Komunikat archiwalny

Koncert kolęd, jakiego nie słyszeliście

To po prostu trzeba usłyszeć! 9 stycznia o godz. 18.00 w Centrum Kultury „Dworek Białoprądnicki” (ul. Papiernicza 2, Sala Kominkowa) odbędzie się koncert kolęd „Cicha noc” na chór i orkiestrę smyczkową w opracowaniu wybitnego kompozytora i pianisty - Macieja Małeckiego. O to wydarzenie zabiegają największe instytucje kultury w Polsce! Wstęp wolny. 

Koncert kolęd, jakiego nie słyszeliście
Fot. Wiesław Majka

Kolędy w Dworku wykonają: chór INSIEME oraz Orkiestra Kameralna Fresco Sonare pod batutą Moniki Bachowskiej.

Zbiór kolęd opracowany przez Macieja Małeckiego cieszy cię niezwykłą popularnością i zabiegają o niego największe instytucje kultury w Polsce. Dotychczas koncert został wykonany dwukrotnie przez Filharmonię Narodową w Warszawie, w Szczecinie przez Operę na Zamku, w Krakowie przez Chór Polskiego Radia, a rok później Chór PSM II st. im. Wł. Żeleńskiego, dwukrotnie z  Orkiestrą Kameralną Fresco Sonare.   Koncert został nagrany przez Polski Chór Kameralny (Scholę Cantorum Gedanensis) i Polską Filharmonię Kameralną (Sopot) pod dyrekcją Jana Lukaszewskiego i wydany przez niemiecką firmę Carus-Verlag Stuttgart w 2008r. 

Maciej Małecki to wybitny kompozytor, pianista, pedagog. Jest twórcą muzyki instrumentalnej, orkiestrowej, rozrywkowej, teatralnej, radiowej, telewizyjnej i filmowej („Szaleństwa Majki Skowron”, „Znak orła”, „Jabłka”), laureatem licznych nagród krajowych za twórczość kompozytorską. Stale komponuje na zamówienie największych polskich instytucji: Teatru Narodowego w Warszawie, Filharmonii Narodowej, Polskiej Orkiestry Radiowej, NOSPR oraz wielu solistów i zespołów, które chętnie włączają jego kompozycje do swojego repertuaru.

Pokaż metkę
Autor: JOANNA DUBIEL
Osoba publikująca: TOMASZ STANKIEWICZ
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także