Sport i Zdrowie rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Pierwszy etap projektu „Vital Cities” za nami

Katarzyna Król - Zastępca Prezydenta Miasta Krakowa ds. Edukacji i Sportu zainaugurowała dwudniową  konferencję podsumowującą pierwszą fazę projektu „Vital Cities”. Ideą projektu jest zachęcenie mieszkańców do aktywności fizycznej zwłaszcza w uboższych mieszkalnych obszarach miasta. Projekt szczególny nacisk kładzie na działania przeciwko wykluczeniu społecznemu.

- Dzisiejsza konferencja ma na celu podsumowanie pierwszego etapu projektu „Vital Cities, w którym biorą udział Loulé - lider projektu, Birmingham, Burgas oraz Kraków. Projekt ten skupia się na aktywizacji sportowej mieszkańców miast z obszarów ubogich, tak by przeciwdziałać wykluczeniu społecznemu. Tego typu projekty doskonale wpisują się w strategię działań naszego miasta w zakresie sportu. Kraków nie tylko organizuje wielkie imprezy sportowe, ale także proponuje inicjatywy wspierające aktywność fizyczną mieszkańców. Wierzę, że dzisiejsza konferencja będzie nie tylko okazją do wymiany doświadczeń, ale także do przekazania wiedzy miast uczestniczących już w projekcie  nowym partnerom, którzy przystąpią do drugiej fazy- powitała uczestników konferencji Katarzyna Król- Zastępca Prezydenta Krakowa ds. Edukacji i Sportu.

W konferencji podsumowującej  pierwszą fazę projektu „Vital Cites” uczestniczą miasta: Loulé (Portugalia) - lider projektu, Birmingham (Wielka Brytania), Burgas (Bułgaria) oraz Kraków. Do drugiej fazy projektu dołączą miasta: Budapeszt (Węgry), Den Bosch (Holandia), Vestfold County (Norwegia), Rieti (Włochy), Ústi nad Labem (Czechy), Liepaja (Łotwa), Sibenik (Chorwacja), które jako nowi członkowie będą mieli możliwość przedstawienia prezentacji. Miasta biorące udział w projekcie utworzą platformę wymiany doświadczeń, pomysłów i dobrych praktyk stosowanych w ich własnych miastach. Będą opracowywać strategie jak zwiększyć aktywność młodzieży w samoorganizacji i integracji lokalnej.

Zgodnie z założeniami projektu przestrzeń publiczna powinna być planowana lub przeprojektowana tak, aby mieszkalne obszary miasta zamieniły się w łatwo dostępne miejsca do uprawiania sportu i rekreacji. W każdym mieście zostanie zorganizowana Lokalna Grupa Wsparcia, która będzie opracowywać strategie jak zwiększyć aktywność młodzieży w samoorganizacji i  integracji lokalnej. Dzięki zajęciom treningowym, zawodom sportowym w ramach projektu wolny czas zostanie zagospodarowany, a to zminimalizuje nawyki do patologii społecznej.

 

pokaż metkę
Autor: ANNA WAWRUCH
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Data publikacji: 2016-02-24
Data aktualizacji: 2016-02-25
Powrót

Zobacz także

Znajdź