Komunikat archiwalny

Małopolska Noc Książki

W piątek 27 listopada o godzinie 19.00 w Klubie Jagiellońskim przy Rynku Głównym 34 rozpocznie się Fantastyczna Noc Książki organizowana w ramach Małopolskiej Nocy Książki. 

Małopolska Noc Książki
Fot. Krakowskie Biuro Festiwalowe

Prowadzone dyskusje dotyczyć będą literatury fantastycznej, ze szczególnym uwzględnieniem science fiction we współczesnych kontekstach. Uczestnicy będą mieli okazję dowiedzieć się m.in. jakie możliwości drzemią w sztucznej inteligencji i czym w przyszłości może grozić proces urbanizacji. Dodatkowo na uczestników czekać będą konkursy z książkowymi nagrodami i interesujące warsztaty.

Projekt Małopolska Noc Książki, organizowany we wrześniu, październiku listopadzie przez Klub Jagielloński oraz Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego, ma za zadanie łączyć miłość do książek z kulturą audio-wizualną oraz ekspercką wiedzą nie tylko z dziedziny dziennikarstwa czy literaturoznawstwa. W ramach projektu prowadzone są dyskusje eksperckie, debaty autorskie, warsztaty z e-czytelnictwa, procesu twórczego czy publikacji elektronicznych oraz e-magazyny, dostępne na Facebooku, Instagramie i Vine, gdzie książki przeplatają się z pięknem obrazu.

Pokaż metkę
Autor: RENATA ZGUD
Osoba publikująca: KATARZYNA CZUBERNAT
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także