Komunikat archiwalny

W parkometrze uregulujesz opłatę dodatkową

Nie trzeba już iść na pocztę, czy do Biura Strefy Płatnego Parkowania, żeby uregulować opłatę dodatkową za brak biletu postojowego. Od połowy stycznia br. można to zrobić również z wykorzystaniem parkometrów.

W parkometrze uregulujesz opłatę dodatkową
Fot. Magiczny Kraków

Miejska Infrastruktura Sp. z o.o. wprowadza kolejne ułatwienie dla osób korzystających ze strefy płatnego parkowania. Od połowy stycznia br. część urządzeń wzbogacono o funkcję umożliwiającą wniesienie opłaty dodatkowej (zawiadomienia), a więc kary za brak ważnego biletu postojowego. - Usługa dostępna jest obecnie w najnowszych urządzeniach firmy Parkeon, stojących w strefach P7, P8 oraz w poszerzonej części Podstrefy P6I - mówi Piotr Kącki, prezes Miejskiej Infrastruktury. Opłatę dodatkową w parkometrze można uiszczać wyłącznie za pomocą kart płatniczych.

Usługa regulowania opłaty dodatkowej w parkometrze to kolejne nowe rozwiązanie ułatwiające korzystanie z krakowskiej Strefy Płatnego Parkowania. Przypomnijmy, że od niedawna działa bezpłatna aplikacja mobilna InfoParking, która dostarcza niezbędne informacje na temat strefy płatnego parkowania w Krakowie, w tym wskazuje lokalizacje najbliższego parkometru; informuje, ile kosztuje postój; jakie są dostępne metody płatności; kiedy i w jakich godzinach obowiązuje strefa płatnego parkowania, a także gdzie mieści się Biuro Strefy Płatnego Parkowania. Na mapie zaznaczona jest również lokalizacja podziemnego „Parkingu przy Muzeum”, którego operatorem od 1 stycznia jest spółka Miejska Infrastruktura. Od listopada przy pl. św. Ducha testowany jest najnowocześniejszy w Polsce parkometr, w którym nie tylko zapłacimy za postój, ale – dzięki pobieraniu informacji z miejskiego twittera – możemy się dowiedzieć o najważniejszych wydarzeniach w Krakowie, a także sprawdzić prognozę pogody lub znaleźć kontakt do najważniejszych instytucji w mieście.

Warto wiedzieć, że w krakowskiej Strefie Płatnego Parkowania znajduje się łącznie ok. 1000 parkometrów. Dostawcami są dwie firmy: włoska Solari di Udine oraz francuska - Parkeon. Wszystkie urządzenia można zlokalizować na mapie dostępnej na stronie internetowej Spółki pod adresem mi.krakow.pl oraz w bezpłatnej aplikacji mobilnej InfoParking. Urządzenia są oznakowane zgodnie z jednolitą, przyjętą przez Spółkę kolorystyką.

Pokaż metkę
Autor: JAN MACHOWSKI
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący:
Zobacz także