Komunikat archiwalny

Mistrzostwa Europy w Piłce Ręcznej Mężczyzn tuż tuż

We wtorek, 15 grudnia, na miesiąc przed rozpoczęciem Mistrzostw Europy w Piłce Ręcznej Mężczyzn – Men’s EHF EURO 2016 Poland, w siedzibie Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie odbyło się kolejne posiedzenie Lokalnego Komitetu Organizacyjnego (LOC). W spotkaniu wzięli udział Katarzyna Cięciak – Zastępca Prezydenta Miasta Krakowa ds. Edukacji i Sportu oraz Dyrektor ZIS Krzysztof Kowal.

Mistrzostwa Europy w Piłce Ręcznej Mężczyzn tuż tuż
Fot. MCH/ZIS

Podczas posiedzenia poruszone zostały tematy dotyczące stanu przygotowań i organizacji turnieju oraz podsumowano prowadzone działania informacyjno-promocyjne miasta Krakowa.

Organizatorzy postanowili, że w dniu rozgrywania meczów posiadacze biletów do TAURON Areny Kraków będą bezpłatnie korzystać z komunikacji miejskiej. Na Małym Rynku utworzona zostanie specjalna Strefa Kibica. Organizatorzy wraz z Międzynarodowym Portem Lotniczym w Balicach opracowali procedury przyjmowania ekip, VIP-ów i kibiców. Podjęto także decyzje dotyczące rozwiązań logistyczno-transprotowych dla drużyn, które przyjadą do Krakowa. By ułatwić przyjezdnym kibicom poruszanie się po Krakowie opracowano specjalne przewodniki.

Spotkanie podsumowano informacją o błyskawicznym rozejściu się 4 tysiące biletów na mecze Polaków w rundzie wstępnej, oferowanych w ostatni poniedziałek, 14 grudnia z okazji Świat Bożego Narodzenia.

Przypomnijmy, że EHF EURO 2016 rozpocznie się w piątek, 15 stycznia. W tym dniu odbędą się w TAURON Arenie Kraków spotkania Francja – Macedonia i Polska – Serbia, oraz krótka ceremonia otwarcia Mistrzostw Europy w Piłce Ręcznej Mężczyzn.

Podsumowanie posiedzenia Lokalnego Komitetu Organizacyjnego znajdą Państwo na stronie internetowej Zarządu Infrastruktury Sportowej – www.zis.krakow.pl

Pokaż metkę
Autor: ANNA WAWRUCH
Osoba publikująca: Tomasz Stankiewicz
Podmiot publikujący:
Zobacz także