Aktualności

Wolontariusze pomaganie mają w genach
Komunikat archiwalny 2017-12-05

13 000 osób – tylu wolontariuszy co roku pomaga Fundacji DKMS organizować akcje rejestracji potencjalnych dawców szpiku. To właśnie dzięki nim baza dawców wynosi już ponad 1 mln osób, które chcą pomóc swoim „bliźniakom genetycznym”, jeśli będą tego potrzebować. To właśnie dzięki bezinteresownej pracy wolontariuszy codziennie ok. 19 osób z baz DKMS na całym świecie daje chorym szansę na nowe życie. 5 grudnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Wolontariusza.

Autyzm – dowiedz się więcej!
Komunikat archiwalny 2017-12-04

Trwa Europejski Tydzień Autyzmu – w tym czasie w całym kraju organizowane są  wydarzenia, które mają upowszechniać wiedzę na temat tej choroby oraz uwrażliwiać na problemy i potrzeby osób żyjących wśród nas, a jednak często odtrącanych ze względu na swoje nietypowe zachowania. W Krakowie w te działania włączył się Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy pn. „Centrum Autyzmu i Całościowych Zaburzeń Rozwojowych”.

Kraków wspiera Narodową Zimową Wyprawę na K2

Narodowa Zimowa Wyprawa na K2 otrzymała finansowe wsparcie Krakowa. To efekt partnerskiej współpracy Gminy Miejskiej Kraków z Polskim Związkiem Alpinizmu. Poinformowano o tym podczas konferencji prasowej, która odbyła się w piątek, 1 grudnia w siedzibie Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie.

Jedz na zdrowie
Komunikat archiwalny 2017-12-01

Czy wiecie jak jeść, żeby zdrowo żyć? To prostsze niż myślicie! Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej, przyjdźcie w sobotę, 2 grudnia o godz. 17.00 do Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki. Poza porcją zdrowiej wiedzy, będziecie mogli spróbować polskich i koreańskich, zdrowych przysmaków. Sala Teatralna, ul. Papiernicza 2. Wstęp wolny.

Samorządy na rzecz osób z niepełnosprawnościami

1 grudnia na Akademii Górniczo-Hutniczej została przedstawiona deklaracja będąca podsumowaniem III Kongresu Osób z Niepełnosprawnościami. Podczas spotkania reprezentacja Fundacji Instytutu Rozwoju Regionalnego przekazała pełnomocnikowi prezydenta Krakowa ds. osób niepełnosprawnych Bogdanowi Dąsalowi założenia dotyczące nowego systemu wsparcia osób z niepełnosprawnościami wypracowane podczas tegorocznej edycji kongresu.

Klubowe MŚ siatkarzy: wielka szansa polskich zespołów na finał w Krakowie

Dwa polskie zespoły: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle i PGE Skra Bełchatów, wezmą udział w Klubowych Mistrzostwach Świata, które odbędą się po raz pierwszy w naszym kraju – od 12 do 17 grudnia. Wszystkie mecze fazy pucharowej turnieju wraz z wielkim finałem zostaną rozegrane w TAURON Arenie Kraków.

W Nowej Hucie powstało lodowisko
Komunikat archiwalny 2017-12-01

W piątek, 1 grudnia zostało uruchomione lodowisko przed Nowohuckim Centrum Kultury, które będzie doskonałą opcją spędzenia wolnego czasu dla całych rodzin. Lodowisko wykorzystane zostanie również do przeprowadzania zajęć z wychowania fizycznego, dla okolicznych szkół podstawowych i gimnazjów.

Wsparcie dla krakowskich seniorów
Komunikat archiwalny 2017-12-01

1 grudnia na os. Szklane Domy 2a/6 w Nowej Hucie rozpoczął działalność Ośrodek Wsparcia Dziennego Seniorów 60+ z chorobą Picka, Wilsona, Huntingtona oraz Parkinsona. Jest to pierwszy w Polsce ośrodek, który udziela wsparcia osobom chorującym i ich rodzinom w codziennym funkcjonowaniu oraz opiece nad bliskimi. Ośrodek będzie czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 7.00 – 15.00.

Kolejne warsztaty z cyklu „Szlachetne zdrowie”

30 listopada o godz. 16.00 w Klubie Mirage Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Bohaterów Września 26) odbędą się warsztaty nt. „Nadciśnienie – jak z nim żyć”. Wstęp wolny.

Dzień Edukacji o Nieswoistych Zapaleniach Jelita - bezpłatne spotkanie dla chorych w Krakowie

Cierpisz na wrzodziejące zapalenie jelita grubego lub chorobę Leśniowskiego-Crohna? W sobotę 2 grudnia w Krakowie odbędzie się otwarte spotkanie z cyklu Dni Edukacji o Nieswoistych Zapaleniach Jelita. Impreza organizowana przez Towarzystwo „J-elita” będzie okazją do wysłuchania prelekcji lekarzy oraz spotkania z innymi chorymi.