Komunikat archiwalny

Biegniemy na Sylwestra!

W południe, 31 grudnia 2015 roku zorganizowany został na Rynku Głównym 12. Krakowski Bieg Sylwestrowy. To wydarzenie łączy ze sobą elementy rywalizacji i zabawy. Większość uczestników pobiegło w fantazyjnych przebraniach kończąc rok z dobrym humorem.

Biegniemy na Sylwestra!
Fot. Łukasz Pytko / www.krakow.pl

 - Tradycyjnie na wesoło zakończyliśmy sezon biegowy w Krakowie. Do wyboru były dwa dystanse: Smocza Piątka i Radosna Dziesiątka. Ze względów organizacyjnych wprowadziliśmy limit startujących – 2 tysiące osób – informuje Magdalena Nowak-Obrzut, Zastępca Dyrektora ZIS. Dla biegaczy przygotowano atrakcyjne nagrody. - W szczególny sposób nagradzamy osoby wykazujące się dużą inwencją w wymyślaniu i przygotowaniu strojów. W konkursie było kilka kategorii: zespołowa, par, indywidulna oraz dzieci i młodzieży do lat 18. W tym roku doszła jeszcze specjalna kategoria – na najlepsze przebranie w ramach akcji „Bezpiecni”, propagującej  program ograniczania niskiej emisji w Krakowie, polegającej na zastępowanie pieców grzewczych ciepłem systemowym - mówi dyrektor Nowak-Obrzut.

Bieg rozpoczął się o godzinie 12.00 na Rynku Głównym na odcinku pomiędzy ul. Sienną i Grodzką. Uczestnicy pobiegli ul. Floriańską, Westerplatte w kierunku Bernardyńskiej i Smoka Wawelskiego. U stóp Wawelu nastąpiło rozdzielenie tras na 5 km i 10 km.

Wyniki Biegu Sylwestrowego: http://www.zis.krakow.pl/12-krakowski-bieg-sylwestrowy-wyniki-online

Pokaż metkę
Autor: ANNA WAWRUCH
Osoba publikująca: TOMASZ STANKIEWICZ
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także