Komunikat archiwalny

Spotkanie dla pacjentów onkologicznych i ich rodzin [FOTO i WIDEO]

Powszechność chorób nowotworowych sprawia, że warto wiedzieć, co robić w zetknięciu z diagnozą. Jak pomóc sobie i swoim bliskim? O tym rozmawiają uczestnicy I Forum na rzecz onkologii, które dziś (5 lutego, piątek) odbywa się w Centrum Kongresowym ICE Kraków. W inauguracji wydarzenia wziął udział m.in. Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski. 

Spotkanie dla pacjentów onkologicznych i ich rodzin [FOTO i WIDEO]
Fot. Wiesław Majka / krakow.pl

Forum na rzecz onkologii zatytułowane „Jak pomóc sobie i innym” ma charakter otwarty. Biorą w nim udział osoby chore, ich znajomi, personel medyczny, studenci. Spotkanie jest okazją do wymiany doświadczeń, wiedzy i informacji. W programie m.in. panel medyczny, psychoonkologiczny, dietetyczny, rehabilitacyjny, profilaktyczny, pomocy socjalnej.

Organizatorami wydarzenia są Stowarzyszenie Unicorn oraz Urząd Miasta Krakowa. Gospodarzami spotkania są Barbara i Jerzy Stuhrowie. Gość specjalny to ks. Jan Kaczkowski, duchowny cierpiący na glejaka, dyrektor hospicjum w Pucku.

Wydarzeniem towarzyszącym Forum będzie spektakl charytatywny Teatru Polonia „32 omdlenia” w reżyserii Andrzeja Domalika. Spektakl rozpocznie się o godz. 19.00 w ICE Kraków. W rolach głównych: Krystyna Janda, Jerzy Stuhr, Ignacy Gogolewski. Całkowity dochód ze sprzedaży cegiełek na spektakl będzie przeznaczony na pomoc chorym i ich bliskim w Centrum Psychoonkologii UNICORN.

Szczegółowy program wydarzenia można znaleźć na stronie www.unicorn.org.pl.

GALERIA:

forum na rzecz onkologii 2016

Pokaż metkę
Autor: JOANNA DUBIEL
Osoba publikująca: KATARZYNA CZUBERNAT
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także