Aktualności

Przed nami turniej drużynowy w tenisie stołowym

W poniedziałek, 22 października, odbędzie się turniej drużynowy tenisa stołowego, w ramach Krakowskiej Olimpiady Młodzieży. Turniej dedykowany jest młodzieży ze szkół ponadgimnazjalnych.

Małopolski Związek Piłki Ręcznej w Krakowie obchodzi jubileusz 90-lecia

W sobotę, 20 października, o godz. 11.00 w sali Obrad Rady Miasta Krakowa rozpoczną się obchody 90-lecia Małopolskiego Związku Piłki Ręcznej w Krakowie. W uroczystości weźmie udział wiceprezydent Krakowa Katarzyna Król.

Cracovia Maraton z certyfikatem IAAF

Międzynarodowe Stowarzyszenie Federacji Lekkoatletycznych IAAF odznaczyło Cracovia Maraton certyfikatem IAAF Bronze Label, potwierdzając tym samym wysokie standardy organizacyjne i sportowe krakowskiej imprezy.

Kraków najpiękniejszym miastem 75. Tour de Pologne

Kraków zdobył miano najpiękniejszego miasta 75. edycji wyścigu kolarskiego Tour de Pologne. Nasze miasto zwyciężyło w kategorii: „Miasto startu”. Wyróżnienia trafiły także do włodarzy miast: Jaworzno, Katowice i Wilamowice.

Tenis stołowy w Bronowicach

W niedzielę, 21 października, odbędzie się turniej tenisa stołowego dla wszystkich chętnych w ramach cyklu „Puchar Bronowic”. Organizatorem imprezy jest Klub Sportowy „Bronowianka”.

Kraków wyróżniony za aktywizację sportową dzieci i młodzieży

Kraków otrzymał pierwsze miejsce w ogólnopolskim Rankingu Dziennika Gazety Prawnej pn. „Aktywizacja sportowa dzieci i młodzieży” w kategorii dla miast powyżej 100 tys. mieszkańców. Drugie miejsce zajął Poznań, a trzecie Toruń. Gala wręczenia wyróżnień odbyła się we wtorek, 16 października w Kielcach podczas uroczystej konferencji „Czas wolny Polaków”.

Piłkarski turniej „Orlików” - zgłoszenia jeszcze tylko dziś

Tylko do środy, 17 października, młodzieżowe drużyny piłkarskie, mogą zgłaszać chęć udziału w VII Halowym Turnieju Piłkarskim o Puchar Prezydenta Miasta Krakowa. Rozgrywki odbędą się w ostatni weekend października w TAURON Arenie Kraków.

„Nie trać głowy” – program profilaktyki i wykrywania nowotworów

Centrum Onkologii – Instytut im. Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie prowadzi projekt profilaktyki i wczesnego wykrywania nowotworów głowy i szyi „Nie trać głowy”. Jego celem jest zwrócenie uwagi na problem późnego wykrywania nowotworów i wypracowaniu oddolnych mechanizmów profilaktyki nowotworów głowy i szyi.

II dzień otwarty Centrum Sportu Niepełnosprawnych

W czwartek, 18 października, w godz. 10.30–13.00, w Centrum Sportu Niepełnosprawnych w Krakowie przy ulicy Focha 40 odbędzie się dzień otwarty. Wydarzenie organizuje Fundacja Poland Business Run.

Memoriał im. Władysława Bajorka w zapasach w stylu klasycznym

Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski oraz Klub Sportowy Bieżanowianka zapraszają na Międzynarodowy Turniej Zapaśniczy w zapasach w stylu klasycznym w ramach Memoriału im. Władysława Bajorka. Zawody, które odbędą się w sobotę, 20 października, objął honorowym patronatem prezydent Jacek Majchrowski.