Aktualności

Zatańczyli o Puchar prof. Mariana Wieczystego

Tancerze z całego świata spotkali się 13, 14 i 15 grudnia podczas 46. Międzynarodowego Turnieju Tańca Towarzyskiego o Puchar prof. Mariana Wieczystego. Miejscami rozgrywek stały się Kärcher Hala Cracovia Centrum Sportu Niepełnosprawnych oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji Kolna.

Mikołajkowy turniej w karate

Miasto Kraków oraz Akademia Karate Tradycyjnego Niepołomice-Kraków organizują w niedzielę, 15 grudnia jubileuszowy, 15. Turniej Mikołajkowy w Karate Tradycyjnym. Zawody rozpoczną się o godz. 10.30 w małej hali TAURON Areny Kraków.

Bezpieczne morsowanie nad Bagrami

Krakowskie morsy rozpoczęły nowy sezon kąpieli. Wielbicieli niskich temperatur i zimnej wody Zarząd Zieleni Miejskiej zaprasza na morsowanie nad Bagrami.

Uczniowie z ul. Tynieckiej koncertują dla krakowian

Święty Mikołaj na motocyklu, oprócz worka z prezentami, przywiózł na ulicę Tyniecką także bożonarodzeniową atmosferę. Obdarowani uczniowie i wychowankowie Centrum dla Niewidomych i Słabowidzących, w skład którego wchodzi też szkoła muzyczna, przygotowują się teraz do cyklu świątecznych koncertów. Na pierwszy zapraszają krakowian do siebie – już w poniedziałek, 16 grudnia.

Nowa kadencja Krakowskiej Rady Zdrowia Psychicznego

Członkowie Krakowskiej Rady Zdrowia Psychicznego wybrani na lata 2019-2021 otrzymali akty powołania na nową kadencję. Rada liczy 27 członków i składa z osób, które na co dzień są mocno zaangażowane w kwestie związane ze zdrowiem psychicznym, profilaktykę i edukację w tym zakresie oraz w sprawy społeczne.

Nowe oddziały w szpitalu im. Narutowicza

Nowoczesny kompleks bloków operacyjnych wraz z infrastrukturą techniczną i medyczną oraz zmodernizowany oddział dziecięcy - Szpital Miejski Specjalistyczny im. Gabriela Narutowicza w Krakowie kończy rok oddaniem do użytku dwóch ważnych inwestycji, których łączny koszt przekroczył 37 mln zł. Oznacza to nie tylko lepsze warunki dla pacjentów, ale przede wszystkim możliwość udzielania świadczeń na większą skalę.

Trzy oddziały po remoncie w szpitalu im. Żeromskiego

14 milionów złotych kosztował remont i wyposażenie trzech oddziałów: chorób infekcyjnych i pediatrii, obserwacyjno-zakaźnego dla dorosłych oraz dermatologicznego w Szpitalu Specjalistycznym im. Stefana Żeromskiego w Krakowie. W środę, 11 grudnia, nastąpiło uroczyste przekazanie ich do użytku pacjentom i personelowi placówki.

Cracovia Maraton doceniony przez serwis Sole Supplier

Cracovia Maraton zajął trzecie miejsce w rankingu brytyjskiego serwisu internetowego Sole Supplier, oceniającego maratony posiadające certyfikaty IAAF. Pod uwagę wzięto wiele czynników związanych z organizacją wydarzenia, a także warunki środowiskowe. Za każde z ocenianych zagadnień przyznawano punkty w skali 0-10. W końcowym rankingu Cracovia Maraton uzyskał średni wynik 7,02.

16. Krakowski Bieg Sylwestrowy – sport na wesoło i w szczytnym celu

W ostatnim dniu roku ulice Starego Miasta tradycyjnie zostaną opanowane przez tłumy biegaczy-przebierańców. W samo południe z Małego Rynku na trasę „Smoczej piątki” lub „Radosnej dziesiątki” wyruszą uczestnicy 16. Krakowskiego Biegu Sylwestrowego. Obowiązuje limit startujących – 2500 osób. Warto dołączyć do tego kolorowego korowodu – po raz kolejny dochód z imprezy zostanie przekazany na szczytny cel.

Takiego koncertu jeszcze nie było

17 grudnia w Kärcher Hali Cracovii odbędzie się pierwszy w pełni dostępny koncert w Polsce, w którym będą mogły wziąć udział m.in. osoby z różnego rodzajami niepełnosprawnościami - od niewidomych i poruszających się na wózkach, aż po osoby niesłyszące. Na scenie wystąpi zespół November Project. Wydarzenie jest częścią projektu „Małopolska. Kultura wrażliwa”.