Komunikat archiwalny

Wiosenna Od-nowa - warsztaty dla dzieci

Po okresie zimowego zastoju wiosna powoli budzi do życia otaczający nas świat. Budzi się także, stworzony w listopadzie ubiegłego roku, Ogród Zabaw przy ul. Piekarskiej 14.

Wiosenna Od-nowa - warsztaty dla dzieci
Fot. Marcin Wąsik / Muzeum Etnograficzne w Krakowie

W najbliższą niedzielę odbędzie się pierwsze, wiosenne spotkanie w ogrodzie. W planach organizatorów jest m.in. wspólna praca nad rozbudową wierzbowych szałasow oraz zabawa i piknikowanie. Na wszystkich małych i dużych czekają gry podwórkowe, badminton, ciepła herbata i słodkości.

Warsztaty organizowane są przez Muzeum Etnograficzne w Krakowie, CPES Parasol oraz we współpracy z Żywą Pracownią. Szczegóły na stronie internetowej muzeum - www.etnomuzeum.eu oraz na profilu ogrodu zabaw na Facebooku.

Ogrod Zabaw to kilkadziesiąt metrów kwadratowych zielonej przestrzeni zachęcającej do odpoczynku, nieskrępowanej zabawy i spotkania z sąsiadami. Proste materiały, rozrysowane na chodniku gry podwórkowe odświeżona zieleń zapraszają do działań, eksperymentów i spotkań.

Projekt stworzony został w ramach wspólnych działań Muzeum Etnograficznego w Krakowie i Centrum Profilaktyki i Edukacji Społecznej Parasol oraz dzieci z dzielnicy Kazimierz. Miejsce to jest efektem pracy i zaangażowania wielu środowisk. Punktem wyjścia były pomysły dzieci oraz opinie i refleksje mieszkańców Kazimierza zebrane w trakcie wywiadów i ankiet.

Pokaż metkę
Autor: TOMASZ RÓG
Osoba publikująca: KATARZYNA CZUBERNAT
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także