Komunikat archiwalny

Odbyły się XIV „Styczniowe spotkania gimnazjalistów”

W czwartek, 7 stycznia w godzinach od 9:00 do 14:00 uczniowie ostatniej klasy krakowskich gimnazjów mieli okazję zapoznać się z ofertą edukacyjną zespołów szkół technicznych planowaną na rok szkolny 2016/2017. W tegorocznym spotkaniu, które tym razem odbyło się w Zespole Szkół Inżynierii Środowiska i Melioracji w Krakowie przy ul. Ułanów 9 wzięła udział Katarzyna Cięciak, Zastępca Prezydenta ds. Edukacji i Sportu.

Odbyły się XIV „Styczniowe spotkania gimnazjalistów”
Fot. Magiczny Kraków

Najważniejszym celem organizacji „Spotkań" jest pomoc gimnazjalistom w wyborze dalszej drogi edukacyjnej na ponadgimnazjalnym etapie kształcenia, w tym doradztwo zawodowe. Zespoły szkół technicznych funkcjonujące na terenie Miasta Krakowa dysponują szeroką ofertą edukacyjną, kształcą w wielu atrakcyjnych zawodach poszukiwanych na rynku pracy, wychodzących naprzeciw zainteresowaniom i predyspozycjom młodych ludzi oraz zapotrzebowaniu rynku pracy na rzemieślniczy i średni personel techniczny.

W trakcie XIV „Styczniowych spotkań gimnazjalistów" 25 krakowskich zespołów szkół technicznych zaprezentowało swój dotychczasowy dorobek, tradycje, szczególne osiągnięcia oraz ofertę edukacyjną i plany na nadchodzący rok szkolny 2016/2017. W trakcie imprezy nie zabrakło atrakcji, takich jak pokazy, występy artystyczne, konkursy, degustacje, prezentacje itp., które, także w sposób niekonwencjonalny udowadniają, iż warto kształcić się w prezentowanych zawodach, a tym samym w krakowskich zespołach szkół technicznych.

Właściwy wybór szkoły ponadgimnazjalnej jest jedną z pierwszych, a jednocześnie ważniejszych decyzji życiowych młodych ludzi, warto więc skorzystać z szansy, aby w jednym dniu i miejscu zapoznać się z aktualnymi ofertami edukacyjnymi krakowskiego szkolnictwa technicznego, tak aby podjęta decyzja okazała się tą najtrafniejszą.

Więcej informacji o XIV Styczniowych spotkaniach gimnazjalistów znajduje się na stronie www.portaledukacyjny.krakow.pl.

PLAKAT [pdf]

Pokaż metkę
Autor: DOMINIKA BIESIADA
Osoba publikująca: KATARZYNA CZUBERNAT
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także