Komunikat archiwalny

„Schowaj kciuki” - projekt dla dzieci i rodziców

Ruszył projekt „Schowaj kciuki” adresowany do dzieci i rodziców. Jego celem jest zachęcenie do zabawy bez smartfonów, laptopów i innych elektronicznych wynalazków współczesnego świata. Projektowi towarzyszy konkurs na najpiękniejszą pisankę wielkanocną adresowany do dzieci w wieku 3-12 lat – zdjęcia prac można przesyłać do 21 marca. Partnerem akcji jest Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki.

„Schowaj kciuki” - projekt dla dzieci i rodziców
Fot. materiały prasowe

W ostatnich latach dzieci spędzają zbyt dużo czasu przed ekranami tabletów, smartfonów i laptopów. Z pewnością powodem tego jest fakt, że dla rodziców łatwiejszym rozwiązaniem jest zaproponowanie podopiecznym gry elektronicznej niż poświęcenie im uwagi i wymyślanie kreatywnych zabaw. Choć używanie nowoczesnej technologii ma swoje dobre strony, nadmiar może prowadzić u dzieci do zaburzeń zdrowotnych i utrudnionych kontaktów z otoczeniem.

Narzędziem projektu jest strona internetowa www.schowajkciuki.pl i skierowana za jej pośrednictwem reklama społeczna adresowana do rodziców i ich dzieci. Propozycje zawarte na stronie zachęcają do odkrywania jak dobrze się bawić bez elektroniki. Opisy zabaw oraz krótkie filmy instruktażowe pomogą samodzielne stworzyć proste zabawki. Dla rodziców jest to wspaniała okazja do przypomnienia sobie pięknych czasów dzieciństwa.

Uczestników akcji czekają także konkursy na prace plastyczne, w których można wygrać zabawki polskich producentów. Aktualnie trwa konkurs na przygotowanie pisanek wielkanocnych wykonanych dowolną techniką – płaskich lub przestrzennych. Na zdjęcia prac organizatorzy czekają do 21 marca pod adresem: schowaj.kciuki7@gmail.com.

Regulamin konkursu dostępny jest w załączniku.

Projekt realizowany jest w ramach ogólnopolskiej olimpiady „Zwolnienie z Teorii”, kierowanej do studentów i uczniów szkól ponadgimnazjalnych, której celem jest rozwój praktycznych umiejętności uczestników z zakresu zarządzania projektami oraz inspiracja do aktywności społecznej. 

Pokaż metkę
Autor: TOMASZ RÓG
Osoba publikująca: MARCIN DROBISZ
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także