Aktualności

Ortopedzi obradują w Krakowie
Komunikat archiwalny 2017-10-06

Lekarze z całego świata spotykają się w Krakowie na IX Sympozjum Międzynarodowym "Alloplastyka całkowita stawu kolanowego". Pomysłodawcą tego przedsięwzięcia jest prof. dr hab. Julian Dutka, lekarz kierujący Oddziałem Chirurgii Ortopedyczno-Urazowej w Szpitalu Specjalistycznym im. Stefana Żeromskiego w Krakowie.

Miejskie Centrum Zdrowia dla Osób Wieku Dojrzałego przy ul. Wielickiej

Podniesienie jakości życia osób starszych i niesamodzielnych poprzez udzielanie wielospecjalistycznej pomocy - to główny cel działalności Miejskiego Centrum Zdrowia dla Osób Wieku Dojrzałego. Centrum działa w strukturach Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego przy ul. Wielickiej.

Otwarcie „zaczytanej biblioteki” dla małych pacjentów w szpitalu im. św. Ludwika

W piątek, 6 października Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy im. św. Ludwika otworzy bajkowy świat przed swoimi najmniejszymi pacjentami. Na Oddziale Pediatrycznym, o godzinie 11:00, odbędzie się oficjalne otwarcie Zaczytanej Biblioteki z udziałem Marzeny Paszkot - pełnomocnik prezydenta miasta Krakowa do spraw rodziny.

PZU Cracovia Półmaraton Królewski: zapisy uczestników zakończone

4. edycja PZU Cracovia Półmaratonu Królewskiego, która odbędzie się 15 października, spotkała się z rekordowym zainteresowaniem. Po zakończeniu przyjmowania zgłoszeń internetowych, wypełniony został limit wynoszący 10.000 uczestników. W związku z tym, w biurze zawodów zapisy nie będą już prowadzone.

Nowohuckie przedszkole wspiera dawców krwi
Komunikat archiwalny 2017-10-04

Przedszkole nr 152 w Nowej Hucie (os. Piastów) regularnie organizuje na swoim terenie akcje krwiodawstwa – 5 października przed placówką znów zaparkuje krwiobus, czyli mobilny punkt poboru krwi, który będzie dostępny w godz. 14:00–18:00. Celem akcji jest zebranie jak największej ilości krwi i zasilenie banku krwiodawstwa w celu ratowania dzieci chorych na raka (białaczka) i hemofilię.

Seniorzy, Puchar Prezydenta Krakowa w zasięgu wędki!

Kraków wzbogaci się w tym roku o nową cykliczną imprezę plenerową adresowaną do najstarszych mieszkańców – 14 października rozegrane zostaną I Zawody Wędkarskie Seniorów 60+ o Puchar Prezydenta Krakowa. Organizatorem jest Kościół dla Miasta Krakowa, partnerem – Centrum Aktywności Seniorów „Senior w Centrum”. Projekt współfinansuje Miasto Kraków w ramach realizacji Gminnego Programu Aktywności Społecznej i Integracji Osób Starszych PASIOS.

Zostań wolontariuszem w Maltańskim Centrum Pomocy Niepełnosprawnym Dzieciom i Ich Rodzicom

Maltańskie Centrum Pomocy Niepełnosprawnym Dzieciom i Ich Rodzicom szuka wolontariuszy, którzy pragną włączyć się w pomoc dzieciom, zdobyć cenne doświadczenia i poszerzyć swoją wiedzę. Jest to okazja, aby dowiedzieć się czym jest metoda 3i - intensywnej, indywidualnej, interaktywnej terapii dziecka z autyzmem.

Kenijczycy triumfują w 11. PZU Biegu Trzech Kopców

11. edycja Międzynarodowych Otwartych Mistrzostw Krakowa w Biegu Górskim okazała się rekordowa pod każdym względem. Na trasę pomiędzy trzema krakowskimi kopcami – Krakusa, Kościuszki i Piłsudskiego wyruszyło 2337 uczestników, a na mecie zameldowało się 2330 z nich. Aż trzech zawodników uzyskało lepsze czasy niż dotychczasowy rekord trasy! Zwyciężył Hilary Kiptum Maiyo Kimayo z Kenii, a wśród kobiet najszybsza była jego rodaczka Stellah Jepngetich Barsosio.

Nocna i świąteczna opieka zdrowotna od 1 października

Od niedzieli, 1 października od godz. 8.00 świadczenia realizują nowe punkty nocnej i świątecznej pomocy medycznej. Oto szczegóły.

Rekordowe zaintersowanie 11. PZU Biegiem Trzech Kopców

W ciągu zaledwie pięciu dni wyczerpany został limit startujących w tegorocznym 11. PZU Biegu Trzech Kopców, który odbędzie się w najbliższą niedzielę, 1 października. O zwycięstwo czołowi polscy zawodnicy Szymon Kulka i Artur Kern oraz Ukrainiec Sergii Rybak rywalizować będą na 13-kilometrowym dystansie z trzykrotnym triumfatorem Cracovia Maraton Kenijczykiem Cosmasem Mutuku Kyevą. Faworytkami wśród pań są Agnieszka Cader i Paulina Golec.