Komunikat archiwalny

Oferta Solarisa na dostawę 60 autobusów najkorzystniejsza

W przetargu na dostawę 60 nowych autobusów z silnikami spełniającymi normę Euro 6 została wybrana oferta złożona przez firmę Solaris Bus&Coach SA. Oferta spełniała wszystkie wymagania zawarte w specyfikacji istotnych warunków zamówienia i uzyskała najwyższą łączną liczbę punktów w kryteriach określonych w przetargu przez MPK SA. 

Oferta Solarisa na dostawę 60 autobusów najkorzystniejsza
Fot. mpk.krakow.pl

Firma Solaris Bus&Coach SA za dostarczenie 60 autobusów zaproponował kwotę 58.319.900,00 zł  netto (drugi producent firma EvoBus Polska Sp. z o.o. w ofercie wpisał cenę 63.083.000,00 zł netto).

- Jeżeli przez 10 dni od wyboru oferty złożonej przez firmę Solaris nie będzie odwołań to MPK SA zwróci się o sprawdzenie całej procedury przetargowej do Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych. Po zakończeniu kontroli z firmą Solaris może zostać zawarta umowa. Od tego momentu producent będzie miał 30 tygodni na dostarczenie autobusów do Krakowa – informuje Marek Gancarczyk, rzecznik prasowy MPK SA.

Nowe niskopodłogowe pojazdy będą wyposażone w klimatyzację, automat biletowy i nowoczesny system informacji pasażerskiej.

Warto przypomnieć, że krakowski przewoźnik w ciągu dwóch najbliższych lat zamierza kupić 107 autobusów w ramach  Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020, korzystając z instrumentu Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych. Oprócz 60 autobusów 12-metrowych, MPK SA zamierza zamówić 20 autobusów elektrycznych wraz z systemem ładowania, 12 autobusów hybrydowych przegubowych i 15 autobusów typu midi o długości ok. 8,5 m.
 

Pokaż metkę
Osoba publikująca: SZYMON WACHAL
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także