Aktualności

Na wiosnę otwarcie tężni w Nowej Hucie

Łagodna zima sprzyja postępowi prac nad Zalewem Nowohuckim. Nad wodą mieszkańcy będą mogli relaksować się na specjalnym drewnianym podeście, a w razie upałów - skorzystać z zacieniaczy. Nieopodal znajduje się też nowy plac zabaw - jedyny taki w mieście. Dzieci będą mogły bawić się tam do późnych godzin, dzięki zamontowaniu wokół obiektu oświetleniu. Wyczekiwane otwarcie nowohuckiej tężni już na wiosnę!

Ponad 3 tysiące pluszaków trafiło do karetek pogotowia

Załogi krakowskich ambulansów nie wyobrażają już sobie bez nich pracy. Mowa o pluszakach, które mali pacjenci dostają w karetkach, a po wyjściu ze szpitala zabierają do domów. Dzięki zbiórce zorganizowanej po raz 7. w IKEA Kraków, do Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego trafiła właśnie dostawa 3 250 maskotek.

Kładka o. Bernatka dla kobiet zaświeci na różowo

Jeszcze drugi raz, 26 stycznia kładka ojca Bernatka rozświetli się na różowo w solidarności z kobietami chorującymi na nowotwór szyjki macicy. Tym samym Kraków wesprze kampanię edukacyjną „Pink Lips” organizowaną w trakcie Europejskiego Tygodnia Profilaktyki Raka Szyjki Macicy.

10 kilometrów po Krakowie w blasku księżyca

Rozpoczęło się przyjmowanie zgłoszeń do tegorocznej edycji Biegu Nocnego na 10 kilometrów, który już po raz siódmy będzie towarzyszył krakowskiemu maratonowi. Impreza zostanie zorganizowana w wieczór poprzedzający Cracovia Maraton. W sobotę, 25 kwietnia o godz. 21.30 uczestnicy biegu wystartują i zafiniszują tam, gdzie maratończycy – na Rynku Głównym.

Sprawdź, jakie atrakcje na ferie przygotowało miasto!

Ferie zimowe w Małopolsce rozpoczynają się 27 stycznia i potrwają dwa tygodnie. Dzieci, które spędzą ten czas w Krakowie, nie będą mogły narzekać na nudę – warsztaty, zajęcia sportowe, plastyczne, wycieczki i aktywne spędzanie czasu na lodowisku i w Parku Wodnym. Z takich atrakcji skorzysta kilkadziesiąt tysięcy uczniów w Krakowie.

Ferie z rabatem na basenie

Jak co roku podczas ferii zimowych dzieci i młodzież mieszkająca lub ucząca się w Krakowie będzie mogła spędzić czas Parku Wodnym. W dniach od 27 stycznia do 7 lutego, od poniedziałku do piątku, obowiązywać będą ulgowe bilety wstępu!

Szpital „Żeromskiego” zaprasza na bezpłatną cytologię

W środę, 22 stycznia w Szpitalu Specjalistycznym im. Stefana Żeromskiego odbędzie się „Środa z profilaktyką”, w ramach której panie będą mogły wykonać bezpłatną cytologię. To bezpieczne i bezbolesne badanie, które pozwala na wczesnym etapie wykryć raka szyjki macicy.

Cavaliada po raz drugi w Krakowie

Międzynarodowe zawody jeździeckie Cavaliada odbędą się pod koniec lutego pod Wawelem. Zawody toczyć się będą w randze CSI2*W, co oznacza, że konkurs Grand Prix zaliczony zostanie nie tylko do światowego rankingu i CAVALIADA Tour, ale również do kwalifikacji Pucharu Świata.

Pora na łyżwy... w TAURON Arenie Kraków

Lubisz jazdę na łyżwach? Chcesz się poczuć jak gwiazda na lodzie? A może szukasz dodatkowych atrakcji podczas ferii zimowych? Ta propozycja na pewno Ci się spodoba! Zapraszamy do TAURON Areny Kraków na lodowisko, które będzie otwarte od 28 stycznia do 2 lutego.

Ferie zimowe w klubach i ośrodkach sportowych

Ferie zimowe w Małopolsce rozpoczynają się 27 stycznia i potrwają dwa tygodnie. Dzieci, które spędzą ten czas w Krakowie będą mogły skorzystać z licznych atrakcji: warsztaty, zajęcia sportowe, wycieczki i aktywne spędzanie czasu pod gołym niebem – to tylko niektóre z nich.