Komunikat archiwalny

Nowe zasady wjazdów na Rynek okiem mieszkańców

W poniedziałek (1 lutego) zakończyło się przyjmowanie uwag mieszkańców dotyczących propozycji nowych zasad wjazdu i postoju pojazdów na drodze wewnętrznej Rynku Głównego oraz na drogi publiczne wewnątrz I Obwodnicy. Teraz uwagi krakowian przeanalizują urzędnicy.

Nowe zasady wjazdów na Rynek okiem mieszkańców
Fot. Paweł Krawczyk / www.krakow.pl

Przypomnijmy, mieszkańcy mogli wysyłać swoje uwagi mailowo lub pocztą na adres Wydziału Spraw Administracyjnych UMK.

– Mieszkańcy, przedsiębiorcy i m.in. środowiska kupieckie wysłali dużo swoich uwag, na pewno jest ich przynajmniej kilkadziesiąt – informuje Tomasz Popiołek, dyrektor Wydziału Spraw Administracyjnych. Jak dodaje, pod niektórymi z nich podpisywała więcej niż jedna osoba.

Wśród zmian zaproponowanych prze Wydział Spraw Administracyjnych oraz ZIKiT znalazły się m.in. zakaz wjazdu na Rynek Główny oraz na drogi publiczne wewnątrz I Obwodnicy pojazdów powyżej 5 ton, zmiana godzin wjazdu samochodów na czas rozładunku oraz nowe regulacje dla pojazdów obsługujących imprezy i przedsięwzięcia.

Jak przyznaje dyrektor Popiołek, zdecydowanie największe emocje wśród przedsiębiorców i mieszkańców wywołała propozycja zakazu wjazdu na Rynek Główny pojazdów o maksymalnej masie całkowitej powyżej 5 ton, oraz plan ograniczenia godzin dostaw. Obecnie samochody dostawcze mogą dojeżdżać do mieszkań i lokali wokół Rynku Głównego od godz. 23 aż do godziny 10 rano. Urzędnicy zaproponowali, aby skrócić ten czas do godz. 8.

– Zmiany są konieczne, ale po to chcieliśmy się skonsultować z mieszkańcami, aby ich uwagi wziąć pod uwagę. Nie chcę jeszcze mówić o konkretach, na to przyjdzie czas po analizie wszystkich postulatów, które do nas dotarły. Plan jest jednak taki, aby w najbliższych tygodniach wypracować optymalne rozwiązanie i po sezonie zimowym wprowadzić zmiany – podkreśla Tomasz Popiołek.

Pokaż metkę
Autor: KATARZYNA KRASOŃ
Osoba publikująca: KATARZYNA CZUBERNAT
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także