Komunikat archiwalny

27 ulic do remontu

Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu opracował listę 27 ulic, które w tym roku wymagają remontu metodą nakładkową. Do remontów zakwalifikowane zostały przede wszystkim ulice, które służyć będą do obsługi wzmożonego ruchu w trakcie Światowych Dni Młodzieży. Większość prac ma się zakończyć przed ŚDM.

27 ulic do remontu
Fot. Magiczny Kraków

Opracowana przez ZiKiT lista 27 najbardziej zniszczonych ulic w Krakowie czeka na rozpoczęcie wiosennego sezonu remontowego. Gdy tylko dopisze pogoda, drogowcy rozpoczną naprawy zniszczonych zimą fragmentów dróg. ZIKiT w międzyczasie wyłoni w przetargach wykonawców remontów nakładkowych.

Pierwsze przetargi zostały już ogłoszone i dotyczą ulic Skotnickiej, Zakopiańskiej, Nowosądeckiej i Brożka. Te lokalizacje będą bardzo intensywnie wykorzystywane podczas Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. Ulic przeznaczonych do remontów w związku z ŚDM jest znacznie więcej, np. Opolska, Jasnogórska czy Olszanicka. Do końca lutego ZIKiT chce ogłosić wszystkie zaplanowane przetargi, tak by harmonogramy realizacji robót sporządzić w realnym terminie, a odbiory wykonanych prac przeprowadzić końcem czerwca.

Dodatkowo ZIKiT będzie kontynuował wymianę nawierzchni na ciągach komunikacyjnych, na których prace były prowadzone w poprzednich latach. Dla przykładu nowy asfalt pojawi się na ul. Nawojki, pomiędzy al. Kijowską a ul. Piastowską, oznacza to, że nową nawierzchnię będzie miał ciąg od Alei Trzech Wieszczów do al. Armii Krajowej. Dokończony także będzie prowadzony w zeszłym roku remont al. Focha.

Najbardziej zniszczone fragmenty zostaną wyremontowane także na ul. Opolskiej, Królowej Jadwigi, Jasnogórskiej, Junackiej, Pasternik i Olszanickiej. Natomiast w całości asfalt zostanie wymieniony m.in. na takich ulicach jak: ul. Weissa, Reymonta, Nawojki, Wielicka (od ul. Malborskiej do ul. Dworcowej), Wiślicka, Heltmana (od ul. Kamieńskiego do ul. Jerozolimskiej), Piastowska oraz al. Kijowska (od ul. Lea do ul. Królewskiej).
 
 

Pokaż metkę
Autor: ANNA WAWRUCH
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący:
Zobacz także