Komunikat archiwalny

Wjazdy na Rynek Główny okiem mieszkańców

– Bardzo dziękujemy wszystkim osobom, które wzięły udział w konsultacjach społecznych dotyczących planowanych zmian obowiązujących zasad wjazdu i postoju pojazdów na drodze wewnętrznej Rynku Głównego oraz na drogi publiczne wewnątrz I Obwodnicy. Otrzymaliśmy ciekawe propozycje i uwagi do zaproponowanych rozwiązań, które teraz analizujemy – powiedział Tomasz Popiołek, dyrektor Wydziału Spraw Administracyjnych UMK.  

Wjazdy na Rynek Główny okiem mieszkańców
Fot. Adam_Walnus

Przypomnijmy, mieszkańcy mogli wysyłać swoje uwagi mailowo lub pocztą na adres Wydziału Spraw Administracyjnych do 1 lutego. Jak poinformował dyrektor Popiołek, analiza całości zebranych dokumentów potrwa do końca lutego. W marcu, na podstawie zgłoszonych uwag i propozycji, zapadną dalsze decyzje w sprawie.

Warto pamiętać, że na ten moment kształt planowanych zmian nie jest jeszcze przesądzony. Nie jest również wykluczone zorganizowanie otwartego spotkania zainteresowanych osób i podmiotów w tej sprawie, przed podjęciem ostatecznych decyzji.

– Zmiany są konieczne, ale po to chcieliśmy się skonsultować z mieszkańcami, aby ich pomysły i zastrzeżenia wziąć pod uwagę. Nie chcę jeszcze mówić o konkretach, na to przyjdzie czas po analizie wszystkich postulatów, które do nas dotarły. Plan jest jednak taki, aby w najbliższych tygodniach wypracować optymalne rozwiązanie i po sezonie zimowym wprowadzić zmiany – dodał Tomasz Popiołek.
 

Pokaż metkę
Autor: KATARZYNA KRASOŃ
Osoba publikująca: KATARZYNA CZUBERNAT
Podmiot publikujący:
Zobacz także