Komunikat archiwalny

Głosuj na mistrzów z Krakowa!

Już po raz 81 Przegląd Sportowy i Telewizja Polska organizują "Plebiscyt na 10 Najlepszych Sportowców Polski 2015 r." Kraków reprezentują Agnieszka Radwańska i Rafał Sonik. Gala, podczas której wyłonieni zostaną zwycięzcy, odbędzie się dzisiaj (sobota, 9 stycznia 2016). Oto dlaczego warto głosować na kandydatów z Krakowa:

Głosuj na mistrzów z Krakowa!
Fot. mat. pras. Plebiscyt Przeglądu Sportowego

Rafał Sonik (nr 17) - jako pierwszy Polak indywidualnie wygrał legendarny Rajd Dakar, prowadząc quada po bezdrożach Ameryki Południowej i jest to już jego trzecie z rzędu miejsce na podium w tej imprezie. W 2015 r. sięgnął także po drugie miejsce w Abu Dhabi Desert Challenge. Wcześniej wielokrotnie triumfował m.in. w Rajdzie Faraonów, był też zwycięzcą klasyfikacji Pucharu świata FIM Cross – Country Quads. W tym sezonie po raz piąty wywalczył też Puchar Świata. Jako osoba szczególne zasłużona dla Krakowa został odznaczony przez Prezydenta Krakowa Jacka Majchrowskiego odznaką Honoris Gratia.

Agnieszka Radwańska (nr 16) - nasza tenisistka w 2015 r. zwyciężyła w prestiżowym Pucharze Hopmana w parze z Jerzym Janowiczem, dotarła też do finału turnieju na trawie w Eastbourne oraz półfinału w Wimbledonie. Następnie triumfowała w Tokio i Tianjinie, zapewniając sobie kwalifikację do turnieju Masters. W końcu zwyciężyła w BNP Paribas WTA Finals w Singapurze pokonując w finale Czeszkę Petrę Kvitovą. Krakowianka na koniec sezonu uplasowała się na piątym miejscu w rankingu WTA!

Agnieszka Radwańska

Aby wesprzeć kandydatów z Krakowa, można oddać głos przez internet do 8 stycznia 2016 roku na stronie Przeglądu Sportowego. Dodatkowo istnieje możliwość głosowania za pomocą kuponów z Przeglądu Sportowego (do 4 stycznia 2016 r.) oraz SMS (w dniu Gali - 9 stycznia 2016 r.) . Szczegóły głosowania przedstawione są w regulaminie.

Pokaż metkę
Autor: Szymon Wachal
Osoba publikująca: Szymon Wachal
Podmiot publikujący:
Zobacz także