Komunikat archiwalny

Ogólnopolski Konkurs Recytatorski po raz 61!

Staromiejskie Centrum Kultury Młodzieży w Krakowie zaprasza na 61. już edycję Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Etap rejonowy odbędzie się 12 i 13 kwietnia. Konkurs jest imprezą otwartą, skierowaną do uczniów szkół ponadgimnazjalnych oraz dorosłych z Krakowa i powiatów byłego województwa krakowskiego i bielskiego. Zgłoszenia do eliminacji rejonowych można przesyłać do 4 kwietnia.

Ogólnopolski Konkurs Recytatorski po raz 61!
Fot. materiały prasowe

Konkurs prowadzony jest w formie czterech odrębnych turniejów:

  • Turniej recytatorski
  • Turniej „Wywiedzione ze słowa”
  • Turniej teatrów jednego aktora
  • Turniej poezji śpiewanej

Zgłoszenia do eliminacji rejonowych różnych kategorii prosimy przesłać do 4 kwietnia 2016 r. na adres e-mail: maria.wanicka@gmail.com.

Konkurs recytatorski odbywający się pod patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Ministerstwa Edukacji i Nauki ma wieloletnią tradycję – w tym roku organizowany jest już po raz 61. Staromiejskie Centrum Kultury Młodzieży jest organizatorem etapu rejonowego, który odbędzie się 12 i 13 kwietnia 2016 r. Kwalifikuje on laureatów do etapu wojewódzkiego organizowanego przez Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Krakowie. Etap wojewódzki odbędzie się w dniach 28 i 29 kwietnia 2016 r. w Państwowej Szkole Teatralnej w Krakowie. Ostatnim etapem są przeglądy finałowe.

Celem konkursu jest skłonienie uczestników do kolejnej rozmowy językiem poezji, szukania własnej osobistej interpretacji utworów. Za najciekawsze, najbardziej oryginalne interpretacje utworów, regulamin otwiera perspektywę udziału w specjalnych wydarzeniach.

Więcej informacji o konkursie, karty uczestnika i regulamin dostępny jest na stronie sckm.krakow.pl.

Pokaż metkę
Autor: DOMINIKA BIESIADA
Osoba publikująca: TOMASZ RÓG
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także