Komunikat archiwalny

Od 25 lat służą mieszkańcom [FOTO]

W szeregach Straży Miejskiej Miasta Krakowa od chwili jej powstania w 1991 roku do dziś pracują 34 osoby. Za ćwierć wieku służby na rzecz naszego miasta zostały one odznaczone Medalami XXV Rocznicy Odrodzonego Samorządu Krakowa.

Od 25 lat służą mieszkańcom [FOTO]
Fot. Wiesław Majka / krakow.pl

– Powołanie do życia Straży Miejskiej było jedną z pierwszych decyzji nowego samorządu. Na przestrzeni tych lat pokazaliście, że to była dobra decyzja. Jesteście bardzo potrzebni naszemu miastu – ocenił pracę funkcjonariuszy Bogusław Kośmider, przewodniczący Rady Miasta Krakowa, w trakcie wręczania medali.

Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski dodatkowo z okazji 25-lecia pracy w Straży Miejskiej uhonorował trzy osoby odznaką „Honoris Gratia”. W gronie wyróżnionych znaleźli się zastępca komendanta ds. operacyjnych Zbigniew Ulman, kierownik Elżbieta Lacher oraz starszy inspektor Anna Paluch.

– Codzienna służba wymaga od Was wielu poświęceń i cierpliwości. Tym bardziej dziękuję wszystkim funkcjonariuszom, którzy niezmiennie od 25 lat stoją na straży naszego miasta i dbają o spokój i porządek na ulicach Krakowa – powiedział Jacek Majchrowski, Prezydent Krakowa.

Komendant Straży Miejskiej Miasta Krakowa Adam Młot, gratulując wyróżnionym funkcjonariuszom, zauważył, że przez te 25 lat służba, którą pełnią na rzecz Krakowa znacząco się zmieniła. – Swoją działalność rozpoczynaliśmy jako formacja zajmująca się niemal wyłącznie porządkiem publicznym. Dziś zakres problemów, o których rozwiązywanie proszą nas mieszkańcy, jest znacznie szerszy. Dziękuję, że każdego dnia staracie się być właśnie tam, gdzie proszą o to sami krakowianie.

GALERIA:

straż miejska

Pokaż metkę
Autor: KATARZYNA KRASOŃ
Osoba publikująca: TOMASZ RÓG
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także