Aktualności

Projekt „Ławeczka”: pacjenci mogą odetchnąć od szpitalnych sal

Dzięki pomocy dobrych ludzi pacjenci Szpitala Specjalistycznego im. Stefana Żeromskiego w Krakowie mogą odetchnąć od szpitalnych sal. Na patio i wokół szpitala pojawiło się dziesięć nowych stylowych ławeczek, na których chorzy odpoczywają, czytają, cieszą się słońcem i zielenią. Placówka dostała ławki w darze od radia RMF FM i Jana Barana, właściciela restauracji „Pod Baranem”.

Jedź bezpiecznie na rowerze
Komunikat archiwalny 2018-07-05

Straż miejska prowadzi kampanię „Bezpieczny rowerzysta”, która ma pokazać, jak przestrzegać przepisów ruchu drogowego i zachowywać bezpieczeństwo przemieszczając się po mieście na dwóch kółkach.

Wakacje z tenisem
2018-07-03

Od poniedziałku, 2 lipca do soboty, 25 sierpnia w ramach akcji Lato w mieście – Krakowski Klub Sportowy Olsza organizuje akcję „Wakacje z tenisem”.

Puchar Świata w Slalomie Kajakowym: reprezentanci 33 krajów na torze w Krakowie

Od 29 czerwca do 1 lipca na torze Kolna odbywały się zawody Pucharu Świata w Slalomie Kajakowym. Kraków po raz drugi został miastem-gospodarzem tej imprezy.

Mistrzostwa Europy Szkół w Szachach
Komunikat archiwalny 2018-06-30

W dniach 2 – 8 lipca Małopolski Związek Szachowy, Polski Związek Szachowy, a także Europejska Unia Szachowa zapraszają na Mistrzostwa Europy Szkół w Szachach, które odbędą się w hotelu Galaxy przy ul. Gęsiej 22 w Krakowie. Uroczysta inauguracja zawodów odbyła się w sobotę, 30 czerwca, o godz. 11 w gmachu Opery Krakowskiej.

Kraków chce zorganizować EURO 2020 w AMP Futbolu

Amp Futbol Polska i Miasto Kraków chcą zorganizować EURO 2020! Miasto Kraków wspólnie ze Stowarzyszeniem Amp Futbol Polska ogłosiło swoją kandydaturę do organizacji Mistrzostw Europy Amp Futbol w 2020 roku! Decyzję ogłoszono na wspólnej konferencji w Hali 100-lecia Cracovii. – Ten turniej to wielka szansa na rozwój dyscypliny w Polsce, jak i w Europie. Wierzę, że przed nami fantastyczna impreza! – podkreśla Mateusz Widłak, prezes ampfutbolowej federacji.

Wakacje na boisku i strzelnicy

Zarząd Miejski Ligi Obrony Kraju zaprasza dzieci i młodzież na bezpłatne zajęcia sportowe oraz zawody strzeleckie. Będą się one odbywały w lipcu i sierpniu w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 14 w Czyżynach. Są organizowane w ramach projektu „Aktywny Kraków”, współfinansowanego przez miasto.

Opieka medyczna w Krakowie w okresie letnim

Wszystkim życzymy zdrowia w okresie wakacyjnym, ale na wszelki wypadek warto sprawdzić, gdzie można uzyskać pomoc medyczną oraz jakie apteki mają całodobowe dyżury. 

Nowa inwestycja w Szpitalu im. Gabriela Narutowicza

W Szpitalu Miejskim Specjalistycznym im. Gabriela Narutowicza w Krakowie od roku 2016 realizowany jest projekt pn. Utworzenie centrum diagnostyki, leczenia i profilaktyki chorób przewodu pokarmowego i gruczołów dokrewnych w SMS im. G. Narutowicza w Krakowie.

Rowerem z przewodnikiem wzdłuż Rudawy
Komunikat archiwalny 2018-06-26

Już 8 lipca odbędzie się kolejna rowerowa przejażdżka, którą organizuje Wydział Gospodarki Komunalnej UMK. Tytuł wycieczki to „Wzdłuż Rudawy”. Zwiedzając pełne walorów przyrodniczych tereny będzie można poznać przy okazji m.in. historie Salwatora czy Zwierzyńca.