Komunikat archiwalny

„Zwycięski orle nasz leć” – konkurs w Muzeum AK

Muzeum Armii Krajowej w Krakowie zachęca uczniów szkół podstawowych oraz gimnazjów do wcielenia się w rolę pracowników Biura Informacji i Propagandy Komendy Głównej AK. Wszystko za sprawą drugiej edycji konkursu „Zwycięski orle nasz leć”. 

„Zwycięski orle nasz leć” – konkurs w Muzeum AK
Fot. Muzeum Armii Krajowej w Krakowie / materiały prasowe

Prace plastyczne, literackie i filmowe można nadsyłać do 19 kwietnia. Organizatorzy konkursu liczą na kreatywność, dlatego nie ma ograniczeń co do techniki wykonania. Ważny jest jedynie format dzieł w przypadku prac plastycznych oraz długość nadsyłanych filmów (do 5 minut). Szczególnie cenne będą nawiązania do podziemnej działalności wydawniczej, artystycznej i kulturalnej. Nowością w regulaminie tegorocznej edycji jest kategoria prac filmowych. Rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród nastąpi 8 maja. 

W ubiegłorocznej edycji wzięło udział ponad 100 uczestników. 27 września 2015 roku, w rocznicę utworzenia Polskiego Państwa Podziemnego, na muzealnym dziedzińcu wyeksponowane zostały wszystkie prace plastyczne. Wystawa była czynna do końca roku. Na plakacie tegorocznej edycji konkursu znalazła się grafika Mateusza Badury, który otrzymał I nagrodę za pracę plastyczną w kategorii wiekowej uczniów klas IV-VI. 

Honorowy patronat nad konkursem objęli: Prezydent Miasta Krakowa – Jacek Majchrowski, Marszałek Województwa Małopolskiego – Jacek Kurpa oraz Prezes Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej – Leszek Żukowski.

Regulamin konkursu dostępny na stronie internetowej Muzeum Armii Krajowej w Krakowie.
 

Muzeum AK - konkurs Zwycięski orle nasz leć - plakat

Pokaż metkę
Autor: TOMASZ RÓG
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący:
Zobacz także