o scenach z „Wesela”

Muzeum Krakowa zaprasza do Rydlówki na kolejne spotkanie z cyklu „Porozmawiajmy o scenach z »Wesela«”. Odbędzie się ono już w sobotę, 8 lutego, o godz. 14.30.

Sprawdź, jakie atrakcje na ferie przygotowało miasto!

Ferie zimowe w Małopolsce rozpoczynają się 27 stycznia i potrwają dwa tygodnie. Dzieci, które spędzą ten czas w Krakowie, nie będą mogły narzekać na nudę – warsztaty, zajęcia sportowe, plastyczne, wycieczki i aktywne spędzanie czasu na lodowisku i w Parku Wodnym. Z takich atrakcji skorzysta kilkadziesiąt tysięcy uczniów w Krakowie.

Ferie w MOCAK-u
2020-01-20

W czasie tegorocznych ferii zimowych Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK zaprasza o udziału w spotkaniach, warsztatach i oprowadzaniach. Oferta kierowana jest do dzieci, młodzieży oraz ich opiekunów.

Sprawdź program ferii zimowych w Muzeum Inżynierii Miejskiej

Jak zbadać śnieg? Czy zima może mieć wiele kolorów? Jak powinno wyglądać miasto idealne? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań dzieci będą mogły poszukać podczas warsztatów w Muzeum Inżynierii Miejskiej.

„Fenomen szopkarstwa krakowskiego – od tradycji do listy UNESCO”

Muzeum Krakowa zaprasza na wykład Małgorzaty Niechaj na temat fenomenu krakowskiego szopkarstwa. Odbędzie się on w sobotę, 25 stycznia, o godz. 14.00 w Celestacie przy ul. Lubicz 16.

„Na wieżę trafiłem przypadkiem”

O tym, czy granie hejnału się nie nudzi, jak dużo schodów pokonuje w drodze do pracy i o co najczęściej pytają go turyści w rozmowie z Joanną Kortą mówi Jan Sergiel, krakowski hejnalista.

Zobacz, jak wygląda teatr zza kulis!

Jak wygląda teatr od strony kulis? Co się w nich dzieje na chwilę przed rozpoczęciem przedstawienia i podczas jego trwania? W jaki sposób powstają kostiumy, rekwizyty i poszczególne elementy scenografii? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań można znaleźć podczas warsztatów „Jak działa teatr?” organizowanych przez Teatr im. Juliusza Słowackiego.