Komunikat archiwalny

Szpital Żeromskiego ma najlepszy oddział położniczy w Małopolsce

Porodówka w Szpitalu im. Żeromskiego w Krakowie według opinii mam jest najlepszą w Małopolsce. Zajęła pierwsze miejsce w rankingu lecznic w zakresie opieki okołoporodowej zorganizowanego przez stowarzyszenie „Obywatel Mama”.

Szpital Żeromskiego ma najlepszy oddział położniczy w Małopolsce
Fot. Wiesław Majka

W ramach projektu stowarzyszenie zrealizowało audyt społeczny wszystkich 28 szpitali i oddziałów położniczych w Małopolsce. Informacje zbierano poprzez ankiety online i bezpośrednio w lecznicach. Na pytania odpowiadały kobiety, które właśnie urodziły.

Pomysłodawcy akcji badali różne aspekty: życzliwość personelu do pacjentki; traktowanie kobiety i sposób przekazywania jej informacji; naturalność porodu czyli w jakim stopniu są ograniczane zbędne interwencje medyczne. Właśnie w kategorii „Naturalność” Szpital im. Żeromskiego wypadł najlepiej. Oficjalne wręczenie nagród odbędzie się pod koniec kwietnia.

Oddział ginekologiczno-położniczy w „Żeromskim” działa ponad 50 lat; od początku jego istnienia przyszło na świat ponad 169 tys. dzieci. Aktualnie rocznie przychodzi na świat tu ponad 2 tys. dzieci. Jest to jedna z największych liczb porodów w całym regionie.

Pokaż metkę
Osoba publikująca: KATARZYNA CZUBERNAT
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także