Aktualności

Nowe zaplecze klubowe WLKS Krakus Swoszowice

W czwartek, 25 kwietnia odbyła się uroczystość otwarcia zmodernizowanego budynku klubowego WLKS Krakus Swoszowice oraz miasteczka komunikacyjnego. W uroczystości wziął udział prezydent Krakowa Jacek Majchrowski.

Weekend z badmintonem

W najbliższy weekend, 26-28 kwietnia, zapraszamy na finał Akademickich Mistrzostw Polski w Badmintonie. Zawody odbędą się w halach sportowych Akademii Górniczo-Hutniczej przy ul. Piastowskiej 26a w Krakowie. Organizatorem imprezy jest Akademicki Związek Sportowy Kraków.

 

Kadeci zmierzą się w Memoriale Józefa Hebdy

Na kortach tenisowych przy ul. Siedleckiego 7 odbędzie się ogólnopolski Turniej Kwalifikacyjny Kadetów – Memoriał Józefa Hebdy. Organizatorem imprezy jest Krakowski Klub Sportowy „Olsza”.

Krakowskie slalomy

Od piątku do niedzieli (26-28 kwietnia) na torze kajakarstwa slalomowego przy ul. Kolnej 2 odbędzie się impreza pod nazwą Krakowskie Slalomy. Organizatorem wydarzenia jest Krakowski Klub Kajakowy.

W niedzielę 18. PZU Cracovia Maraton!

28 kwietnia odbędzie się 18. PZU Cracovia Maraton. Podobnie jak w poprzedniej edycji biegu, rywalizacja odbędzie się na jednej pętli, a maratończycy zawitają też do Nowej Huty. Jak ma to miejsce od 2014 roku, po raz kolejny start i meta jednego z największych tego typu wydarzeń w Polsce, zaliczanego do Korony Maratonów Polskich, usytuowane zostaną w samym sercu Krakowa – na Rynku Głównym. Zgodnie z hasłem imprezy: „Z historią w tle”, uczestnicy maratonu przebiegną obok wielu wspaniałych zabytków miasta.

Mistrzowstwa Polski w pływaniu „Sprawni razem”

W piątek, 26 kwietnia rozpoczynają się Mistrzostwa Polski w pływaniu „Sprawni Razem”. Organizatorem zawodów, które odbędą się na krytej pływalni Akademii Wychowania Fizycznego im. Bronisława Czecha w Krakowie, jest Małopolskie Stowarzyszenie Społeczno-Sportowe „Sprawni Razem”. Zawody potrwają do niedzieli, 28 kwietnia.

Przed nami Lajkonik Cup 2019

W najbliższy piątek, 26 kwietnia rozpocznie się 39 .Międzynarodowy Turniej Piłki Ręcznej Dziewcząt i Chłopców o Puchar Lajkonika „Lajkonik Cup 2019”. Organizatorem zawodów jest Szkolny Klub Sportowy „Kusy” przy Szkole Podstawowej nr 9 w Krakowie. Imprezę honorowym patronatem objął prezydent Krakowa Jacek Majchrowski.

Krakowska Olimpiada Młodzieży – kalendarium najbliższych zawodów

W ramach Krakowskiej Olimpiady Młodzieży 24 i 25 kwietnia odbędą się kolejne zawody. W hali Com Com Zone przy ul. Ptaszyckiego 6 krakowscy uczniowie zmierzą się w turniejach minipiłki ręcznej, a w obiektach krakowskiej AWF w konkurencji indywidualnych biegów przełajowych.

Relikwie bł. Hanny Chrzanowskiej w „Żeromskim”

Dyrekcja Szpitala Specjalistycznego im. Stefana Żeromskiego w Krakowie zaprasza mieszkańców na mszę i wprowadzenie relikwii bł. Hanny Chrzanowskiej do kaplicy szpitalnej.

Znamy trasę 76. TdP – start 3 sierpnia z Krakowa!

76. edycja Tour de Pologne odbędzie się w dniach 3-9 sierpnia. Kolarze wystartują z Rynku Głównego w Krakowie i po pokonaniu siedmiu etapów o łącznej długości ponad 1060 kilometrów zafiniszują w Bukowinie Tatrzańskiej. Tegoroczny wyścig kolarski nawiązuje do stulecia Polskiego Komitetu Olimpijskiego i towarzyszy mu hasło: „Wyścig pokoleń”.