Komunikat archiwalny

Final Six Ligi Światowej w lipcu w TAURON Arenie Kraków

Kraków bez wątpienia stał się stolicą światowej siatkówki. Tegoroczny Final Six Ligi Światowej w Piłce Siatkowej Mężczyzn odbędzie się od 13 do 17 lipca w TAURON Arenie Kraków.

Final Six Ligi Światowej w lipcu w TAURON Arenie Kraków
Fot. ZIS

Tę wiadomość podali we wtorek, 15 marca, podczas konferencji prasowej organizowanej w związku z innym siatkarskim wydarzeniem - Final Four Ligi Mistrzów (16-17 kwietnia, także w TAURON Arenie Kraków) Zastępca Prezydenta Miasta Krakowa ds. Edukacji i Sportu Katarzyna Król oraz Dyrektor Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie Krzysztof Kowal.

Rozmowy władz Krakowa z Polskim Związkiem Piłki Siatkowej toczyły się od kilku miesięcy. Polska zorganizuje elitarne zawody już po raz czwarty, poprzednio czołowi zespoły Ligi Światowej gościły dwukrotnie w katowickim Spodku (2001 i 2007), a raz w gdańskiej Ergo Arenie (2011). Przypomnijmy, że FIVB (Międzynarodowa Federacja Piłki Siatkowej) przyznała naszej federacji rolę gospodarza tego turnieju 10 grudnia 2015 r.

W Final Six 2016 podopieczni Stephane’a Antigi mają już zapewniony udział bez względu na wyniki we wcześniejszego etapu zmagań. Faza interkontynentalna będzie w tym sezonie rozgrywana systemem turniejowym. Nasza reprezentacja zagra 17-19 czerwca w Kaliningradzie z Rosją, Bułgarią i Serbią, 24-26 czerwca w Łodzi z Argentyną, Francją i Rosją, a 1-3 lipca w Nancy z Francją, Belgią i Brazylią.

To już 18. edycja Ligi Światowej, w której polscy siatkarze zadebiutowali w 1998 roku.

Pokaż metkę
Autor: ANNA WAWRUCH
Osoba publikująca: TOMASZ RÓG
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także