Aktualności

Laserem do celu – tym razem na ul. Krupniczej

W tym roku odbędzie się „V Krakowski Turniej Strzelania Laserowego Osób Niewidomych i Słabowidzących” – to autorski projekt realizowany przez Centrum Młodzieży im. dr. H. Jordana w Krakowie, przy współpracy z Radą Dzielnicy I Stare Miasto. Zawodnicy spotkają się w sobotę, 25 listopada, w siedzibie Centrum Młodzieży na ul. Krupniczej 38, w godz. 8.00–20.00.

Pięć prostych kroków, czyli jak zostać dawcą szpiku

Niektórzy od zawsze czuli, że są po to by pomagać innym, kolejnych popycha do tego nagły impuls, a jeszcze inni chcieliby, ale nie wiedzą jak się do tego zabrać. Uratowanie czyjegoś życia, chociaż brzmi to nieprawdopodobnie, wbrew pozorom nie jest aż tak trudne. Jednym ze sposobów, aby stać się prawdziwym bohaterem, jest podzielenie się z chorym…swoim szpikiem.

Rajdowe zmagania przy stadionie im. Henryka Reymana

Już w najbliższą sobotę, 25 listopada na parkingach przy Stadionie Miejskim im. Henryka Reymana odbędzie się impreza samochodowa, jakiej w Krakowie dawno nie było - Rajd Barbórka Małopolska.

Kraków doceniony za organizację UEFA EURO U21 Polska 2017

Chociaż od Młodzieżowych Mistrzostw Europy w piłce nożnej UEFA EURO U21 Polska 2017 minęło już kilka miesięcy, Kraków otrzymał kolejny dowód uznania za sprawną organizację turnieju w naszym mieście. Wiceprezes Polskiego Związku Piłki Nożnej oraz ambasador imprezy Marek Koźmiński wręczył prezydentowi Krakowa Jackowi Majchrowskiemu pamiątkowe podziękowania od UEFA i PZPN.

Choroby endokrynologiczne w ciąży - konferencja w Krakowie

W czwartek, 23 listopada o godz. 18.30 w Auditorium Maximum rozpocznie się międzynarodowa konferencja poświęcona chorobom endokrynologicznym w ciąży pt. „Course on Endocrine Diseases in Pregnancy”.

Przyszłość kardiologii rozpocznie się w Krakowie

6 grudnia już po raz osiemnasty wystartują prestiżowe, międzynarodowe warsztaty New Frontiers in Interventional Cardiology (NFIC). Przez trzy dni zgromadzeni zapoznają się najważniejszymi innowacjami z zakresu kardiologii i kardiochirurgii, podsumują przełomowe wydarzenia roku, a także wspólnie podejmą dyskusję na temat bieżących zmian systemowych.

Wsparcie dla krakowskich seniorów

1 grudnia na os. Szklane Domy 2a/6 w Nowej Hucie rozpocznie działalność Ośrodek Wsparcia Dziennego Seniorów 60+ z chorobą Picka, Wilsona, Huntingtona oraz Parkinsona. Będzie to pierwszy w Polsce ośrodek, który udzieli wsparcia osobom chorującym i ich rodzinom w codziennym funkcjonowaniu oraz opiece nad bliskimi. Ośrodek będzie czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 7.00 – 15.00.

Zapraszamy na 7. Przegląd Filmów o Autyzmie i Zespole Aspergera

Ośrodek dla Osób z Autyzmem "Effatha" oraz Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci Autystycznych "Zacisze", w ramach Międzynarodowego Tygodnia Autyzmu zapraszają na 7. Przegląd Filmów o Autyzmie i Zespole Aspergera. Wszystkie projekcje odbędą się w kinie Mikro, w dniach od 1 do 3 grudnia. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli Prezydent Miasta Krakowa – Jacek Majchrowski oraz dyrektor Małopolskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ – Elżbieta Fryźlewicz-Chrapisińska.

Uzależnienia behawioralne - konferencja szkoleniowa w magistracie

O problemach uzależnień behawioralnych wśród dzieci i młodzieży będą dyskutować we wtorek, 21 listopada, o godz. 9.45 w Sali Obrad Rady Miasta Krakowa uczestnicy konferencji szkoleniowej. W wydarzeniu weźmie udział zastępca prezydenta miasta Krakowa ds. polityki społecznej, kultury i promocji miasta Andrzej Kulig.

Przyjdź na Wampiriadę i oddaj krew

Ruszyła 35. edycja Wampiriady, czyli akcji honorowego krwiodawstwa, którą organizuje Niezależne Zrzeszenie Studentów Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Motywem przewodnim jesiennej odsłony akcji są podróże. Finał potrwa aż pięć dni, od 20 do 24 listopada.