Komunikat archiwalny

Kto zostanie „Przyjacielem Sportu A.D. 2015”?

Już po raz szesnasty organizowany jest konkurs o honorowy tytuł „Przyjaciela Sportu”. To prestiżowe wyróżnienie mogą otrzymać osoby i firmy działające na rzecz rozwijania i wspierania sportu w Krakowie.

Kto zostanie „Przyjacielem Sportu A.D. 2015”?
Fot. Magiczny Kraków

Szansę na wyróżnienie w konkursie mają wszyscy ci, którzy pomysłowo i skutecznie promują ruch i sport lub od lat angażują się w popularyzowanie aktywności fizycznej, a także firmy finansowo wspierające krakowski sport.

Laureatów wyłoni specjalnie powołana Kapituła, w której skład wchodzą przedstawiciele krakowskiego środowiska sportowego, Rady Miasta Krakowa
i wydziału sportu UMK. Podczas uroczystej ceremonii laureaci otrzymają z rąk Prezydenta Miasta i przewodniczącego Rady Miasta Krakowa pamiątkowe statuetki
i dyplomy.

Tytuły są przyznawane w dwóch kategoriach:

  1. „za najciekawszą formę i efektywność wspierania kultury fizycznej na terenie Gminy Miejskiej Kraków” - ocenianą według kryteriów określonych przez Kapitułę,
  2. „za najwyższy wkład finansowy w rozwijanie kultury fizycznej poprzez pomoc udzielaną sportowcom lub organizacjom sportowym działającym na terenie Gminy Miejskiej Kraków” – oceniany wg kryterium wysokości (kwoty bezwzględne).

Zgłoszenia przyjmowane są do końca kwietnia w sekretariacie Wydziału Sportu Urzędu Miasta Krakowa, al. Powstania Warszawskiego 10, 31-549 Kraków.

Formularz zgłoszeniowy można pobrać ze strony: http://www.bip.krakow.pl/?dok_id=3276&sub=procedura&proc=SP-1

Dodatkowe informacje można uzyskać w Wydziale Sportu UMK, al. Powstania Warszawskiego 10, 31-549 Kraków, e-mail: sp.umk@um.krakow.pl, tel. 12 616 96 11.

Pokaż metkę
Autor: TOMASZ RÓG
Osoba publikująca: TOMASZ RÓG
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także