Aktualności

Przez wushu do trzeźwości

W sobotę, 23 czerwca, wystartował projekt pod nazwą „Przez wushu do trzeźwości”, skierowany do dzieci, w szczególności z niezamożnych rodzin oraz osób zagrożonych wykluczeniem społecznym, a także do rodzin dotkniętych problemem alkoholowym. Projekt przewiduje również organizację warsztatów dla młodzieży z upośledzeniem sensomotorycznym. Potrwa do 19 września.

Wisła jest jak Wawel – należy do wszystkich

Dziś, 24 czerwca, po raz siódmy przez Kraków przepłynęła wodna masa krytyczna. Start odbył się o godzinie 13.00 na bulwarze Rodła, przy ujściu rzeki Rudawy do Wisły.

Wykonaj bezpłatne badania i powiedz stop cukrzycy

Dziś, 24 czerwca, na placu Wolnica stanęło „Niebieskie miasteczko”, w którym można skorzystać z bezpłatnych badań profilaktycznych w kierunku cukrzycy. Na miejscu pod czujnym okiem specjalistów mieszkańcy mogą zmierzyć ciśnienie krwi, określić poziom cukru, przeprowadzić szczegółową analizę składu ciała oraz przy wskazaniach lekarza sprawdzić poziom cholesterolu. Akcja jest częścią ogólnopolskiego rajdu rowerowego „Razem przeciwko cukrzycy typu 2”, organizowanego już po raz szósty przez Fundację Medicover. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął prezydent Krakowa Jacek Majchrowski.

Oglądaj mundial w krakowskiej strefie kibica

Kraków przygotował się do Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej. Przy Hali 100-lecia Cracovii i Centrum Osób Niepełnosprawnych działa strefa kibica. Organizatorem wydarzenia jest Miasto Kraków, Stowarzyszenie KS Cracovia 1906 oraz Małopolska Organizacja Turystyczna. Patronat medialny nad wydarzeniem objęło radio RMF FM.

Polska – Rumunia: dzisiaj mecz kibiców
Komunikat archiwalny 2018-06-23

Dzisiaj, 23 czerwca na stadionie TS Tramwaj zostanie rozegrany meczu kibiców Polska – Rumunia. Początek o godz. 16.00. Do udziału w wydarzeniu zapraszają: Pierwszy Klub Honorowych Dawców Krwi Cracovia Pasy, Towarzystwo Polsko-Rumuńskie w Krakowie, Kornet Klub Drum Bun.

Zmagania kajakarzy o puchar prezydenta Krakowa za nami

W ten weekend na torze kajakarstwa górskiego w Ośrodku Sportu i Rekreacji Kolna przy ul. Kolnej 2 w Krakowie odbyły się Międzynarodowe Regaty w Kajakarstwie Slalomowym o Puchar Prezydenta Miasta Krakowa.

Wyróżnienie dla projektantów krakowskiej hali sportowej

Projektanci hali sportowej Zespołu Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego w Krakowie zdobyli wyróżnienie w konkursie Stowarzyszenia Architektów Polskich na najlepszy obiekt architektoniczny, który został zrealizowany do końca 2017 r.

Wakacje na sportowo w Krakowie

Dzieci i młodzież mają teraz dwa miesiące wakacji. Dla tych, którzy będą spędzać ten czas w Krakowie, Wydział Sportu UMK, miejskie instytucje oraz kluby sportowe przygotowały bogatą ofertę dodatkowych zajęć. Dzieci i młodzież dzięki tym propozycjom będą mogły rozwijać swoje sportowe pasje.

Spędź aktywnie lato w mieście!

22 czerwca zabrzmiał ostatni dzwonek, zwiastujący długo wyczekiwane przez uczniów wakacje. Nie wszystkie dzieci wyjadą w tym czasie z miasta. Dla tych, które spędzą letnie miesiące lub ich część w Krakowie, miejskie instytucje – szkoły, domy i kluby kultury, muzea i ośrodki sportowe – przygotowały bogaty program zajęć. Najmłodsi krakowianie będą mogli nie tylko odpocząć i bezpiecznie bawić się z rówieśnikami, ale też rozwijać i zdobywać nowe umiejętności.

Szpital im. Żeromskiego się zmienia

48 mln zł – tyle wynosi koszt kompleksowych remontów, które rozpoczęły się w Szpitalu Specjalistycznym im. Stefana Żeromskiego w Krakowie. To przełomowy moment dla nowohuckiej lecznicy, gdyż gruntownie zmieni się oblicze siedmiu oddziałów. Ponadto wszystkie budynki szpitalne będą ocieplone, a pomieszczenia dostosowane do nowoczesnych standardów. Inwestycję finansuje miasto – z budżetu przeznaczono na ten cel ponad 28 mln zł, pozostałe środki pochodzą z dotacji unijnych.