Aktualności

Nowa sala na nowy sezon w Nowohuckim Centrum Kultury

Przez trzy miesiące sala teatralna w Nowohuckim Centrum Kultury była nieczynna. Pomieszczenie zostało zmodernizowane; zakres prac był bardzo szeroki. Co się zmieniło i co czeka na nas w najbliższych tygodniach?  

Zapraszamy na „Salon Książki Krakowskiej” do Starej Synagogi

Muzeum Historyczne Miasta Krakowa zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu „Salon Książki Krakowskiej”. Podczas wydarzenia, które odbędzie się w czwartek, 27 września, w Starej Synagodze na ul. Szerokiej 24, zaprezentowany zostanie 35. numer „Krzysztoforów. Zeszytów Naukowych Muzeum Historycznego Miasta Krakowa”.

Kulturalny czwartek w Krakowie – sprawdź co się dzieje

Dzisiaj na deskach krakowskich teatrów szaleństwo - od komedii do tragedii, od absurdu do pełnej powagi, od abstrakcji do rzeczywistości! Zerknijcie do naszego kulturalnego rozkładu jazdy i sami się przekonajcie. Naprawdę jest w czym wybierać!

Polonez na Rynku Głównym!

Kraków, lato, największy plac miejski w Europie i piękna muzyka Wojciecha Kilara. W rolach głównych: mieszkańcy Krakowa, turyści, Rynek Główny, muzycy z Młodzieżowej Orkiestry FMF i tancerze Baletu Dworskiego Cracovia Danza. Zapraszamy do oglądania! #kraków #flashmob

Bagatela wystawia „Szklaną menażerię”

W najbliższy weekend w Bagateli będzie można zobaczyć jedną z najwybitniejszych sztuk w historii teatru, „Szklaną menażerię” Tennessee Williamsa, w nowym przekładzie Jacka Poniedziałka.

Historia polskich lokomotyw w Libanie okiem studenta AGH

W poniedziałek, 24 września o godz. 12:00 w auli głównej Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie odbędzie się premierowy pokaz filmu dokumentalnego „Pochwała z Bejrutu” autorstwa Michała Bisa. Student AGH przedstawia w nim historię polskich lokomotyw wyprodukowanych w latach 70. XX wieku w Poznaniu i zakupionych przez Koleje Libańskie.

Dotacje na prace przy obiektach zabytkowych

31 października upływa termin składania wniosków o udzielenie w 2019 r. dotacji celowej na prace przy obiektach zabytkowych położonych na obszarze Gminy Miejskiej Kraków i nie stanowiących jej wyłącznej własności. Wniosek można pobrać ze strony internetowej Urzędu Miasta Krakowa lub otrzymać w Wydziale Kultury i Dziedzictwa Narodowego przy placu Wszystkich Świętych 11.

Wieczór autorski Wojciecha Jagielskiego
Komunikat archiwalny 2018-09-19

Biblioteka Kraków zaprasza w najbliższy czwartek, 20 września, o godz. 18.00 do Klubu Dziennikarzy „Pod Gruszką” na spotkanie z Wojciechem Jagielskim - znanym polskim reporterem i korespondentem wojennym. Wieczór będzie poświęcony jego najnowszej książce pt. „Na wschód od zachodu”.

Kulturalna środa w Krakowie – sprawdź co się dzieje

Mamy piękne, wrześniowe dni sprzyjające popołudniowym spacerom. Warto jednak również pomyśleć o dodatkowej rozrywce. Kino, muzyka, teatr – Kraków znany jest z tętniących życiem, kulturalnych wieczorów. Zajrzyjcie do naszego rozkładu jazdy. Na pewno się na coś skusicie!

Zobacz „Dwie połówki pomarańczy”

To prawdopodobnie najśmieszniejsza komedia romantyczna dla dorosłych. W niedzielę, 11 listopada, o godz. 19.00 w krakowskim kinie Kijów.Centrum będzie można zobaczyć spektakl „Dwie połówki pomarańczy”.